Skocz do zawartości
Czeryboj

Hydepark, Retro, Luźne rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

@up

 

Takie tRFC jest całkowicie realne przy B-die. Obecnie siedzę na tRFC 260 ;)

 

Tak do dalszej rozkminy:

 

Coś jest ewidentnie na rzeczy, bo znajduję coraz to więcej moich poprzednich wyników wydajności, gdzie taktowania o 100-150MHz większe dawały identycznie rezultaty.

 

Np. taki Fire Strike Physics Score

 

Marzec 2017, Ryzen 7 1700 @ 4050MHz + 3600C14 = 21.120

 

Maj 2019, Ryzen 7 1700 @ 3900MHz + 3200C14 = 21.182

 

 

Nawet R15 @ 4GHz i 3200C14 (użyty profil Performance Bias cb15, wysoki priorytet):

 

 

 

cr156kisqt.png

 

 

A obecne ustawienia:

 

 

 

r156stlojhz.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie masz wyniku single tego nowego, obecny sprzęt = 17x u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej apce ryzen timing checker wartość np tak jak w twoim przypadku TRFC 278 to jest realna wartość taka jak w biosie? czy to się razy dwa mnoży tak jak taktowanie pamięci :hmm: jeżeli w biosie masz 278 to przy profilach xmp nieźle w ciula wali ustawiając często 700 :E

Wszystkie timingi i subtimingi Ryzen Checker pokazuje prawidłowo tak jak jest ustawione w Biosie. Jedynie wartości procODT nie odczytuje prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sferis coraz bardziej szaleje z promocjami ryś 1200 230pln 2700 880pln czyżby wiedzieli coś więcej że nowe ryśki będą dużo,dużo szybsze ;) z drugiej strony coś może być na rzeczy w końcu sferis to action jeden z większych dystrybutorów w polandii już długie lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja osobiście uważam, że wyprzedaż "po taniości" pierwszej generacji Ryzenów 7 1700 i obecnie drugiej R5 2600 i R7 2700 jest zagrywką czysto marketingowa ze strony AMD.

AMD w idealny sposób przygotowało sobie rynek przed premierą Ryzenów 3 generacji. Wyprzedali magazynowe leżaki z 1-2 generacji zyskując przy tym potencjalnych klientów na nowe procesory 3 generacji. Zwróćcie uwagę ile osób porzuciło platformę Intela na rzecz tanich 16 wątków R7 1700 ;).

Prawdopodobieństwo, że te osoby przesiądą się na 3 generację Ryzenów jest znacznie wyższe niż w sytuacji gdzie osoba stoi przed wyborem platformy.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że wyprzedaż "po taniości" pierwszej generacji Ryzenów 7 1700 i obecnie drugiej R5 2600 i R7 2700 jest zagrywką czysto marketingowa ze strony AMD.

AMD w idealny sposób przygotowało sobie rynek przed premierą Ryzenów 3 generacji. Wyprzedali magazynowe leżaki z 1-2 generacji zyskując przy tym potencjalnych klientów na nowe procesory 3 generacji. Zwróćcie uwagę ile osób porzuciło platformę Intela na rzecz tanich 16 wątków R7 1700 ;).

Prawdopodobieństwo, że te osoby przesiądą się na 3 generację Ryzenów jest znacznie wyższe niż w sytuacji gdzie osoba stoi przed wyborem platformy.

Zgadza się pewnie też i o to sie rozchodzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie masz wyniku single tego nowego, obecny sprzęt = 17x u mnie.

Wcześniej już linkowałem single w R20 oraz porównanie do moich platform, ale nie wysłuchałem Cię do końca.

 

Wiadomym jest, że mój Ryzen będzie wolniejszy w pojedynczym wątku, bo leci na stałe 3.9GHz i nie mam trybu turbo dla jednego rdzenia, które przy obecnych ustawieniach spokojnie powędrowałoby do okolic 4.1GHz.

 

Muszę jeszcze zbadać temat, bo być może da się to w miarę ładnie ustawić zachowując obecną wydajność oraz stabilność.

 

No dobrze już dobrze :)

 

Specjalnie dla Ciebie:

 

 

 

r158stsinglen4k98.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że wyprzedaż "po taniości" pierwszej generacji Ryzenów 7 1700 i obecnie drugiej R5 2600 i R7 2700 jest zagrywką czysto marketingowa ze strony AMD.

AMD w idealny sposób przygotowało sobie rynek przed premierą Ryzenów 3 generacji. Wyprzedali magazynowe leżaki z 1-2 generacji zyskując przy tym potencjalnych klientów na nowe procesory 3 generacji. Zwróćcie uwagę ile osób porzuciło platformę Intela na rzecz tanich 16 wątków R7 1700 ;).

Prawdopodobieństwo, że te osoby przesiądą się na 3 generację Ryzenów jest znacznie wyższe niż w sytuacji gdzie osoba stoi przed wyborem platformy.

Może i coś w tym jest, ale może to zadziałać wyłącznie pod warunkiem, że Ryzeny 3000 będą wyraźnie szybsze od serii 1000/2000. Bo inaczej nikomu nie będzie się opłacało sprzedawać za bezcen całkiem przyzwoitego po oc Ryśka 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie jakie srednie napiecie do tego ryska przy 3.8Ghz, takie ktore przewaznie na kazdej sztuce daje rade.

 

Fera 3 schlodzi tego procka???

 

Ew BOX cooler do jakiej wartosci jest go w stanie sensownie schlodzic??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z palca mam ustawione 1,2v a pewnie da się zejść niżej , będzie czas to chwilę posiedzę nad tym ,nie spusz... się już dawno nad hyrcami ale jak bez kilkudniowej zabawy da się ustawić coś ok 4ghz to jak najbardziej szczególnie że ryszardowi to bardzo pomaga.Tak ogólnie prawiąc ;) po długich długich latach na intelu praktycznie każda platforma ten rysiu to fajny procek :E jeszcze chyba nigdy nie zapłaciłem nie całych 6 setek za procesor :E przeważnie start był od 1200pln w górę :E Box powinien te 3,8ghz ogarnać ale wiadomo fera bez problemu ogarnie te wartosci jeszcze lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej luce MDS oraz spadku wydajności po patchowaniu spadek w wysokości średnio 16% poważniej zastanowię się nad zmiana 4790k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

No pewnie, IPC ryśka będzie w okolicach Twojego i7, a rdzeni 2 razy więcej. Po sprzedaży platformy jeszcze Ci kasa zostanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryziu 1700 w xkomie dzisiaj był za 499 ale poszedł w sekundę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się niedługo skończą, ostatnia chwila na zakup. Sferis już nie ma, morele ostatnie sztuki. Poniżej 600 już nie ma ofert.

Ciekawe jak ryśki 3000. Jak zrobią około 4,5 GHz po OC to będzie hit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ufo2357
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez ufo2357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się kupić za 499 zł w x-komie z kodem na dzień dziecka :)

Idealne zabawki dla dużych dzieci ;)

 

A u mnie nowy system (May 2019), nowe ustawienia oraz nowe wyniki:

 

Ryzen 7 1700 @ 4GHz 1.375v / 3266MHz CL14 1.37v

 

3DMark Fire Strike Physics Score 22.877

 

3DMark Time Spy CPU Score 9.629

 

3DMark Time Spy Extreme CPU Score 3.820

 

cachemem4g2nxkm6.png

 

r1510single8okq8.png

 

r20102fjoj.png

 

cachemembench1qj9m.png

 

photo4gt1juk.png

 

queen4gqrj6a.png

 

aes4gcsjpj.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja qrw... dalej brak czasu ale w następnym tygodniu pod koniec wyłączam telefony :E i będzie trochę wolnego to na pewno coś wyskrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zamówiłem ryzena 1600 za 489 z mobo i ram. Jak sprzedam i7 to wrzucę go do czasu 7 nm 8-12c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zamówiłem ryzena 1600 za 489 z mobo i ram.

Co to? Gdzie to? I jak to?

 

Zmieściłeś się w 500zł ze wszystkim? :o

 

A tak na serio, to pochwal się modelami podzespołów. Ciekaw jestem na co padło :)

 

Od siebie polecam płyty Asus'a, bo chociaż te tańsze są drogie i g*wniane, to oferują tę "magiczną" funkcję zmniejszenia opóźnień w procesorze.

 

Wtedy od strzała miałbyś wydajność Ryzena 5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, dokładniej Performance Bias cb11.5

 

Zwiększa wydajność w grach, renderach, benchmarkach...

 

Ogólnie można przyjąć, że mając Ryzena 1xxx otrzymujemy Ryzena 2xxx.

 

EDIT:

 

Wałkuję to u siebie od paru dni i coś w tym jest.

 

Moje stare wyniki Ryzena 7 1700, nawet taktowanego w okolice 4.2GHz nie mają startu do obecnych ustawień.

 

EDIT2:

 

Nawet w teście stabilności, mój Ryzen z dopalaczem "cb11.5" potrafi dwa loopy więcej przerobić w tym samym czasie:

 

realbenchst1xojlg.png

 

 

EDIT3:

 

Mam porównanie z innymi Ryzenami 2700X:

 

(screen z zagranicznego forum techpowerup)

 

rankingxakes.png

 

 

W Multi praktycznie nie widać różnicy. W Single odstaję wyłącznie sztywnym taktowaniem na poziomie 4GHz.

 

Dobrze pokazuje to również CPU-Z na screenie w spoilerze poniżej.

 

 

Link to tematu z tabelką oraz wynikami:

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/post-your-cinebench-r20-score.213237/

 

Moje zgłoszenie wyniku:

 

 

 

 

Szkoda, że nie mam możliwości przetestowania całości w różnych tytułach gier oraz programach, tak jak robi to redakcja.

 

Myślę, że przydałby się na głównej kolejny, odświeżony test tego procesora w takiej konfiguracji.

 

Wydajnością do ceny pozamiatałby konkurencję, nawet w postaci Zen+.

 

Największym minusem jest niestety fakt, że całość "trick'u" polega tylko i wyłącznie na płytach ASUS'a.

 

Inni producenci //chyba// nie oferują tego typu funkcji dodania "kopa" starym prockom. Nie wiem, bo nie testowałem płyt innych niż ASUS'y.

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ufo2357
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez ufo2357

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się wydaje zbyt piękne żeby dawało tyle korzyści i nic w zamian nie pogarszało. Skoro można tak sobie zwiększyć wydajność procesora bez konsekwencji to czemu nie zrobią tej opcji domyślnie włączonej. Producent z wydajniejszymi płytami pewnie by miał sporo lepszą sprzedaż :P Sprawdzę dzisiaj czy u mnie to coś zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu robiłem parę testów u siebie i wychodzi na to, że ustawienie "AIDA/Geekbench" oraz "CB11.5" daje najlepsze ogólne rezultaty:

 

(tableka nie jest moja, pożyczyłem od kolegi Flank3r'a z Czech)

 

34240210283_e45ac614d3_o.png

 

Z różnych testów w sieci można doczytać, że w grach sprawdza się również ustawienie "CB15", ale wszystko zależy od tytułu.

 

Wiadomo, najmniej przyrostu daje opcja "None" :E a znikomy opcja "Auto"

 

Uśredniając, najwięcej korzyści dla nas wnosi ustawienie "CB11.5", ale najlepiej będzie sprawdzić samemu w zależności od preferencji oraz oprogramowania, na którym nam zależy najbardziej.

 

W grach zyskujemy parę procent, ale nie więcej niż 6% na tych samych zegarach:

 

[video=youtube;-6Ad0gJSrVA]

 

 

To się wydaje zbyt piękne żeby dawało tyle korzyści i nic w zamian nie pogarszało. Skoro można tak sobie zwiększyć wydajność procesora bez konsekwencji to czemu nie zrobią tej opcji domyślnie włączonej. Producent z wydajniejszymi płytami pewnie by miał sporo lepszą sprzedaż :P Sprawdzę dzisiaj czy u mnie to coś zmienia

Pobierz Cinebench'a R20, wykonaj co najmniej trzy przeloty na obecnych ustawieniach ustawiając wysoki priorytet dla procesu.

 

Wejdź do UEFI, ustaw CB11.5 i powtórz testy w Cinebench'u.

 

Jeżeli będziesz miał więcej czasu i chęci, to polecam również sprawdzić opóźnienia procesora (pamięci L2, L3) w teście Cachemem w AIDA64. Tak samo przed jak i po.

 

Zawsze będzie przyrost.

 

Jedynym minusem niekiedy jest fakt, że komputer stanie się niestabilny, ale wtedy wystarczy delikatnie podnieść napięcie na SoC procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie zrobiłem mały test na szybko zanim Twojego posta przeczytałem. Normalnie mam ustawione 3.5ghz 1.1V. Zrobiłem po 2 przeloty cb R20 tylko nie pomyślałem żeby dać wysoki priorytet. Ustawiłem performance bias na CB11.5 i blue screen po zrenderowaniu paru kafelków, nie chciało mi się kombinować z napięciem więc obniżyłem zegar na 3.4GHz.

 

porównanie na szybko:

performance bias na auto (3.5GHz 1.1V) - 3478 i 3473 punktów

performance bias CB11.5 (3.4GHz 1.1V) - 3500 i 3502 punktów

edit: (zwiększyłem napięcie i powtórzyłem test):

performance bias CB11.5 (3.5GHz 1.15V) - 3601 i 3603 punktów (aż 130 punktów więcej)

 

 

30 punktów więcej przy zegarze niższym o 100mhz więc sporo to daje, dziwne bo nigdy nie słyszałem o tej opcji. Ciekaw jestem jak to się przekłada na stabilność systemu i ilość fps w grach, u mnie może podnosić fpsy więcej niż u Ciebie bo mam większe opóźnienia na słabym ramie.

Edytowane przez takitamrandom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...