Skocz do zawartości
PanDawid

Studia, automatyka i robotyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Matura zbliża się wielkimi krokami, a po maturze przyjdzie czas na wybór studiów. Jestem w klasie maturalnej i mam duży dylemat, mianowicie zastanawiam się nad AiRem na wydziale mechaniczno technologicznym lub nad AiRem na wydziale automatyczno elektroniczno informatycznym na Politechnice Śląskiej. Czy ktoś z Was orientuje się na czym polegają różnice i który warto wybrać? Różnice w przedmiotach są spore (przedmioty na mt bardziej mi odpowiadają). Czy po jednym i drugim wydziale będę mógł w równym stopniu rozwijać umiejętności programowania? Im dłużej szukam odpowiedzi na te pytania tym mniej wiem, a szkoła średnia niestety nie przekazuje takiej wiedzy. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiR na AEI to bieda jeśli chodzi o sprzęt. Goście tam bardzo często są oderwani od przemysłu. Mają nieco bardziej naukowe podejście. Bardzo dobre miejsce, jeśli nie robią na Tobie wrażenia bezużyteczne zajęcia "praktyczne" z MT.

 

Ja jestem po AEI i powiem szczerze, że to nie jest zawodówka jak na MT. Tutaj zawodowych rzeczy uczysz się sam a prowadzący podają Ci matmę i fizykę ;)

 

Edit: programowania Cię nikt nie nauczy. Studia w ogóle niczego nie uczą. Uczysz się Ty a studia są tylko po to, aby wiedzę zaprezentować.

Edytowane przez Alioth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...