Forum PCLab.pl: Telefon do 800 zł używany bądź nowy, co wybrać? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Telefon do 800 zł używany bądź nowy, co wybrać? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Indżynier 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 07:58

Obstawiałbym w używany, bo raczej nowego z tym co bym chciał nie dostanę.

Wymagania: 64 GB pamięci wewnętrznej (chyba, że da się apki instalować na SD'ku), duża pojemność baterii + 3.5k mAh, przyzwoity aparat (nie gorszy od tego co mam w aktualnym telefonie), fajnie jakbym miał NFC i jakby miał lepszy głośnik niż w Xiaomi Redmi 3S, bo w nim jest bardzo bardzo cichy.

Ogólnie to teraz mam Xiaomi Redmi 3S i jeśli chodzi o baterię, wydajność, aparat jest OK, tyle, że mikrofon się popsuł i chcę kupić coś nowego (fajnie jakby miał lepszy głośnik niż ten co co teraz mam).

Da się kupić coś za 800 zł (celowałbym raczej w używanego coś niż nowego, chociaż możecie dawać obie propozycję) -> ja tak na szybko wyszukałem Galaxy J7, ale z tego co widziałem ma małą rozdzielczość ekranu i 16 GB pamięci wewnętrznej (ktoś wie czy apki można w nim instalować na SD'ku)? I wyszukałem też Xiaomi Redmi Note 5 Pro (tego może nawet i nowego bym dostał) ale jak to Xiaomi nie ma NFC, USB-C, niby ma Quick Charge'a (ktoś wie jak się sprawuje, bo mojego Redmi 3S to trzeba ładować z 6-7h), bateria też spora 4k mAh, ktoś wie jak z głośnikiem też taki cichy jak w Redmi 3S?

Napiszcie co sądzicie o tych telefonach. I słucham też Waszych propozycji?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 08:05

dostaniesz za tą kwotę a nawet mniej nowego Xiaomi Redmi Note 5 , ma wszystko co potrzebujesz poza NFC i usb c.

Poza tym polecić mogę Asusa Zenfone Max pro m1 , bateria to kozak , wydajnośc dobra , aparat trochę gorszy od Redmi .

Ciekawa jest też Motorola G7 Power , ogromna bateria , również dobry procesor , porównywalny aparat tylko gorszy ekran od powyższych bo ma niższa rozdzielczość.

#3 Użytkownik jest niedostępny   MagicMike 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 09:01

Redmi note 7 po wygraniu gcama daje radę. Sam się do niego przymierzam

#4 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 09:09

Ew szukaj na allegro zenfonow 5 kupionych w promocji w sklepie asusa.

Chyba, że godzisz się na kompromisy, wtedy nowy htc u ultra i jakis powerbank :E

A Max pro m1 w zależności od koloru masz zastosowane różne aparaty. Trochę komedia

A moto X4?

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 24 Kwiecień 2019 - 09:11

#5 Użytkownik jest niedostępny   Indżynier 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 09:15

Zobacz postPetru23, o 24 Kwiecień 2019 - 09:09, napisał(a):

Ew szukaj na allegro zenfonow 5 kupionych w promocji w sklepie asusa.

Chyba, że godzisz się na kompromisy, wtedy nowy htc u ultra i jakis powerbank :E

A Max pro m1 w zależności od koloru masz zastosowane różne aparaty. Trochę komedia

A moto X4?
a jak głośnik w Redmi Note 5 i z tych co wymieniałem telefon jest jakiś z modułem NFC?

#6 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 09:24

A jest Jeszcze ta Nokia 7 plus za niecałe 900zl? Ktoś wie? Nie mogę znaleźć wątku, w którym była linkowania oferta.

Osobiście xiaomi bym nie kupił.
Za 800 zł brałbym zenfone 4. Ale ja lubię mieć dobry aparat.
https://www.komputro...ASABEgL1aPD_BwE

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 24 Kwiecień 2019 - 09:27

#7 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 09:27

Zobacz postIndżynier, o 24 Kwiecień 2019 - 10:15, napisał(a):

a jak głośnik w Redmi Note 5 i z tych co wymieniałem telefon jest jakiś z modułem NFC?

Redmi Note 5 ma całkiem ok głośnik , na pewno jest głośny a barwo to raczej przeciętny . Lepiej zagra Motorola G6 lub X4 ale one mają 32GB ROM , za to mają NFC ale 3GB RAM , zawsze jakiś kompromis. Redmi Note 7 wzgledem Note 5 może ma ciut lepszy aparat i procesor , reszta to samo praktycznie nawet gorzej trzyma na baterii.

Note 5 masz za 750zł nowy w komputroniku : https://www.komputro...sim-czarny.html , jak przebolejesz NFC to bardzo fajny fon , nawet na słuchawkach gra solidnie tylko region w opcjach trzeba zmienić poza UE żeby limity głośności zwiększyć. Ma też metalową obudowę co moim zdaniem jest lepsze od plastiku w Note 7. Również możesz na nim użyć gcam .

Ewentualnie idąc na kompromis możesz zwrócić uwage na Motorole G6 plus , ma świetny głośnik , równie szybka co reszta , lepszy od Note 5 aparat , NFC , powłokę hydrofobową , jedynie baterię mniejszą ale myśle że solidny 1 dzień lub 1.5 wytrzyma. Kupisz za 700-800zł bez problemu nawet nową.

Ten post był edytowany przez Above dnia: 24 Kwiecień 2019 - 09:28

#8 Użytkownik jest niedostępny   Indżynier 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 09:57

Zobacz postAbove, o 24 Kwiecień 2019 - 09:27, napisał(a):

Ewentualnie idąc na kompromis możesz zwrócić uwage na Motorole G6 plus , ma świetny głośnik , równie szybka co reszta , lepszy od Note 5 aparat , NFC , powłokę hydrofobową , jedynie baterię mniejszą ale myśle że solidny 1 dzień lub 1.5 wytrzyma. Kupisz za 700-800zł bez problemu nawet nową.
Mówisz o tej Motoroli -> https://m.euro.com.p...voaAoXiEALw_wcB ? a jakbyś miał porównać/znasz dane czasu SOT obu Motoroli i Note 5 to ile wynoszą? wiesz może? Bo szczerze powiem, że wolałbym chyba Motorolę przez NFC, lepszy głośnik i szybkie ładowanie, ale z tego co wyczytałem nie ma diody powiadomień, wiesz może czy jest jakaś aplikacja do powiadomień?

Ten post był edytowany przez Indżynier dnia: 24 Kwiecień 2019 - 10:09

#9 Użytkownik jest niedostępny   Above 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 10:13

Zobacz postIndżynier, o 24 Kwiecień 2019 - 10:57, napisał(a):

Mówisz o tej Motoroli -> https://m.euro.com.p...voaAoXiEALw_wcB ? a jakbyś miał porównać/znasz dane czasu SOT obu Motoroli i Note 5 to ile wynoszą? wiesz może?

Nie to zwykła G6 , szukaj G6 plus jest zdecydowanie lepsza. co Do SOT to myslę że spokojnie 5-6h da rade , Redmi Note 5 to raczej 8-9h SOT.

Osobiście też bym wolał motke bo całościowo jest kompletna , ma dobre audio , nfc , aparat , zaplecze komunikacyjne,  usc c , szybkie ładowanie . Nie ma diody powiadomień ale masz gesty moto i m.in ekran moto i kiedy tylko spojrzysz na telefon pokaze Ci sie godzina i powiadomienia , działa to na spojrzenie lub poruszenie telefonem , cos a'la always on display u Samsunga . Dioda powiadomień to moim zdaniem mało potrzeba funkcja , za to NFC przydaje się w wielu sytuacjach. 

Ten post był edytowany przez Above dnia: 24 Kwiecień 2019 - 10:15

#10 Użytkownik jest niedostępny   Wakabayashi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 10:26

Tez ostatnio robiłem podobne rozeznanie. Za 800 zł, bądź nieco więcej możesz spokojnie kupić coś uzywanego typu honor play. Nieco dokładając znajdziesz honora 10 czy pocophonea

#11 Użytkownik jest niedostępny   MagicMike 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 13:49

Zobacz postAbove, o 24 Kwiecień 2019 - 10:13, napisał(a):

Nie to zwykła G6 , szukaj G6 plus jest zdecydowanie lepsza. co Do SOT to myslę że spokojnie 5-6h da rade , Redmi Note 5 to raczej 8-9h SOT.

Osobiście też bym wolał motke bo całościowo jest kompletna , ma dobre audio , nfc , aparat , zaplecze komunikacyjne,  usc c , szybkie ładowanie . Nie ma diody powiadomień ale masz gesty moto i m.in ekran moto i kiedy tylko spojrzysz na telefon pokaze Ci sie godzina i powiadomienia , działa to na spojrzenie lub poruszenie telefonem , cos a'la always on display u Samsunga . Dioda powiadomień to moim zdaniem mało potrzeba funkcja , za to NFC przydaje się w wielu sytuacjach. 

Ja sprzedaję Umidigi S3 Pro bo nie ma diody powiadomień. Dla mnie to jest bardzo przydatna funkcja z której korzystam codziennie po parę razy. Za to NFC mam od dawna i nie użyłem ani razu. Dla mnie znacznie wygodniej jest płacić blikiem.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Indżynier 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 15:50

Zobacz postMagicMike, o 24 Kwiecień 2019 - 13:49, napisał(a):

Ja sprzedaję Umidigi S3 Pro bo nie ma diody powiadomień. Dla mnie to jest bardzo przydatna funkcja z której korzystam codziennie po parę razy. Za to NFC mam od dawna i nie użyłem ani razu. Dla mnie znacznie wygodniej jest płacić blikiem.

ja znalazłem jakieś apki w Google Play co dają możliwość powiadamiania lampą błyskową.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 16:11

Zobacz postMagicMike, o 24 Kwiecień 2019 - 14:49, napisał(a):

:thumb:
Dokładnie jak jak. NFC? Co to? :E ale bez diody to jakby uposledzony telefon był, i AOD tego nie zastąpi. Z daleka ma mi mrygac, najlepiej w różnych kolorach (sms, połączenie, komunikator) z różna częstotliwością. Mój htc świeci tylko na zielono, mimo iż ma 3 kolory, które dotyczą tylko stopnia naładowania.

#14 Użytkownik jest niedostępny   lukas455 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 16:46

Witam. Jest również Moto G6 Plus za 799 w promo x-kom. Warto ją kupić za te kwotę! :)

#15 Użytkownik jest niedostępny   MagicMike 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 17:37

Zobacz postPetru23, o 24 Kwiecień 2019 - 16:11, napisał(a):

:thumb:
Dokładnie jak jak. NFC? Co to? :E ale bez diody to jakby uposledzony telefon był, i AOD tego nie zastąpi. Z daleka ma mi mrygac, najlepiej w różnych kolorach (sms, połączenie, komunikator) z różna częstotliwością. Mój htc świeci tylko na zielono, mimo iż ma 3 kolory, które dotyczą tylko stopnia naładowania.

Bez diody co chwilę się bierze i sprawdza czy być może ktoś nie dzwonił. Nerwicy natręctw można się nabawić :E

#16 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Kwiecień 2019 - 17:49

W szczególności, gdy czekasz na jakąś konspiracyjną wiadomość na wyciszonym telefonie... Od kochanki czy dilera np :E

#17 Użytkownik jest dostępny   huudy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Kwiecień 2019 - 10:31

Zobacz postPetru23, o 24 Kwiecień 2019 - 18:49, napisał(a):

W szczególności, gdy czekasz na jakąś konspiracyjną wiadomość na wyciszonym telefonie... Od kochanki czy dilera np :E

o to to to :E

#18 Użytkownik jest niedostępny   MagicMike 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Kwiecień 2019 - 12:01

A tak na serio to szukam czegoś lepszego od tego Umidigi S3 Pro. I się zastanawiam czy jest sens ładować w coś więcej kasy niż w Redmi note 7? Note 7 z gcam robi zadowalające zdjęcia. Do tego zależy mi na baterii, Jack 3.5 mm, dioda powiadomień, obecnie mam telefon z ładowaniem 18W i szybkie ładowanie to jest coś co może mnie namówić do wydania więcej kasy niż te 850 zł na redmi note 7.

Lenovo z6 Pro kazda strona o nim trąbi ale telefon raczej nie będzie w Polsce dostępny. A ja chcę kupić telefon na fakturę VAT bez problemów z gwarancją.

Ten post był edytowany przez MagicMike dnia: 25 Kwiecień 2019 - 12:02

Strona 1 z 1