Skocz do zawartości
Cardboard

Niedrogi komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Mojemu obecnemu komputerowi niedługo stuknie pięć i pół roku, a nawet gdy go kupowałem nie była to najwyższa półka. Przyszła więc pora na wymianę na coś nowszego. Komputer będzie służył między innymi do gier i to właśnie wydajność w grach powinna być priorytetem podczas składania sprzętu.

Budżet jaki mogę na to przeznaczyć jest niewielki w porównaniu z sumami, które się przewijają w tym dziale, ale nie jestem wymagającym graczem, który musi ograć każdy premierowy tytuł i wynosi około 2500 zł z pewnym zastrzeżeniem. Mianowicie kiedy składałem poprzedni komputer zakupiłem Windows 8.1 w wersji OEM, które następnie za darmo zaktualizował do 10. I tu pojawia się pytanie czy mogę przenieść go na nową maszynę ponieważ spotykam się ze sprzecznymi opiniami na ten temat. Gdyby było to możliwe to budżet możnaby trochę nagiąć. Natomiast jeśli byłbym zmuszony wydać na nowy system 500 zł to podana przeze mnie wcześniej kwota jest nieprzekraczalna.

Jeszcze parę zastrzeżeń/pytań/informacji:

-nie planuję niczego podkręcać

-tylko nowe podzespoły

-nie zależy mi na wizualnych bajerach i nie chcę do nich dopłacać

-mam wątpliwości co do dysku/dysków, gigabajtowy dysk ssd nie zmieści się w tym budżecie(przynajmniej taki przyzwoitej jakości), a 500 giga jest w komputerze, na którym będą instalowane gry niewystarczające. Zastanawiałem się czy najlepszym wyjściem nie będzie zakup 120 giga ssd na system i kilka najczęściej używanych programów plus terabajtowy HDD. Ewentualnie 2 ssd: 120 giga na system + 500 giga na resztę.

-myślę, że na początek starczy 8 giga ramu i dodatkowe 8 w przyszłości. Nie wiem kiedy dokupiłbym drugie 8 giga więc pojawia się pytanie w ilu kościach kupować pamięć

-komputer będzie podłączony przede wszystkim do monitora LG Flatron IPS 235, ale chciałbym podpiąć go także do telewizora (43 cale, 4k ale do gier wystarczy Full hd)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Cardboard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System możesz przenieść do nowego komputera. Podaj jeszcze specyfikację swojego obecnego sprzętu, może coś się uda wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium G3420 (3M Cache, 3.20 GHz)

MSI H81M-E33

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Asus Radeon HD7770 1024MB DDR5

Corsair VS 450W ATX 80 PLUS

Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

 

Wszystko zamknięte w obudowie Zalman Z3 Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli składanie nowego kompa to moim zdaniem:

Ryzen 1700 670zł morele

B450 Tomahawk 445zł morele

2x8gb DDR4 365zł

Crucial P1 500GB M.2 PCIe x4 NVMe 345zł

Zotac GeForce GAMING GTX 1660 6GB 1067zł / 2060 ok 1700zł

 

Zasilacz ze starego kompa OK, Obudowa OK, HDD OK

Resztę części postaraj się sprzedać i będzie super.

 

Możesz też pomyśleć o używkach i pojechać tak:

G3420 -> i7- 4790 ~700zł

RAM - > 2x 8GB DDR3 1600MHz ~300zł

GPU -> 1070 do 1000zł /1660 ok 1100zł/1660TI ~1300zł/2060 1600zł

SSD -> Crucial MX 500 500GB SATA3 299zł

 

 

Ale ja raczej bym szedł w nowe.

Edytowane przez Bulbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2600 700zł

B450 Gaming Plus lub Tomahawk... +/- 430zł

G.Skill Aegis 16GB 3000mhz są w świetnej cenie, kupuj teraz... 350zł za 16GB ja właśnie za tydzien dokupuje kolejne 16GB :D 350zł

Crucial MX500 250GB lub 500GB. Też dysk w bardzo dobrej cenie... 200zł-300zł

Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB albo dołóż lekko do 1060 6GB... One są mniej więcej tej samej wydajności z lekkim wskazaniem na GTX 1060... Nie kupuj RX580 4GB ani 1060 3GB... Ja mam 3GB i tak żałuje tego zakupu że niedługo ją wymieniam :D

Zasilacz wystarczy...

Obudowa wystarczy...

Hdd starczy ale kup tego SSD na system i programy... Zobaczysz róznice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co SSD na SATA przy takich płytach mających M.2?

Różnica cenie już nie jest tak duża a w wydajności bardzo duża...

Może i w grach to nie pomoże ale lepiej mieć niż nie mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa zasilacz i HDD zostaw

 

Zestaw z nowych https://www.x-kom.pl/lista/h1wf8juqf z ryzen i 1660

Z kodem komunia dysk SSD jest za 119 zł

 

Potem kupujesz chłodzenie do proca fera ale to później ten box z ryzena jest spoko ale trochę głośny

Edytowane przez Robocap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1700 - 569zł (sferis), w tej cenie tylko brać + gpu/mobo/ram/ssd - 2006zł, wydasz niewiele ponad budżet (ewentualnie w innych sklepach szukać może w proline/morelach taniej będzie i masz fajny zestaw.

Przy czym radzę jednak podkręcić partę graficzną (po podkręceniu jest blisko wydajności 1660ti) i z czasem jak kupisz lepszy cooler to podkręcić procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Do końca życia i jeszcze dłużej  
    • Co prawda masz V2 chłodzenia, czyli niby poprawione...ale swego czasu na 12600kf miałem podobne zachowania pod V1 (one lubiły padać), oczywiście zanim już całkiem padło bo wtedy 100 była już non stop. 
    • FRAG4U.PL Sieć serwerów counter strike ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ MEDIA ✦︎ ➤︎ Forum ➤︎ Steam ➤︎ Sklep ▬▬▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY CS 1.6 ✦︎ ★ DD2 #1 ★ 83.168.105.39:27027 ★ DD2 #2 ★ 83.168.105.39:27015 ★ AIM/AWP ★ 83.168.105.39:27020 ★ 3 MAPS ★ 193.33.176.42:27035 ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY GŁOSOWE ✦︎ ★ TS3 ★ ts3.frag4u.pl:9987 ★ DISCORD ★ discord.com/invite/V8qDbnFBd8  
    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...