Skocz do zawartości
lukaszslo

MSI vs Asus czy jeszcze coś innego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Prosiłbym znawców tematu o poradę, miałem wczoraj kupić w promocji xbox-a, ale niestety nie zdążyłem, a komputer też wymaga wymiany i przy okazji rat 0% na allegro chciałbym zająć się tym właśnie sprzętem. Co sądzicie o tych dwóch modelach?

 

https://www.x-kom.pl/p/440212-notebook-laptop-156-msi-gf63-i5-8300h-8gb-2401tb-gtx1050ti-ips.html

 

https://www.x-kom.pl/p/481308-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505ge-i5-8300h-8gb-2561tb.html

 

Do tej pory używałem samsunga ultrabooka jeżeli można to tak nazwać seri 5. Teraz zastanawiam się nad czymś na czym mógłbym pograć też w nowe tytuły, ale co jednocześnie było by dość mobilne bo staram się jak najwięcej podróżować, a laptopa wykorzystuje nie tylko do grania wchodzą też w grę studia czyli przeglądanie neta i word. Jestem ciekaw czy polecicie któregoś z tych laptopów, czy może jednak odradzicie i polecicie jakiegoś ultrabooka (jak tak to jakiego, Huawei, asus czy jeszcze coś innego) + zakup konsol?? Dwa laptopy mają taki sam procek jednak msi ma kartę Max-q nie wiem czy to duża zmiana czytałem że ze zwykłym gtx 1050 się trochę grzeje może w tym zestawieniu nie jest najgorzej? No i chciałbym poznać waszą opnie na temat matryc zależy mi bardzo na przyzwoitej w którym laptopie jest lepsza nie bardzo ogarniam te skróty z Asusa.

 

Mam nadzieję że zainteresowałem Was tematem i w miarę szybko mi pomożecie jutro chciałbym dokonać decyzji, przedział cenowy to ok 4000 nie chciał bym wychodzić poza tą kwotę no chyba że jakaś propozycja okazała by się fantastyczna.

 

Czekam na pomoc i pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać z tych dwóch modeli Asus choć i tak bym go nie wybrał.

 

Moim zdaniem Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti 144Hz 3 449 zł

Matryca FULL HD matowa IPS 144hz całkiem dobre pokrycie kolorów, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. Do tego modelu oddzielnie lepszej jakości dysk SSD PCie ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro 239 zł

 

Ewentualnie jeżeli dopłacać to do grafiki GTX1060

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/8GB/256 GTX1060 4299 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz w miarę uniwersalnego laptopa, ale nie chcesz za dużo zapłacić to rozważ:

Lenovo Ideapad 720s-15 i5/8GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 3499zł

Wydajność b.podobne do tej co prezentuje Y530, a jest tu system operacyjny oraz dysk SSD. W razie gdybyś potrzebowała większą ilość miejsca można zamontować w nim jeszcze jeden dysk SSD. 720s jest dobrze wykonany (aluminiowa obudowa), stosunkowo lekki i ma dobry układ chłodzenia. Klasyczny wygląd nie zdradza jego potencjału. Do tego dochodzi pojemny akumulator, który pozwoli na zdecydowanie dłuższą pracę z dala od źródła zasilania niż Legion.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim prywatnym zdaniem MSI GF63 to dobry wybór. Jest to gamingowy laptop typu slim z cienko obramowaną matową matrycą IPS FULLHD, która ma rewelacyjne pokrycie kolorów. Obudowa jest stylizowana na szczotkowane aluminium i nie wygina się podczas przenoszenia.

 

MSI GF63 i7-8750H/8GB/240+1TB GTX1050 - 3849zł

Alternatywnie w wersji z sześcio rdzeniowym procesorem i7-8750H i kartą graficzną GTX 1050 4GB.

 

Wyposażenie obu wersji to 8GB pamięci RAM, oraz dyski SSD M.2 240GB + HDD 1000GB.

 

MSI GF63 i7-8750H/8GB/240+1TB GTX1050Ti - 4199zł

Jest też wersja z procesorem i7-8750H i wydajniejszą kartą graficzną GTX 1050Ti 4GB Max-Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim prywatnym zdaniem MSI GF63 to dobry wybór. Jest to gamingowy laptop typu slim z cienko obramowaną matową matrycą IPS FULLHD, która ma rewelacyjne pokrycie kolorów. Obudowa jest stylizowana na szczotkowane aluminium i nie wygina się podczas przenoszenia.
OK, tylko po co tu drogie i ciepłe i7 połączone jeszcze z kartą GTX 1050scratchhead.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko po co tu drogie i ciepłe i7 połączone jeszcze z kartą GTX 1050scratchhead.gif

Miałem przypadek, że poleciłem Gościowi wersję z i5 + 1050Ti i kupił a potem anulował zamówienie i zmienił na wersję i7 + 1050. Co do kwestii technicznych zgadzam się z Tobą, że i5 do karty 1050, czy 1050Ti wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się wtrącać do czyiś propozycji ale tu już robi się przesada.

 

Co to ma do rzeczy z tym zamówienie? Znaczy że bardzo źle zrobił.

Nie dość że nie jest to zbyt dobre rozwiązanie to jeszcze model GF to wersja slim z procesorem i7 temperatury będą bardzo wysokie.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek, że poleciłem Gościowi wersję z i5 + 1050Ti i kupił a potem anulował zamówienie i zmienił na wersję i7 + 1050. Co do kwestii technicznych zgadzam się z Tobą, że i5 do karty 1050, czy 1050Ti wystarczy.

I tylko, dlatego że ktoś inny wymienił i5 na i7 polecasz autorowi i7??? scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest ważne co się poleca (często nawet niezbyt spełniający wymagania) tylko żeby był reflink i kupujący kliknął ten link. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o to co wybiera kupujący, lub aby ktoś jedynie miał kliknąć w link. Chodziło zapewne też o to, że wersja z kartą graficzną 1050Ti ma kartę w wersji Max-q a wersja z 1050 bez Ti ma pełnego GTX-a, więc Gość stwierdził, że woli mieć w laptopie sześcio rdzeniowy procesor z większą ilością wątków niż grafikę Ti w wersji Max-q. Procesor i7 jest bardziej przyszłościowy, ale muszę również zgodzić się z przedmówcą, że i5 do karty 1050/50Ti wystarczy i jest chłodniejszy podczas obciążenia a GF63 to cienki i lekki laptop typu slim.

 

MSI GF63 i5-8300H/8GB/240+1TB GTX1050 - 3649zł 3349zł

Znacznie tańszy jest GF63 w wersji z procesorem i5-8300 i grafiką 1050 bez Ti. Również powinien wystarczyć do wymagań wymienionych przez Autora.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że trochę przesada z tym przyszłościowym zakupem procesora, ale nie wiem co masz na myśli w słowach nie prawda. Może chodzi Ci o to, że pod najnowsze gry laptop z kartą 1050Ti Max-Q będzie lepszym wyborem, ponieważ do wymagających gier 1050-tka może okazać się za słaba i lepszym wyborem będzie laptop z 1050Ti, lub nawet 1060. Owszem i5 w połączeniu z kartą 1050Ti da w grach więcej fps niż i7 z 1050 bez Ti. Zależy też w jakie dokładnie Autor ma zamiar grać tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y720-15 i5-7300HQ/8GB/240+1TB/Win10 GTX1060 - 4099zł

Dopłacił bym 200zł do wersji wzbogaconej o szybki dysk SSD M.2 PCIe 240GB. Procesor mógłby być wydajniejszy, no ale w tej cenie nie można na sklepowej półce z gwarancją spodziewać się cudów a i tak Legion z kartą 1060 ogarnia w grach więcej FPS od wszystkich laptopów z nowszymi procesorami i5/i7 i kartami graficznymi pokroju 1050/50Ti. Kwestia też mobilności. Legion Y720 to laptop 17,3" cala o masie 3,20kg przy czym MSI GF63 waży jedynie 1,86kg i jest mniejszy. Y720 ma aluminiową obudowę i oczywiście można zabrać go ze sobą w daleką podróż. Chodzi mi bardziej o częste noszenie laptopa ze sobą, gdzie wygodniejsza będzie 15-stka.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za rady i propozycje, szczerze powiedziawszy byłem zdecydowany już na tego msi z i5 bo niestety wiem że chłodzenia ledwo na to wystarcza, a co dopiero na i7. Jednak propozycja przemekan Lenovo Ideapad 720s-15 i5/8GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 3499zł. Większość osób pominęła fakt że lubię podróżować, a 3,2 kg to już trochę przy dużo. Poszukuję bardziej laptopa w tym stylu co ta 720s, teraz nawet zacząłem zastanawiać się nad ultrabookiem, ale ciężko znaleźć też coś rozsądnego i za dobre pieniądze. Może macie propozycje podobne do tej lenovo lub propozycje jakiś fajnych ultrabooków choć z mx 150. Może ktoś z was używał nowych huawei z Ryzenem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GF63 jest właśnie w stylu 720s, bo jest to laptop typu slim z cienko obramowaną matrycą, tylko ma czerwone gamingowe podświetlenie klawiatury a Ideapad ma białe bardziej konsumenckie/biznesowe. Legion Y530 i Y720 to modele gamingowe z klawiaturą, która będzie lepsza pod samochodówki jeżeli sterowania pojazdami ustawiasz na klawisze strzałkowe, aby grać prawą ręką, bo mają duże klawisze strzałkowe. MSI ma strzałki w dosyć bliskich od siebie odstępach, 720s prostokątne. Jak nie grasz strzałkami, tylko klawiszami WASD, to rozmiar klawiszy nie ma znaczenia. 720s i Y720 mają dołączonego Windowsa w każdej wersji a w przypadku MSI i Y530 trzeba dopłacić 400zł.

 

Jeśli chodzi o temperatury procesor i5-8300H ma podobnie jak 7700HQ cztery rdzenie i oba procesory emitują mniej ciepła od sześciordzeniowego i7-8750H, więc MSI GF63 będzie w wersji z i5 chłodniejszy. I5-8300H jest wydajniejszy od I5-7300HQ.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat

 

Pomału wchodzą laptopy z GTX 1650 ale co sadzicie o połączeniu takiego GPU z Ryzenem 5 (4C/8T 2.1-3.7 GHz)

Czy ten procek pozwoli rozwinąć skrzydła tej karcie, Ryzen 5 jest z VEGA8 istnieje tez wersja z Ryzenem 7 rożni się tym ze ma VEGE10 a CPU osiąga max 4 Ghz

 

EDIT: Przeluklalem internet i jak widze CPU to powiedzmy odpowiednik AMD Ryzen 1500X i z GTX 1650 powinno byc ok. Inna sprawa czy chlodzenie wyrobi w tym lapku.

 

A dla Tworcy watku proponuje sie wstrzymac z kupnem lapka z GTX 1050/ti, GTX 1650 pod kazdym wzgledem jest lepszy - no chyba ze to bedzie gtx 1060

 

I jak widze GTX 1650 wersja laptopowa jest bogatsza od wersji Desktopowej

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem żadnego laptopa z tym układem graficznym o którym wspominasz GTX 1650 spodziewam się że będzie dość drogi. Rozważania są wciąż pomiędzy msi, niestety lenovo nie mogę znaleźć nigdzie do kupna stacjonarnie by go obejrzeć w necie też poza x-komem nie wiem chyba tam jest coś z nazwą nie tak. Zastanawiałem się za to w zastępstwie lenovo nad Asusem https://www.x-kom.pl/p/472997-notebook-laptop-15-6-asus-vivobook-pro-15-n580gd-i5-8300-8gb-256.html (tylko dlaczego w opisie ma brak wolnego miejsca na rozbudowę ramu, skoro występuje też wersja z 16 gb?) Co powiecie odbiegając od przewodnich laptopów na taką propozycję https://www.x-kom.pl/p/480619-notebook-laptop-133-huawei-matebook-13-i5-8265u-8gb-256-mx150-win10.html lub https://www.x-kom.pl/p/479367-notebook-laptop-141-huawei-matebook-d-14-ryzen-5-8gb-480-win10-fhd.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Speedstar

Również polecam założyć nowy temat pisząc w tytule, że Chcesz laptop do danych zastosowań i do jakiej konkretnej kwoty. Warto w temacie dopisać;

- Rozmiar matrycy.

- Zastosowanie (jakie programy, gry - najlepiej tytuły), multimedia filmy, muzyka itp.

- Opcjonalnie można podać referencje co do wymaganych podzespołów, oraz pojemności dysków najlepiej bez linków do danego modelu.

- Czy system operacyjny Windows ma być w cenie, czy laptop może być bez systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc można zamknąć nie aktualne jednak wybiorę ultrabooka i konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...