Skocz do zawartości
ercioo

Laptop do 8 tyś do wszystkiego

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, nastał ten dzień kiedy trzeba kupić nowy laptop i decyzja zaczyna mnie przerastać. Zależy mi na maksymalnej wydajnośći, waga nie stanowi przeszkody, byle był względnie chłodny. Mianowicie rozważam na ten moment 2 opcje

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-msi-gt63-titan-8rf-010pl-i7-8750h-16gb-256gb-ssd-1tb-gtx1070-win10h

 

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-acer-predator-helios-500-nh-q3gep-010,id-1185208

 

Czy może lepszą opcja będzie helios 500 z gtx, lub jakiś inny laptop już RTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/16G/256+1TB/W10 RTX2070 8999 złotych

Grubo ponad budżet, ale warto dołożyć. Jest bardzo wydajny, nieźle wykonany i bogato wyposażony. Ma niezłą matryce i ciche, wydajne chłodzenie.

Dell Inspiron G5 5590 i7-8750H/16G/480+1TB/W10 RTX2060 6999 złotych

Wolniejszy, ale tańszy. Ma dobrą matrycę, bogate wyposażenie i wysoką wydajność. GPU jest na poziomie GTX 1070 MaxQ, ale to się może zmienić, bo Nvidia ma brzydki zwyczaj szybkiego porzucania wsparcia dla starszych architektur.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 jest lekko wydajniejszy od GTX 1070 ale posiada tylko 6GB podczas gdy w GTX 1070 masz 8GB pamięci.

Także każda karta ma swoje wady i zalety.

 

Wybierając GTX 1070 możesz dostać laptop z bardzo dobrą i szybką matrycą 17,3 cala 144 Hz IPS:

ASUS ROG Strix SCAR GL703GS i7-8750/16G/256PCIe+1T/W10X - 7699 zł

Konfiguracja taka jak w GT tyle tylko, że większy i szybszy ekran.

 

W przypadku gdybyś wolał RTX 2060 to polecam :

 

Lenovo Legion Y740-17 i7-8750H/16GB/512/Win10 RTX2060 - 7799 zł

 

Tutaj również otrzymujesz 17,3 cala matrycę 144Hz IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co uważacie o heliosie z podzespołami amd? Sprzęt godny zastanowienia się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Vegi 56 wydajniejszy będzie RTX 2060. PZ kolei Ryzen 7 2700 to bardzo mocny procesor ale w grach 8 rdzeni na tą chwilę nie zostanie odpowiednio zużytkowane.

 

Tutaj masz porównanie RTX 2060 laptopowego do Vegi 56 :

Link

Tyle tylko, że Vega 56 to straszna grzałka i w laptopie na pewno jej wydajność będzie o wiele niższa niż na tym porównaniu bo dotyczy ono wersji PCtowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie patrząc na recenzje to temperatura Vegi niby az taka wysoka nie jest, bo 60 stopni podczas grania to raczej nie jest dużo. No powiem nie wiem, bo czytając porównania i wszystko to zestaw amd czesto nawet przebijał i7 i gtx 1070m/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 17 i7-8750H/16G/256+1TB/W10 GTX1070 120Hz 7699 zł

Matryca FULL HD matowa IPS z 120hz odświeżaniem dobre pokrycie kolorów, procesor 8 generacji 6 rdzeniowy, podświetlana klawiatura, całkiem niezłe wykonanie oraz kultura pracy, dwa dyski wewnątrz laptopa w tym mniejszy SSD PCIe, system i NVIDIA G-Sync w cenie.

 

Ewentualnie nowszy model z RTX

MSI GE75 i7-8750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz 8399 zł

Wyższa seria MSI.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie patrząc na recenzje to temperatura Vegi niby az taka wysoka nie jest, bo 60 stopni podczas grania to raczej nie jest dużo. No powiem nie wiem, bo czytając porównania i wszystko to zestaw amd czesto nawet przebijał i7 i gtx 1070m/

 

Masz rację na jednym z konkurencyjnych portali był test Ryzen+Vega w Heliosie 500 i okazało się że w wielu przypadkach to lepsza, wydajniejsza, a nawet chłodniejsza konfiguracja niż połączenie Intel+GTX 1070.

Budżet jest na tyle duży, że w tej cenie dostaniesz jednak laptopa z RTX'em 2060, prócz w/w jest jeszcze:

Dell Inspiron G7 7790 i7-8750H/16GB/256+1TB/W10 RTX2060 za 7499zł

Z podobnymi podzespołami jak konkurencja, ale z lepszym serwisem producenta. Obecnie też w dobrej ofercie oraz z gwarancją NBD (przez pierwsze 12 miesięcy).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 15 i7-8750H/8GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz - 7899zł

Matowa matryca 15,6" IPS FULLHD 144Hz z cienkimi ramkami i rewelacyjnymi kolorami, które nie męczą oka, dobre wykonanie, kultura pracy, wygodna klawiatura z podświetleniem RGB. Wydajność laptopa jest bardzo wysoka, ponieważ posiada sześcio rdzeniowy procesor i7-8750H i kartę graficzną RTX 2060.

 

HP OMEN 17 i7-8750H/16G/480+1TB/W10 GTX1070 120Hz - 8099zł

Matowa matryca 17,3" IPS FULLHD 120Hz z rewelacyjnym pokryciem kolorów, kultura pracy laptopa stoi na wysokim poziomie a temperatury podczas obciążenia są dosyć niskie. Laptop jest wyposażony w 6 rdzeniowy procesor i7 i kartę graficzną GTX 1070, 16GB RAM, oraz szybkie i pojemne dyski SSD M.2 PCIe 480GB + HDD 1000GB 7200obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Świetnie, tyle tylko, że autora wątku interesuje MSI GT a nikt też o innych MSI nie pisał więc twoje naciągnie słowami wytrychami "lepsze" "wyższe" które stosujesz w każdej propozycji jest conajmniej nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli waga nie ma znaczenia i laptop ma być do wszystkiego (w tym do gier) to ja bym polecał HP Zbook 17 G5 ma matrycę 17,3". Procesor i-7, 16GB RAM, 256 GB SSD, grafika nVidia Quadro P1000 4GB. Ten dysk możesz sobie ewentualnie wymienić na lepszy jak będzie za mały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, tyle tylko, że autora wątku interesuje MSI GT a nikt też o innych MSI nie pisał więc twoje naciągnie słowami wytrychami "lepsze" "wyższe" które stosujesz w każdej propozycji jest conajmniej nie na miejscu.

 

Nie jest to naciąganie słowami tylko jest to wyższa seria MSI,

GT to najwysza klasa DTR zaraz po niej jest GE.

 

@down

Jak nie ma wyższej serii?

Czyli co wszystkie MSI, Acer, Lenovo to jedno i to samo, proszę Cię.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to naciąganie słowami tylko jest to wyższa seria MSI,

GT to najwysza klasa DTR zaraz po niej jest GE.

 

Jeśli ma być wyższa to musi być podane od czego. Nadużywasz tego w każdym swoim poście. Coś jest wyższe, coś jest lepsze - tylko nigdy nie podajesz od czego (bo przeważnie od niczego nie jest ani wyższe ani lepsze).

 

Nie istnieje takie coś jak "wyższa seria" jako twór sam w sobie.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podepnę się pod temat, trochę zmienił mi się budżet i również szukam czegoś w podobnym przedziale cenowym.

Zależy mi na tym aby lapek był w miarę mobilny dlatego celuję w 15.6 chociaż sporo się zmieniło w świecie laptopów i niektóre 17.3 są w miarę mobilne, w domu mam asus g750jz i niestety nie nadaje się kompletnie na jakiekolwiek podróże ;)

Prosiłbym o opinię na temat tego modelu:

 

https://www.x-kom.pl/p/474449-notebook-laptop-156-msi-ge63-i7-8750h-16gb-2561tb-win10-rtx2080-144hz.html#Specyfikacja

 

Aktualnie można go kupić za lekko ponad 9000zł., w tej cenie to chyba najtańsza 2080 jaką widziałem.

Zastanawiałem się również nad czymś z mocniejszym procesorem np od hyperbook chociaż nigdy nie miałem z ich sprzętem do czynienia i mam lekkie obawy.

Zależy mi na w miarę dobrej mobilności ale nie tylko bo w domu lapek będzie podłączony do tv 4k i w takiej rozdzielczości fajnie gdyby również dawał radę, niestety nie widzę nigdzie recenzji tego modelu lub jakiś konkretnych opinii.

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez nOObzoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, załóż/odśwież własny temat- żeby nie było bałaganu.- jak jest dwóch autorów ciężko się odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, trochę zmienił mi się budżet i również szukam czegoś w podobnym przedziale cenowym.

Zależy mi na tym aby lapek był w miarę mobilny dlatego celuję w 15.6 chociaż sporo się zmieniło w świecie laptopów i niektóre 17.3 są w miarę mobilne, w domu mam asus g750jz i niestety nie nadaje się kompletnie na jakiekolwiek podróże ;)

Prosiłbym o opinię na temat tego modelu:

 

https://www.x-kom.pl/p/474449-notebook-laptop-156-msi-ge63-i7-8750h-16gb-2561tb-win10-rtx2080-144hz.html#Specyfikacja

 

Aktualnie można go kupić za lekko ponad 9000zł., w tej cenie to chyba najtańsza 2080 jaką widziałem.

Zastanawiałem się również nad czymś z mocniejszym procesorem np od hyperbook chociaż nigdy nie miałem z ich sprzętem do czynienia i mam lekkie obawy.

Zależy mi na w miarę dobrej mobilności ale nie tylko bo w domu lapek będzie podłączony do tv 4k i w takiej rozdzielczości fajnie gdyby również dawał radę, niestety nie widzę nigdzie recenzji tego modelu lub jakiś konkretnych opinii.

Z góry dzięki za pomoc :)

 

W przyszłości zakładaj własny temat. Model całkiem przyzwoity choć nie liczyłbym na bardzo dobrą kulturę pracy nie jest to seria DTR.

Moim zdaniem ciekawszą alternatywą jest Acer Triton 500 i7-8750H/16GB/512/Win10 RTX2080 IPS 11 699 zł

Konfiguracyjne nie odbiega, nawet jest lżejszy od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Czekoladka-odpowiadając robisz bałagan

Myślę że zasada "potrzebujesz pomocy zakładasz temat" będzie w tej sytuacji dosyć dobra.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...