Skocz do zawartości
Lypton

TP-Link Archer T2UH nie może połączyć się z siecią 5GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam taki problem - karta sieciowa TP-Link Archer T2UH nie jest w stanie połączyć się z siecią wi-fi w paśmie 5GHz, generowaną przez ten standardowy modem od UPC - Connect Box. Widzi ją, ale każda próba połączenia kończy się niepowodzeniem. Próbowałem kanałów ustawianych na sztywno, nic to nie dało. Nie jest to raczej kwestia odległości, bo modem znajduje się w tym samym pokoju, jakieś 3m od peceta. Nie wydaje mi się, żeby była to wina samego modemu, bo smartfon z siecią 5 GHz łączy się bezproblemowo i wyciąga dwukrotnie wyższe prędkości pobierania względem pasma 2,4 GHz. System to Win 10, stery do karty oczywiście najnowsze. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zakładać temat, a tu taka niespodzianka.

Również mam kartę sieciową od TP-Linka - TP-Link Archer T2U i także od kilku dni ( chyba od około 10 dni) nie mogę się połączyć z siecią 5ghz, mimo że nic w komputerze nie zostało zmienione a wcześniej od roku bez problemu się łączyłem z siecią UPC propagowaną z routera ConnectBox.

Opiszę sytuację u mnie.

Karta łączy się z siecią 2,4 ghz, natomiast nie łączy się z siecią 5ghz. Gdy podłącze kartę do innego komputera (na którym także wcześniej się łączyło) jest inna sytuacja. Karta bez problemu łączy się z siecią 5ghz zrobioną z telefonu czy też z innego urządzenia. Inne urządzenie (laptop), które posiada własną wbudowaną kartę sieciową łączy się z siecią 5ghz bez problemu. Kupiłem dziś identyczny model karty (bo infolinia UPC twierdziła że to problem z moim urządzeniem) i on także ma problem z połączeniem. Próbowałem resetować do ustawień fabrycznych router, zmieniałem nazwy sieci, zmieniałem hasło, ustawiałem kanały na sztywno - nic nie pomogło.

Zadzwoniłem zatem dziś ponownie na infolinię UPC, miły pan potwierdził że widzi moją kartę (chyba chodziło mu że dobija się do routera), jednak nie ma jakby połączenia zwrotne (nie pamiętam dokładnie jak to nazwał) po czym stwierdził że to problem ze sterownikami (być może producent wypuścił aktualizację) bądź samym urządzeniem. Napomniałem że identyczna sytuacja jest na zupełnie nowej karcie, a sterowniki się nie zmieniły, bo producent nic nowego nie wydał a do tego dokonywałem także ich reinstalacji. W takim razie powiedział że coś musi generować zakłócenia, które uniemożliwiają tej karcie sieciowej poprawnie łączyć się z routerem.

Na sieciach się niestety nie znam zbytnio, ale wydaje mi się, że skoro identyczny problem występuje na drugim takim urządzeniu to problem nie leży po stronie karty, sterownika czy mojego komputera.

Czy to co powiedział konsultant o tych zakłóceniach jest możliwe? Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji? Gdzie może leżeć problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@freetu Oczywiście jeżeli na tej samej częstotliwości masz więcej niż jedną sieć w pobliżu, mogą one wpływać na siebie nawzajem.

Użyj programu sprawdzającego sieć Wi-Fi w pobliżu (możesz do tego użyć np. telefonu) i sprawdź jakich używają kanałów, oraz jaką mają siłę sygnału w twoim domu.

 

Jak dla mnie to jednak problem z ustawieniami po stronie routera (bo karta jako taka łączy się z innymi sieciami Wi-Fi).

Szerokość kanału (22/40MHz 80MHz), jego numer (5GHz ma możliwość wchodzenia na tzw. DFS ale nie wiem czy są one dla Ciebie dostepne), albo coś na poziomie firmware'a (może była aktualizacja oprogramowania na routerze ?).

 

@Lypton Próbowałeś zmieniać port USB ?

Jak karta zachowuje się na innym komputerze ?

 

PS. Reset "ConnectBoxa" był ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agent_x007 dzięki za odpowiedź.

Więcej niż jedna sieć 5ghz jest na pewno. Są ich dokładnie 6 łącznie z moją. Rozumiem że moga być zakłócenia, ale w teorii mogłyby być aż takie że uniemożliwiają mi łączenie się z moja siecią? (to już pytam jak jest w teorii, z ciekawości)

 

Generalnie po tym jak opisałem swój problem to poszperałem jeszcze w googlach i trafiłem na forum UPC. Tam znalazłem przyczynę swojego problemu. Bug w najnowszej wersji FW routera... Wiele osób ma taki problem jak ja, co ciekawe wszyscy którzy się tam wypowiedzieli, mają sprzęt TP-Linka.

https://forum.upc.eu/t5/connectbox/problem-z-polaczeniem-5-ghz/td-p/27485/jump-to/first-unread-message

Trzeba czekać aż wydadzą nowy FW lub ew. jedna osoba w tym temacie oferuje możliwość wgrania nowszego FW, niedostępnego dla wszystkich, będącego w fazie testów. Kilka osób już go dostało i potwierdziło że problem nie występuje. Zgłosiłem się tam także i teraz czekam. Dam znać czy u mnie pomogło.

Edytowane przez freetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lypton Próbowałeś zmieniać port USB ?

Jak karta zachowuje się na innym komputerze ?

 

PS. Reset "ConnectBoxa" był ?

Nie próbowałem z innym portem, na innym kompie też nie, router resetowałem. Jak wyżej, najprawdopodobniej jest to wina softu Connect Boxa, nie zakładałem tego, bo smartfon łączył się bez problemu.

 

Update: aktualizacja softu pomogła. Net trzy razy szybszy niż na 2,4 GHz.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś wrzucić ten soft? Link z upc nie działa a mam ten sam problem co ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...