Skocz do zawartości
Forii

99% minimum i max stanu procesora - MIT czy prawda?

  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Warto to stosować?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem wiele poradników w celu poprawy zacinek w grach, jednak ten trik z obniżeniem stanu mocy procesora ze 100% do 99% wydawał mi się najbardziej dziwny.

 

Czy to więc prawda że obniżenie max stanu mocy do 99% może dać jakieś realne osiągi które minimalizują zacinki? Czy może to istny wymysł który tylko może pogorszyć sprawę

 

lzqIG87.png

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś ręcznie ilość cache L2?

Ilość wątków w msconfig wpisana na sztywno?

:lol2:

 

W internecie znajdziesz tonę bezsensownych wymysłów, dodatkowo propagowanych przez osoby nie mające pojęcia o efekcie placebo, i bez jakiegokolwiek dystansu do własnych subiektywnych obserwacji.

 

TL;DR

Póki nie ma udokumentowanej różnicy przed i po zastosowaniu danego tricku to zakładaj, że to bzdura.

No chyba że sam chcesz sprawdzić - ale wtedy musisz opracować metodologię do weryfikacji, a nie robić "na oko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest w laptopie, to realne podniesienie wydajności daje tylko zmiana power limitu i temperatury. Bios od laptopów xiaomi dał się tak modyfikowwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny pomysł. Gratuluje. Co kolejne? Przeprowadzka bliżej serwerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że Forii po prostu ma za słaby sprzęt i dla tego ma te ścinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że Forii po prostu ma za słaby sprzęt i dla tego ma te ścinki.

wydalem tyle kasy na sprzet by wszystko chodziło PERFEKTO, 1080ti aorus + 8700k to malo do bf5 do grania na srednich ustawieniach na 144fps?/144hz? gra powinna chodzic plynnie bez zadnych zacinek, fps są stabilne a i tak gpu sie zacina i zrzuca fps do 100~ przez co na ekranie mam tak jakby widok 30hz przez pare sek

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fps są stabilne a i tak gpu sie zacina i zrzuca fps do 100~ przez co na ekranie mam tak jakby widok 30hz przez pare sek

Halo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Forii. Odłącz PC od sieci i zobacz jakie będą "fps-y"... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo?

bo tak jak psize są stabilne gdyby nie 1x zacinka do 100 fps~, czego tu nie rozumiesz? halo?

 

@Forii. Odłącz PC od sieci i zobacz jakie będą "fps-y"... :E

wiadomo w singlu sa mniejsze fps.. ale nie bez powodu upgrejdowalem 8600k na 8700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forii zrób lepiej format, bo jak patrzę co Ty w tym systemie zmieniasz to aż słabo się robi, nie dość że nic to nie daje to jeszcze pogarsza :E

 

Ustawiłeś ręcznie ilość cache L2?

Ilość wątków w msconfig wpisana na sztywno?

:lol2:

 

W internecie znajdziesz tonę bezsensownych wymysłów, dodatkowo propagowanych przez osoby nie mające pojęcia o efekcie placebo, i bez jakiegokolwiek dystansu do własnych subiektywnych obserwacji.

 

TL;DR

Póki nie ma udokumentowanej różnicy przed i po zastosowaniu danego tricku to zakładaj, że to bzdura.

No chyba że sam chcesz sprawdzić - ale wtedy musisz opracować metodologię do weryfikacji, a nie robić "na oko".

 

Ja bym jeszcze wspomniał o wyłączaniu usług systemowych, odparkowaniu rdzeni i ustawieniu obowiązkowo szarej tapety! Szary kolor to mniejsze opóźnienia! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym jeszcze wspomniał o wyłączaniu usług systemowych, odparkowaniu rdzeni i ustawieniu obowiązkowo szarej tapety! Szary kolor to mniejsze opóźnienia! :lol2:

 

Akurat mam brak tapety, co za tym idzie czarny kolor, unparking robilem, uslugi wylaczone, nie zaluje, jakies tam 2% ale grosz do grosza i mam lepszy system, a jak wiadomo 10 nie jest taka dobra jak win 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydalem tyle kasy na sprzet by wszystko chodziło PERFEKTO, 1080ti aorus + 8700k to malo do bf5 do grania na srednich ustawieniach na 144fps?/144hz? gra powinna chodzic plynnie bez zadnych zacinek, fps są stabilne a i tak gpu sie zacina i zrzuca fps do 100~ przez co na ekranie mam tak jakby widok 30hz przez pare sek

Jakoś ludzi nie miewają podobnych problemów na słabszych sprzętach.

 

Ponadto ja sam takich problemów nie doświadczyłem w bf1 na 3770k.

 

A bf5 to jakby nie patrzeć skinn bf1 defakto,wiec nie wiem jak ty to robisz :question: .

Witam,

 

Szukałem wiele poradników w celu poprawy zacinek w grach, jednak ten trik z obniżeniem stanu mocy procesora ze 100% do 99% wydawał mi się najbardziej dziwny.

 

Czy to więc prawda że obniżenie max stanu mocy do 99% może dać jakieś realne osiągi które minimalizują zacinki? Czy może to istny wymysł który tylko może pogorszyć sprawę

 

lzqIG87.png

Nic ci to nie pomoże,nawet podejrzewam że jeszcze by pogorszyło.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam brak tapety, co za tym idzie czarny kolor, unparking robilem, uslugi wylaczone, nie zaluje, jakies tam 2% ale grosz do grosza i mam lepszy system, a jak wiadomo 10 nie jest taka dobra jak win 7

:E

 

Widzę że poradniki typu jak "zwinkszyć efpeesy w ceesgo" były grane, skoro tak bardzo Ci 10 przeszkadza to wgraj Win7, zapewniam Cię że to nie rozwiąże Twoich problemów ;)

 

A późnie są płacze, bo coś nie działa, bo są problemy, a system cały pogrzebany, Tobie serio nie da się pomóc :E

 

Ponadto ja sam takich problemów nie doświadczyłem w bf1 na 3770k.

 

BF1 to mi jak rakieta śmigał jeszcze na i7-2600k 4.7 GHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cofnąłem i tak na 100% stanu cpu.

 

Podajcie jakis dobry program który nagrywa gre z widocznymi statystykami z riva tuner to Wam pokaze te zacinki w bf5... i specjalnie nawet dalem resolution scale na 110% by gra bardziej na gpu lezala niz jak na cpu, jak na 100% mam to wtedy gpu chodzi na max 70-80% stopni, takto 85-90+%

(myslalem ze to bottleneck ale nie)

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś ręcznie ilość cache L2?

Ilość wątków w msconfig wpisana na sztywno?

:lol2:

Królu mój szczerbaty.gif

 

Pamiętam te poradniki xD

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ShadowPlay od Nvidii, OBS (Open Broadcaster Studio) albo nawet nieszczęzny Fraps, dajesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ShadowPlay od Nvidii, OBS (Open Broadcaster Studio) albo nawet nieszczęzny Fraps, dajesz :E

Który najlepszy by czasem mi nie obniżał fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to żaden (serio).

 

Zamiast marudzić byś popcorn przygotował, Primo już cole leje, a ja właśnie idę przynieść okulary 3D :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny pomysł. Gratuluje. Co kolejne? Przeprowadzka bliżej serwerów?

 

Lepiej

 

Ja to tylko tu zostawie :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze głupol, kompletnie nie myśli przyszłościowo, ja bym baterię R20 dokleił i to na każdym końcu kabla, to dopiero by kopa dało :E

 

 

Mówiłem? no mówiłem! 8:E

ShareX_DisconnecT__2019-04-24_22-36-03_IMG-1383__ea320f7e-4968-4339-97d3-685650a42676.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak teraz poważnie czyli na unparking CPU też się dałem nabrać i nie warto to robić?

 

 

Ktos mi napisal ze niby "Adaptive obniża napięcia na pulpicie, ale jeżeli odparkowałeś rdzenie to i tak działać nie będzie."

 

 

U mnie widze ze mi obniza napiecie do tam tego 1.34v a jak jest obciążenie to podbija do 1.392v,

 

czym szkodzi ten unparking?

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...