Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zadampytanie

Czy moge zwrocic towar do stacjonarnego media markt 18dni po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

06.04.2019 moja mama zakupiła telefon w sklepie stacjonarnym media markt. Po 3 dniach użytkowania wystąpił problem z ładowaniem tel. Po tzw. "hard reset" wszystko wróciło do normy. Wczoraj problem wystąpił ponownie.. Po kilku godzinach znów zaczął reagować na podłączanie ładowarki i w końcu zaczął ładować. Dziś już działa.. NIE MAM JUŻ NERW. Na infolinii MM powiedzieli mi że ma do 30dni na zwrot i wszystko zależy od pracownika marketu.

 

Czy jest szansa że dostanie nowy telefon tzn jak dopłaci za inny droższy model ? Co mam mówić i przy czym się ewentualnie upierać ? Interesuje ją tylko wymiana (W media markt podobno nie robią z tym problemu). Tel. jest w stanie idealnym ale bez folii, słuchawki i inne rzeczy opakowane w folii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pójść osobiście i dopytać. Na pewno przyjmą na reklamację z tytułu gwarancji lub rękojmi, ale czy wymiana na droższy model wchodzi w grę? Wg prawa nie mają takiego obowiązku. Warto być grzecznym i się nie pieklić - więcej z ten sposób załatwisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi - jak nie powiesz, że oddawany produkt ma wadę to skąd sprzedawca ma wiedzieć?

sprzęt wróci do obrotu i niech kolejny klient martwi się zepsutym kartoflem...

jakby wiedzieli to mogli by oddać do serwisu producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...