Skocz do zawartości
Czeryboj

Hydepark, Retro, Luźne rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

@unadarek ten mój CTX to jeden z ostatnich CRT na Flat Trinitronie 19", ma nawet wbudowany hub USB. Z kolei IBMa (P275 21") podłączałem do ASUSA v3800 na Rivie TNT2 Ultra z aktywnymi okularami 3D i pykałem w Quake'a 1 i 2. Na innych monitorach nie działało bo częstotliwość odświeżania była za niska - wymagane 120Hz (żeby było 60Hz na oko), a IBM daje radę 1280x1024 przy tej częstotliwości.

Przy pierwszym kompie (286) miałem też monitor VGA mono (SAMPO albo jakoś tak). Namiętnie grałem wtedy w Star Control 2 i musiałem moda we wtyczce VGA robić bo fabrycznie był podłączony tylko zielony i niektóre wrogie jednostki nie były widoczne na ekranie.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i odświeżona buda:

 

20190612_04463623vj0e.jpg

 

 

Było z nią trochę pracy, ale wszystko się udało po mojej myśli i żaden z plastików się po drodze na szczęście nie poddał.

 

Nawet udało mi się znaleźć odpowiedni napęd i podmienić front po "brudasach":

 

20190612_0421131gkgb.jpg

 

 

Tak mniej więcej wyglądała cała obudowa, oj było co czyścić...

 

A obecnie jest już przynajmniej higienicznie :E

 

20190612_040455m2k6s.jpg

 

 

 

Reszta zdjęć, w tym z ogrodowej sesji przy wschodzie słońca :E , w galerii: (nie chciałem za bardzo śmiecić tym śmieciem :E)

 

20190612_0232462xjat.jpg20190612_035925imjrq.jpg20190612_040357sik3p.jpg20190612_040740avkqn.jpg20190612_043839tjkqk.jpg20190612_04395118kwq.jpg20190612_044124xpkfi.jpg20190612_044156x1jlx.jpg20190612_044347ewkpd.jpg20190612_0447004kjt0.jpg20190612_0447342vkph.jpg20190612_044739znkns.jpg

 

Nawet pierścień ferrytowy był w komplecie, ach co za czasy :)

 

Stacja dyskietek również znalazła swoje miejsce, chociaż nie wiem czy będzie mi potrzebna, ale skoro będzie gdzie ją podłączyć, to czemu nie?

 

Jak pewnie zauważyliście na obudowie znajduje się sticker licencyjny Windowsa i jest to dokładnie taki, jaki jest mi w tej chwili potrzebny:

 

Microsoft Windows XP Professional OEM

 

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to do końca "legalny" system, ale lepsze to niż nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CTX - Mój pierwszy kolorowy monitor :E

 

Z CRT była taka jazda, że odświeżanie ściśle zależało od rozdzielczości. A to znów zależało od możliwości trafopowielacza. Klucz sterujący wysokim napięciem sterował również odchylaniem poziomym.

I teraz jak możliwości sprzętu kończyły się na np 70kHz to max co mogliśmy uzyskać przy 1024x768 to 85Hz. 85x768 = 62,28kHz.

Ale co lepsze i droższe dawały radę ponad 100kHz, co pozwalało już na 100Hz przy 1280x1024.

 

@Minciu 170Hz to przy 800x600 mogło być ;)

 

 

Co do R7 1700 to wszyscy pisali że R7 2700 - 2700X jest sporo szybszy.

A jak się okazuje różnicy praktycznie brak.

Mój R5 1600X robi ok 3050pkt w CB R20, co idealnie skaluje się z ilością rdzeni z Waszymi wynikami.

Macie 33% wincyj rdzeniuf i 33% lepsze wyniki ;)

A możliwości OC, to czy to R5 1600 czy R7-2700X są prawie takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeważnie tak.

Ja miałem chyba ten model:

https://www.cnet.com/products/iiyama-vision-master-pro-s701gt-crt-monitor-17/

 

Na pewno powyżej 1024 x 768 / 120 Hz nie wychodziłem.

Większość gier leciałą w 800 x 600 / 153 Hz

 

Ale z tego co wiem, to nie miałem najszybszego ekranu. Były jeszcze szybsze.

 

https://www.cnet.com/products/sony-cpd-g500-crt-monitor-21/

1024 x 768 / 153Hz

 

https://www.cnet.com/products/viewsonic-p220f-crt-monitor-22-series/

1024 x 768 / 132 Hz

 

 

CRT jakby nie patrzeć nie nadawały się do pracy z maksymalną rozdzielczością. Prawie zawsze kulały wtedy z Hz w okolicy 60-75.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeważnie tak.

Ja miałem chyba ten model:

https://www.cnet.com/products/iiyama-vision-master-pro-s701gt-crt-monitor-17/

 

Na pewno powyżej 1024 x 768 / 120 Hz nie wychodziłem.

Większość gier leciałą w 800 x 600 / 153 Hz

 

Ale z tego co wiem, to nie miałem najszybszego ekranu. Były jeszcze szybsze.

 

https://www.cnet.com/products/sony-cpd-g500-crt-monitor-21/

1024 x 768 / 153Hz

 

https://www.cnet.com/products/viewsonic-p220f-crt-monitor-22-series/

1024 x 768 / 132 Hz

 

 

CRT jakby nie patrzeć nie nadawały się do pracy z maksymalną rozdzielczością. Prawie zawsze kulały wtedy z Hz w okolicy 60-75.

 

Tego viewsonica miał znajomy z bloku obok :E w tamtych czasach robił niesamowite wrazenie, krowa ,miał siostre w usa która wysłała mu paczkę czekał ponad 2 miesiące zanim taka paka dotarła ale było warto sprzęt świetny

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te które zapodałeś to już kosmos był.

Jeden ma Horizontal refresh rate 121kHz. Ich ceny to było kilka jak nie kilkanaście tyś zł.

 

60-75Hz było nieużywalne, aż paliło oczy ;) Ale już 85Hz było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CTX - Mój pierwszy kolorowy monitor :E

 

Z CRT była taka jazda, że odświeżanie ściśle zależało od rozdzielczości. A to znów zależało od możliwości trafopowielacza. Klucz sterujący wysokim napięciem sterował również odchylaniem poziomym.

I teraz jak możliwości sprzętu kończyły się na np 70kHz to max co mogliśmy uzyskać przy 1024x768 to 85Hz. 85x768 = 62,28kHz.

Ale co lepsze i droższe dawały radę ponad 100kHz, co pozwalało już na 100Hz przy 1280x1024.

 

@Minciu 170Hz to przy 800x600 mogło być ;)

 

 

Co do R7 1700 to wszyscy pisali że R7 2700 - 2700X jest sporo szybszy.

A jak się okazuje różnicy praktycznie brak.

Mój R5 1600X robi ok 3050pkt w CB R20, co idealnie skaluje się z ilością rdzeni z Waszymi wynikami.

Macie 33% wincyj rdzeniuf i 33% lepsze wyniki ;)

A możliwości OC, to czy to R5 1600 czy R7-2700X są prawie takie same.

 

 

Również od kiedy mam 2700 a porównuje wyniki od was z 1700 to dochodzę do wniosku że to są identyczne procesory niczym się nie różnią. Jedynie tym ża można dać 4.2ghz na 1.46v tylko gdzie tu sens ogólnie lepiej kupić 1700 niż 2700 jeśli trzeba dopłacić do 2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Iiyama kosztowała chyba z 300zl na giełdzie we wrocku.

 

Kupiłem ja jako osoba bez dochodów więc nie był to kosmos.

 

Była wtedy moda na Flatrony A Iiyama nie była jeszcze idealnie plaska. Czyli wtedy pase. Pozbywalu się ludzie fajne krowy za bezcen.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacne Panowie sprzęty :E ,ctx też był w posiadaniu ale chyba nowszy model 17 cali z okrągłym przyciskiem power klasa sama w sobie ,obraz żyleta.Nie przypomnę sobie za chiny ludowe :E ale przy pierwszym kompie klasy pc 386dx 40 miałem monitor monochromatyczny i tu jest zagwozdka jaka to była firma,producent rok nabycia sprzętu 90 lub 91.

 

Może Mitsu dość popularne w tamtych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Mitsu dość popularne w tamtych czasach.

hhehehe dokładnie to był Mitsu na 100% nawet w duglach znalazlem :E duży napis low radiation.Czyżby to stara nazwa mitsubishi ????

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do R7 1700 to wszyscy pisali że R7 2700 - 2700X jest sporo szybszy.A jak się okazuje różnicy praktycznie brak. Mój R5 1600X robi ok 3050pkt w CB R20, co idealnie skaluje się z ilością rdzeni z Waszymi wynikami. Macie 33% wincyj rdzeniuf i 33% lepsze wyniki ;)A możliwości OC, to czy to R5 1600 czy R7-2700X są prawie takie same.

Dokładnie :)

 

A jeszcze jak się takiego R7 1700 dobrze ustawi, to łyka większość R7 2700X na stock :D

 

W serii 2xxx częściej można trafić jednak na lepsze sztuki i można znacznie zejść z napięciem, ale czy z drugiej strony takie 3.9GHz przy 1.2875v na R7 1700 to źle?

 

Gdybym sobie w marcu ten zestaw zostawił, to miałbym sztukę, która robiła 3.9GHz przy 1.19v, a to już jest "prawie" jak 2xxx.

 

Sprzedałem jednak kumplowi, a mi trafił się obecnie nieco gorszy. Z drugiej strony płaciłem prawie 100 zł mniej od niego. Oby dwa na promocji w Sferisie brane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu gdzieś w 2008-2010 kupiłem Mamie wypasa CRT za 60zł używanego :D

Chodziło mi o nówki. Flatron 17" kosztował w 2001roku pamiętam jak dziś, ok 1450zł.

Ja niestety wydoliłem, tylko na kolorową wypukłą 15" CTX za 850zł - Babcia wzięła na raty na rok :P

850zł, to dwie wypłaty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe tanio nie były. Tylko używki tak szybkie można było kupić na ówczesne realia.

 

Minimalna krajowa chyba 1/3 dzisiejszej A ceny w tysiącach.

 

Co do ryzenow. To nie tylko proce trzeba ustawiać. Ram na XMP też zawsze ssie. Jeszcze od płyty sporo zależy jak pisuje dalsze timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, "off-top level master"

 

Może i tak, lecz w wypowiedziach jest kultura :)

 

hhehehe dokładnie to był Mitsu na 100% nawet w duglach znalazlem :E duży napis low radiation.Czyżby to stara nazwa mitsubishi ????

 

Tak to były Mitsubishi :)

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RemiKo

 

Taaak pamiętam :) Ale to chyba był 3DMark Vantage. Z tego co pamiętam to niewiele zabrakło by przebić 10k w totalu. Test robiłem na i5 2400, a Ty miałeś i7 2600k na 5GHz wykręconego. Zapewne w Twojej konfiguracji te 10k by pękło.

 

To już niestety nie jest ta sztuka 8800GTX. Uwaliłem ją kilka lat temu przy demontażu chłodzenia. Oderwała mi się razem z radiatorem jedna kostka vRAM. Kupiłem inną na jej miejsce po jakimś czasie, ale już nie była tak podatna na OC. Tamta robiła 675mhz na rdzeniu przy powietrznym chłodzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest dobrze: :D

 

1qdkp9.png

 

 

Odkopałem parę sprzętów ze strychu oraz z szafy i mam do dyspozycji:

 

 

 

20190612_1939395rkm7.jpg

 

 

20190612_19400422j4x.jpg

 

 

20190613_031301hlk2j.jpg

 

 

 

 

 

Pierwotnie zastanawiałem się nad tym, bo ładnie świeci i nie jest wypalony:

 

20190612_2104522frjxt.jpg

 

 

Zabijcie mnie, ale lepszej klawy na PS/2 nie miałem pod ręką - po raz kolejny od brudasów, będę się musiał nią kiedyś zająć.

 

BTW, ciekawie jej się pożółkło i fajnie widać różne partie plastiku :D

 

Jest to niestety standardowa 17", czyli 800x600 przy 100Hz, 1024x768 przy 85Hz itd.

 

W sumie ten Flatron nie jest lepszy, bo to podobna konstrukcja, nawet z tego samego roku.

 

 

Ale znalazłem jeszcze to:

 

 

Nawet nie chcę wiedzieć ile on musiał kosztować jak był nowy :D

 

109bfij4n.png

 

 

I robi coś takiego: :D

 

800x600rmkjv.png

 

1024x768c6jw4.png

 

1280x1024flk7n.png

 

1920x1080vvj0g.png

 

 

A prezentuje się następująco:

 

20190613_031222ezj5m.jpg

 

 

 

Wentylatory widoczne na zdjęciu trafią do tej odświeżonej obudowy.

 

Oczywiście chciałbym lepsze, ale te są prawie nowe, więc nie ma powodów do narzekań i swoje zadanie spełnią.

 

Nadal czekam na nowe chłodzenie. Powinno być w piątek.

 

Przez weekend powinienem się ze wszystkim wyrobić.

 

Wrzucę fotki jak graty wylądują w budzie :)

 

 

@Lewy

 

W Vantage'u również się ścigaliśmy :D

 

Troszkę szkoda tej karty, ale cóż począć...

 

 

@Namonaki

 

Główny temat już dawno został wyczerpany, a żeby było ciekawiej, to jakoś musimy sobie radzić :D

 

Fakt faktem, jak wejdzie tu nowa osoba, to sobie musi pewnie myśleć: "Co tu się odjaniepawla?" :E

 

Ale porównania, benchmarki, rendery, ogólna pomoc innym również się tutaj znajdują, tylko trzeba nieco głębiej poszperać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy post z 13 Czerwca o monitorach CRT gdzieś wcięło :(

 

W nocy były prowadzone prace z serwerami i być może dlatego.

 

Z drugiej strony być może komuś nie spodobał się taki stan rzeczy i mój wpis usunął.

 

Obecnie nawet nie wiem, czy wrzucać wszystko raz jeszcze.

 

...

 

Z aktualności:

 

nowe chłodzenie chipsetu dla NF7-M (niebieski Zalman) już przyszło, a przesyłka z chłodzeniami GlacialTech'a oraz pastą termo ma opóźnienie :(

 

platforma z Ryzenem otrzymała najnowsze sterowniki chipsetu: (https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI-50-rev-11#support-dl-driver-chipset) ale wydajność pozostała bez zmian i szybciej raczej już nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten wpis o monitorach.

Może jedna założy się nowy wątek Retro kontra nowe :) czy coś by móc do woli mieszać tematy.

@RemiKo kiedy ty śpisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że nie jestem sam, bo już myślałem, że mi się to przewidziało :E

 

Myślę, że wrzucę to jeszcze raz, przy okazji aktualizacji wpisu o retro kompie.

 

Ten temat bardzo mi się spodobał, bo w końcu poczułem, że mam takie miejsce dla siebie, gdzie mogę się paroma rzeczami od siebie podzielić, a dodatkowo dołożyć coś do tematu i7 oraz R7.

 

Wiadomo, że w obecnych czasach wszystkich bardziej interesują nowe rzeczy, więc temat się klika, a dodatkowo otrzymują garstkę informacji o starociach, tak na deser :)

 

 

...

 

 

Żeby tak szybko nie uciekało, jak w głównym wątku, to powtórzę się raz jeszcze tutaj:

 

 

Myślę ze 5800 single core w geekbenchu jest realne bo nie oszukujmy się ale to jest przy taktowaniu 4.3ghz wiec blisko kresu układu 16 rdzeniowego ( amd zawsze boost singe core ustawia na max) ryzen 2700x miał coś koło 5000 w single core przy 4.3ghz czyli wychodzi 15% jak obiecywali

~5K jest to wykręcenia w Single nawet przy 4GHz i to na starym Ryzenie:

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13386552

 

 

 

No nawet pojawił się ten niby magiczny chipset drv pod majową Winde 10

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI-50-rev-11#support-dl-driver-chipset

 

Choć w sumie miałbyć dopiero w lipcu, chyba że taki pojawi się jeszcze za miesiąc.

 

Czekamy więc na te boosty :D

Przed chwilą przetestowałem i różnicy względem oficjalnego ze strony AMD z maja 2019 nie ma, przynajmniej w Cinebench'u R20:

 

Było:

 

r208stcejml.png

 

 

Jest:

 

r2017singley7k8k.png

 

 

Oczywiście Ci bardziej spostrzegawczy zauważą minimalne różnice w nastawach sprzętu, ale granica błędu pomiarowego została zachowana.

 

 

...

 

 

@Setnik

 

Można powiedzieć, że przed chwilą wstałem ;)

 

Obecnie, z racji upałów, większość rzeczy wykonuję w nocy, kiedy jest znośnie i chodzę spać w okolicy 07:00 rano.

 

Przed falą upałów chodziłem spać około 05:00, a wstawałem tak o 14:00.

 

Średnio potrzebuję od około 8,5 godziny do 9 godzin snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię tu zaglądać.

 

Szykuje się do zakupu APU chciałbym 3300G, ale cholera wie kiedy to wyjdzie,

jak obecny komp padnie to kupię 3400G jakąś płytę i zaczekam wtedy ma 3600G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Ryśka 2700?

Martwią mnie trochę temperatury, nawet mimo upałów chyba trochę za wysokie.

U mnie lekko ocnięty (3.8GHz@~1.2V) przy obciążeniu w Aida po kilku minutach łapie ponad 80 stopni na przyzwoitym chłodzeniu (thermalright macho).

To normalne?

 

Zaczynam żałować przesiadki z 6700k (chociaż mnie nic nie kosztowała) - w porównaniu strasznie się bydle grzeje, a komp pracuje jak młockarnia.

Edytowane przez bowipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy co znaczy to "obciążenie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bowipl

 

Najważniejsze pytanie:

 

Jaką temperaturę otoczenia miałeś w czasie tego testu?

 

 

 

U mnie przy 24 stopniach otoczenia w nocy, ten sam test, również 3 minuty:

 

Proc R7 1700 @ 3.9GHz na 1.2875v.

 

aida65k3b.png

 

 

 

Jeżeli miałbyś w pokoju ponad 30 stopni, to wyniki są w normie.

 

Dodatkowo w takiej sytuacji pomyślałbym o lepszym przewiewie w budzie, skoro cooler "teoretycznie" daje radę.

 

Napisałem teoretycznie, bo to taki nieco droższy Fortis 3, który w moich testach na R7 1700 @ 3.8GHz @ 1.2v osiągał okolice 70 stopni (przy 24 stopniach otoczenia):

 

 

 

linx3.82abkfq.png

 

 

 

Te chłodzenie nie jest wybitne i osiem rdzeni potrafi już je nieźle "spocić".

 

 

Ciekawi mnie również dlaczego Tobie pokazuje tylko cztery rdzenie?

 

Było za gorąco, więc wyłączyłeś połowę?

 

 

Ogólnie na R7 2700 powinieneś dać radę zejść z napięciem poniżej 1.2v, skoro niektóre sztuki R7 1700 potrafią pracować stabilnie przy 1.15v:

 

 

 

linx3.83j4jhe.png

 

 

 

0.05v mniej i 4 stopnie mniej, więc warto ;)

 

 

A skoro masz ASUS'a X370, to zapytam jeszcze na jakim ustawieniu LLC (Load Line Calibration) obecnie lecisz?

 

Perf BIAS = CB11.5 odpalone? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ciekawe czy wyżej by poszło jakby kombinować dalej z fclk bo u mnie wstawał i na 106, ale mnożnik już nie wchodził wyżej jak x36. Ja już się nie pobawię bo wczoraj proce podmienione i x3d rano wrzucony do one boxa.   Jakiś przyrost w fpsach jest dzieki tym prawie 200 MHz?
    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). Najmniej przydatną informacją o zarobkach przy UoP jest kwota brutto, bo nie mówi pracownikowi jaki dostanie przelew, pracodawcy ile będzie go kosztować zatrudnienie pracownika, ani nie jest podstawą opodatkowania. Ta wartość nie ma żadnego znaczenia i nie mam pojęcia po co się ją stosuje. W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...