Skocz do zawartości
Czeryboj

Hydepark, Retro, Luźne rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też zniechęca konieczność przejścia już na pewno na win 10, ale to tak przy okazji.

 

Że co? Używam R5 2600X z Windows 7 :) Bez najmniejszych problemów :) Tylko APU oraz Athlon 200GE nie bootują w Win7 (ale jacyś Rosjanie już też to obeszli i odpalili Win7 na tych prockach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po zabiegu. Czekam na części.

 

Wszystko nóweczka i sprzęt klase wyżej od poprzedniego wyszło mnie 200zł dopłaty.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po zabiegu. Czekam na części.

 

Wszystko nóweczka i sprzęt klase wyżej od poprzedniego wyszło mnie 200zł dopłaty.

To co w końcu kupiłeś ? :P podaj cały config

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu kupiłeś ? :P podaj cały config

 

Ryzen 7 1700

Gigabyte B450 Aorus pro (zamówiłem wstępnie AsRock Steel Legend, ale dostawa na 14 maja - phi, więc wymienie)

G.Skill Aegis 3000mhz cl16

SPC Supremo M2 Gold 550W (zamówiłem SeaSonic 520W full modular, ale to samo z dostawą)

SPC Armis AR5X TG RGB

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czemu zmieniłeś zasilacz z tego system pałera? chłodzenie na ryzena jakieś? :P na spartanie nie podkręcisz tego cpu do 3.9 przy normalnych temp.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz
Napisano (edytowane)

Ryzen 7 1700

Gigabyte B450 Aorus pro (zamówiłem wstępnie AsRock Steel Legend, ale dostawa na 14 maja - phi, więc wymienie)

G.Skill Aegis 3000mhz cl16

SPC Supremo M2 Gold 550W (zamówiłem SeaSonic 520W full modular, ale to samo z dostawą)

SPC Armis AR5X TG RGB

No ciekawe jakie bedziesz miał opinie. Ja w ostatnich 3 miesiącach miałem w budzie i5 8400, R5 2600 i teraz mam R7 1700.

 

Im bardziej w lewo z w/w procków tym lepiej w grach, im bardziej w prawo tym lepiej w programach.

 

PUBG dziala podobnie na wszystkich. Mam gtx1050 - zaden z prockow nie spowodowal ze GTX1050 dostałby skrzydeł, żaden cep też nie obciążył. Jedynie R7 1700 po OC pociśnie każdego z w/w cepów. (Tak tak tak, fanboje intela, w niektorych grach jak np. cs:go możecie się o****ać że zamiast 200fps będziecie mieli 250 ;) )

 

Ryż 7 1700 w za 560zł to skandal, w szczególności jak ktoś tak jak np. ja - grzebie przy video, nie ma skoku wydajności do i5 8400 ale ........... i5 8400 sprzedałem za 750PLN używkę a za 100zł taniej ponad dostałem nowego ryża 1700. Zły deal?

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ciekawe jakie bedziesz miał opinie. Ja w ostatnich 3 miesiącach miałem w budzie i5 8400, R5 2600 i teraz mam R7 1700.

 

Im bardziej w lewo z w/w procków tym lepiej w grach, im bardziej w prawo tym lepiej w programach.

 

PUBG dziala podobnie na wszystkich. Mam gtx1050 - zaden z prockow nie spowodowal ze GTX1050 dostałby skrzydeł, żaden cep też nie obciążył. Jedynie R7 1700 po OC pociśnie każdego z w/w cepów. (Tak tak tak, fanboje intela, w niektorych grach jak np. cs:go możecie się o****ać że zamiast 200fps będziecie mieli 250 ;) )

 

Ryż 7 1700 w za 560zł to skandal, w szczególności jak ktoś tak jak np. ja - grzebie przy video, nie ma skoku wydajności do i5 8400 ale ........... i5 8400 sprzedałem za 750PLN używkę a za 100zł taniej ponad dostałem nowego ryża 1700. Zły deal?

 

No to ja za 1000zł sprzedałem używanego i7 7700, gdzie za niewiele ponad połowę tej ceny mam przyszłościową platformę i R7 1700.

 

i7 sparowany był z wolnym RAMem, R7 z szybkim ramem niewiele ustąpi w grach, a w programach będzie lepiej.

 

Dla mnie też był dobry deal - Budżetowa H110 wymieniona na B450 na wypasie, Wolny ram na szybki, Zasilacz BQ SP8 Bronze 500W nie modularny na SPC 550W GOLD Modular, buda z mocno średniego Sharkoona T-3W, na fajnego SPC Armisa.

 

Ogólnie wymiana wszystkiego na nowy sprzęt wyniosła mnie 200zł doplaty, a wszystko na gwarancji i klasę wyżej.

 

Dla mnie to jest powrót do AMD po dobrej dekadzie. Athlon 64 3500+ był najlepszy na dzielni i długo mi służył :E Zobaczymy jak to będzie.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taktowanie pamięci to nie wszystko! Liczą się również timingi, które potrafią mocno obniżyć czas dostępu a to w przypadku Ryzenów pierwszej generacji podstawa właśnie ze względu na kontroler, który ma wysokie opóżnienia. Proponujesz mu pamięć "po taniości" a w dłuższej perspektywie jeśli będzie chiał Zen2 to będzie miał pamięć "padake"

Przy R7 1700 trzeba celować w pamięć 3200 przy jak najniższych timingach.

 

 

R7 1700 3.2Ghz + 3000Mhz 16-18-18-38-1T

211jnys.png

 

 

 

R7 1700 3.2Ghz + 3200Mhz 16-18-18-38-1T

k16vky.png

 

 

Podniesienie taktowania o 6.6% i mamy prawie ~15% przy kopiowaniu. W kompresji danych za pomocą Winrar masz dodatkowe ~10% wydajności tylko ze względu na taktowanie pamięci. Zabawa timingami da kolejne % wydajności.

 

 

CPU Photoworxx

R7 1700 3.2Ghz + 3000Mhz 16-18-18-38-1T

14c6whs.png

 

 

 

R7 1700 3.2Ghz + 3200Mhz 16-18-18-38-1T

sywimh.png

 

 

Wzrost o 6.6% wydajności czyli liniowy wzrost względem podniesionego taktowania pamięci.

 

 

 

 

 

Pamięci ok. 3200 zrobią bez problemu przy niższych timingach.

 

Mój wynik :)

mNOhrNg.png

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyż stoję i patrzę :E Pogoniłem swojego 6700K za tysiaka z pocałowaniem w rączkę ze strony kupującego :E już miałem brać i9 9900K ale były dwie ;) ten nowy ryży za rogiem i tak człowiek się troszkę zastanawia bo z drugiej strony w gierki praktycznie żadne nie grywa ale wypadałoby żeby coś raz na jakiś czas odpalić i właśnie tutaj ten król cenowy ryś 1700 + płyta biostara +kit noctua, koszt całej operacji 1036pln kusi oj kusi :E Nikt mi nie wmówi że 6700K był,jest mało wolniejszy od ryśka 1700 bo tak nie jest ,nigdzie nie mogę oblukać testów zegar w zegar no niech będzie ryś 3,8ghz vs 6700K 4ghz ktoś takowe gdzieś widział ????? Z tego co się orientuję czym wyższa rozdziałka tym lepiej dla ryżenkiego.Całość sparowana być może będzie z rx 580 8gb i jak już będzie jakaś gierka to w rozdziałce 2560/1440 detale średnie,wysokie mam nadzieje że ten 1700 chociaż z tymi 60 fps sobie poradzi :E , bo to byłaby klapa żeby takowych nie zapewnił ;) Szkoda że ten słynny biostar w świetnej cenie zapewne nie dostanie wsparcia dla nowych rysiów :hmm: Bym zapomniał pamięci mam trochę egzotyczne jak na nasz rynek te co w stopce ale chodziły już na 4 płytach fakt że wszystkie intelowskie więc jest duża szansa że i zgrają sie z amd ,max co można z nich wycisnąć to 3466mhz cl 17 lub chyba najlepsza opcja 3333mhz cl 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Battlefield 5 multi 1080p detale low/med wydajność nie spada poniżej 100kl/s na R7 1700 3.2Ghz + RX 580 8Gb 1366Mhz

Przeważnie ~125kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Marcin że OC się trzyma :thumbup:

 

Ładnie żeś je ukręcił na ryśku, dobrze mówiłem żebyś B-Die nie sprzedawał :E

To jest serio stabilny OC pamiątek na ryzenie ? :cool: jeśli tak to kosmos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnośnie tematu.

 

Czy chciało by się komuś sprawdzić jak wygląda wydajność ryzena w porównaniu do starego i7 haswella? W odyssey.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xrfy9ri5GAM

 

Detale pod koniec filmiku, miejscówka dobitnie procesorowa.

Miejscówka: Wschód słońca, Ateny zachodnia część, okolice więzienia jest tam taka okrągła droga jak patrzysz na mapę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Różnicę dopiero odczujesz przy RAMIE 3200Mhz CL16 (chyba Ryzen CL15 nie obsługuje, prawda?).

 

Przy 3000Mhz CL17 i wyższych różnica między 2400Mhz DDR3 cl 10 a nawet były 9 jest znikoma w grach. 2-4 fps max przy dobrej karcie. Oczywiście odczuwanie płynności jest wyższe tak czy siak.

 

Co do Ryzenów i starszych Intel i7. Nie czytałem całego tematu, więc wybaczcie jeśli powtórzyłem, ale:

 

1920x1080Wysokie.png

 

Czy też konkurencja PJUR

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_assassin_s_creed_odyssey_pc_grecka_tragedia?page=0,11

 

7700K bez o/c (4200-4400Mhz) idzie łeb w łeb z Ryzenem 2600 Na 4000Mhz.

 

To też jest bardzo fajna strona, choć nie wiem czy WIARYGODNA

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/assassin-s-creed-odyssey-test-gpu-cpu-2018

 

4770K na 3,5Ghz jest lekko słabszy niż Ryzen 2600 bez o/c, ale już 7700K przy 4,2Ghz jest lepszy od Ryzena bez o/c.

 

Główna różnica jest taka, że procki 4/8 już są zapychane i cisną na 90%-100% użycia, więc też może być jakiś stutter, zacinki, grzanie się.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Up no, ale do haswella nie ma zbytnio porównań na necie, a jak jakieś gdzieś były to zwykle bez OC i napędzonego wolnymi ddr3

 

No ryzena napędzonego najlepiej minimum tymi DDR4 3200 cl 14

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę dopiero odczujesz przy RAMIE 3200Mhz CL16 (chyba Ryzen CL15 nie obsługuje, prawda?).

A czemu miałby nie obsługiwać? Wystarczy wyłączyć GearBinDown i będą działać nieparzyste opóźnienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Up no, ale do haswella nie ma zbytnio porównań na necie, a jak jakieś gdzieś były to zwykle bez OC i napędzonego wolnymi ddr3

 

Wielkiego sensu nie ma taki test, ponieważ Haswell od Skylake (czyli nawet w pclabowym teście 6700K) przy tym samym zegarze jest wolniejszy od 5 do 15%. Z tych 90 fps co uzyskał 6700K odjąłbym może 5 fps. No i wiadomo, że RAM ma znaczenie także max 7 fps byłoby różnicy. Zakręciłby się Haswell w okolicach i5 8400.

 

Pytałem o benchmarki w FC Primal

http://forum.pclab.pl/topic/1270522-Far-Cry-Primal-wbudowany-benchmark/

 

I w nim mój i7 na 4,2Ghz uzyskał bardzo podobne wyniki do Ryzena 2600, aczkolwiek Primal aż tak nie ciągnie z CPU, więc test nie musi być mocno wiarygodny dla gier, które korzystają z bogactwa procesorów.

 

No i co ciekawe na i7 lepszy minimalny fps od Ryzena.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i właśnie :E internety takie duże i potężne ;) a nima testów zegar w zegar a i z rozdz. 2560/1440 jest młynek wiecznie taaa ..... full hd :E z tymi rdzyniami to już tą śpiewkę się słyszy od q6600 a jak było każdy ogarnięty wie :E nie mówię że w tych czasach jakaś część gier nie korzysta z dobrodziejstw wielordzeniowości ale i tak to jest znikome.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Wyście już powariowali wszscy. Kłócić się o kilka procent czy haswell czy kebab lejk - jeden kit. Nie ma czegoś takiego że na haswellu braknie wydajności a kebablejk da powera. BZDURY. Czasy gdy wchodził Pentium II/III ew. Athlon 64 już minęły. Różnice między kolejnymi procesorami są znikome a najważniejsze atrybuty teraz to ilość rdzeni i cena. Dopiero później ile da się wykręcić i czy w CS:GO będę mieć dropy poniżej 300FPS. To o co się spieracie to już jest bzdura po prostu.

 

Dlatego większość ludzi teraz bierze AMD. Bo woli te kilka FPS mniej (bo ma je gdzieś) i woli gdy w kieszeni zostanie ze dwie stówki na cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyście już powariowali wszscy. Kłócić się o kilka procent czy haswell czy kebab lejk - jeden kit. Nie ma czegoś takiego że na haswellu braknie wydajności a kebablejk da powera. BZDURY. Czasy gdy wchodził Pentium II/III ew. Athlon 64 już minęły. Różnice między kolejnymi procesorami są znikome a najważniejsze atrybuty teraz to ilość rdzeni i cena. Dopiero później ile da się wykręcić i czy w CS:GO będę mieć dropy poniżej 300FPS. To o co się spieracie to już jest bzdura po prostu.

 

Dlatego większość ludzi teraz bierze AMD. Bo woli te kilka FPS mniej (bo ma je gdzieś) i woli gdy w kieszeni zostanie ze dwie stówki na cokolwiek.

W końcu coś mądrego :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz
Napisano (edytowane)

No i właśnie :E internety takie duże i potężne ;) a nima testów zegar w zegar a i z rozdz. 2560/1440 jest młynek wiecznie taaa ..... full hd :E z tymi rdzyniami to już tą śpiewkę się słyszy od q6600 a jak było każdy ogarnięty wie :E nie mówię że w tych czasach jakaś część gier nie korzysta z dobrodziejstw wielordzeniowości ale i tak to jest znikome.

Będę do znudzenia przypominać gdzie są różnice w procesorach a gdzie ich nie ma. Są w niskich rozdzielczościach, nie ma w wysokich!!! 720p duże są, 1080 są, <1080p minimalne. Jak ktoś kupuje procesor 800zł droższy żeby mieć średnio 10-15% więcej FPS to jest idiotą. 800PLN włożone w kartę graficzną da 50% skok wydajności (jeśli nie 100%). Dlatego śmieszą mnie tematy - jaki procesor kupić skoro procesor ma najmniejszy wplyw na FPS :D

 

perfrel_1280_720.pngperfrel_1920_1080.pngperfrel_2560_1440.png

 

Po pierwszych 3 sekundach analizy wykresu poniżej można dojść do wniosku że wydawanie kasy na procesor do gier to idiotyzm. (nie ma 9400F który jest niezły i opłacalny ale nie oszukujmy się bo dupy nie urywa, jest po prostu DOBRY, przy czym bardziej dobry do gier bo z ryżami poza grami przegra - w tym także ceną)

 

z1Gga0X.jpgperformance-per-dollar.png

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Ale czekajcie, Ryzen 1600X jest praktycznie tak samo wydajny jak Ryzen 2700? Dopłacać, jeśli procka używa się do gier widać, że kompletnie nie ma sensu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz
Napisano (edytowane)

Ale czekajcie, Ryzen 1600X jest praktycznie tak samo wydajny jak Ryzen 2700? Dopłacać, jeśli procka używa się do gier widać, że kompletnie nie ma sensu.

Zegarami nadrabia, proste. Do gier wysokie zegary i 6 rdzeni jest OK. Czyli niby intel 8400/9400F. Ale czy aby na pewno? Skoro te cepy poza grami dostają w tyłek od tańszych AMD? Odwieczna broń AMD - cena i rdzenie. Jak nie boisz się większego poboru prądu bierz sobie 1700 i kręć!!! (pamiętacie - bierz e2140 i kręć?)............. 1700 to najlepszy na rynku cep pod kątem cena/wydajność, najlepszy cep pod kątem uzysku z OC oraz najbardziej elastyczna jednostka. Ale spoko, ceny 1700 pójdą w górę jak wyprzedadzą zapasy magazynowe. Już od dawna nie klepią 1700, tylko 2600, którego i tak już pewnie nie produkują. Pewnie już robią serię 3000 by ją rozesłać po świecie niedługo.

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W watch dogs 1/2 można zobaczyć przewagę, ashes of singualirty chociaż to co wymieniłem to wszystko gnioty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się w poniedziałek wypowiem co do gier

 

R7 1700 vs i7 7700 (4.1 4.1 4.1 4.0 boost)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...