Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MiedzianyakaneoN

Problem z kartą graficzną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu system nie widzi karty graficznej w moim laptopie ?!

Chodzi tu o Laptop Samsung NP300V5A-A01PL.

System widzi tylko zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 3000.

Niestety nie wiem dlaczego system nie widzi Nvidia GeForce GT 520M, nawet sterownika nie da się zainstalować "Ten sterownik nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego"

próbowałem z starszymi sterownikami ten sam efekt.

Próbowałem aktualizować bios ale się nie da obecna wersja to Phoenix 10FI 2012-11-02

Zastanawiam się czy w biosie da się sprawdzić czy ona jeszcze działa czy ją bios widzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gpu do wymiany... opłacalność słaba

Nawet nie myślę wymieniać, zastanawiałem się tylko czy padła czy coś ją blokuje.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ją ma blokować? gpu siadło i nie jest widoczne w biosie... dobrze, że laptop działa - często przy padniętym dedykowanym gpu jest czarny ekran albo arty

 

tzw. "piekarnik" raczej nie pomoże, ale można spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop posiada jedynie zintegrowaną grafikę więc nic dziwnego że nie wykrywa GT520. Skąd w ogóle takie przypuszczenie że miałoby być inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ją ma blokować? gpu siadło i nie jest widoczne w biosie... dobrze, że laptop działa - często przy padniętym dedykowanym gpu jest czarny ekran albo arty

 

tzw. "piekarnik" raczej nie pomoże, ale można spróbować

Na czym ten "piekarnik" polega dokładnie ?

 

Ten laptop posiada jedynie zintegrowaną grafikę więc nic dziwnego że nie wykrywa GT520. Skąd w ogóle takie przypuszczenie że miałoby być inaczej ?

Ten laptop czyli mój posiada grafikę GT520 niestety padła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop czyli mój posiada grafikę GT520 niestety padła :(

 

Skąd wiesz że ją posiada? Użytkowałeś ten laptop wcześniej i taką grafikę posiadał ? W takim razie musiałem podać zły model bo ten który podałeś to model BEZ grafiki dedykowanej i nawet na stronie Samsunga nie ma sterowników do innej karty graficznej niż zintegrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym ten "piekarnik" polega dokładnie ?

 

 

Ten laptop czyli mój posiada grafikę GT520 niestety padła :(

Mi rok temu padł GT820 w lapku, niestety takie same objawy jak u ciebie. Laptop działa nadal na integrze ale nie opłaca się wymieniać GPU, przynajmniej tak było w u mnie w tamtym roku, może teraz jakaś opłacalność istnieje, przy zakupie GPU z odzysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że ją posiada? Użytkowałeś ten laptop wcześniej i taką grafikę posiadał ? W takim razie musiałem podać zły model bo ten który podałeś to model BEZ grafiki dedykowanej i nawet na stronie Samsunga nie ma sterowników do innej karty graficznej niż zintegrowana.

Tak używam tego laptopa już 8 lat :) i kiedyś działała GT520m dokładnie

Na stronie samsunga są sterowniki.

post-325299-15561024639191_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zwracam honor. Ja widziałem że dokładnie ten model występował bez dedykowanego GPU a nie spotkałem się jeszcze żeby producent pod jednym modelem sprzedawał różne specyfikacje.

 

Jeśli chodzi o piekarnik to polega to na wyjęciu płyty głównej i wygrzaniu we wspomnianym piekarniku ale dużo lepszym sposobem jest punktowe podgrzanie suszarką bądź opalarką samego GPU. Tak czy inaczej zabieg mało skuteczny a nawet jeśli już to krótkotrwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zwracam honor. Ja widziałem że dokładnie ten model występował bez dedykowanego GPU a nie spotkałem się jeszcze żeby producent pod jednym modelem sprzedawał różne specyfikacje.

 

Jeśli chodzi o piekarnik to polega to na wyjęciu płyty głównej i wygrzaniu we wspomnianym piekarniku ale dużo lepszym sposobem jest punktowe podgrzanie suszarką bądź opalarką samego GPU. Tak czy inaczej zabieg mało skuteczny a nawet jeśli już to krótkotrwale.

Nic się nie stało, dzięki za odpowiedź "piekarnika' raczej nie będę robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...