Skocz do zawartości
Kraaasz

Laptop gamingowy [6000-6500zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, planuje zakup nowego laptopa do obsługi programów AutoCAD, MS Office, ArchiCAD, ROBOT, ale jako, że jestem też zapaleńcem gier komputerowych, na pewno będzie on katowany jakimś Sekiro, Wiedźminem 3 i paroma innymi dość wymagającymi tytułami. I teraz tak, wiem, że ilu ludzi tyle opinii. Parametry samego laptopa mam dobrane, problem pojawia się jednak jeśli chodzi o system chłodzenia. Wiem, że wiele laptopów ma problem z chłodzeniem podzespołów i zależałoby mi na kupnie laptopa z jak najwydajniejszym chłodzeniem w widełkach 6000-6500zł. Będę bardzo wdzięczny za poradę. Pozdrawiam. :)

 

Jeśli chodzi o podzespoły to:

- procesor Intel Core i7-8750H

- karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060

- SSD M.2 PCIe

- Matowy, LED, IPS 120Hz lub 144Hz

- 1920x1080 full HD

 

Na tym najbardziej mi zależy. :)

Edytowane przez Kraaasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wymagania

HP OMEN 17 i7-8750H/8GB/128+1TB/Win10 GTX1060 120Hz 6499 zł

Matryca FULL HD matowa IPS z 120hz odświeżaniem dobre pokrycie kolorów, procesor 8 generacji 6 rdzeniowy, podświetlana klawiatura, całkiem niezłe wykonanie oraz kultura pracy, dwa dyski wewnątrz laptopa w tym mniejszy SSD PCIe, system i NVIDIA G-Sync w cenie.

 

Ewentualnie są też nowsze konfiguracje z RTX

MSI GL73 i7-8750H/16GB/1TB RTX2060 6099 zł

Matryca FULL HD TN matowa choć ma całkiem niezłe pokrycie, procesor jak w modelu wyżej, miejsce na dodatkowe dyski. Tutaj oddzielnie dysk SSD PCie ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro 239 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że w tym budżecie możesz mieć o połowę wydajniejszą kartę od GTX 1060 czyli RTX 2060:

MSI GL63 i7-8750H/16GB/480+1TB/Win10X RTX2060 - 6499 zł

 

Gdyby jednak pozostać przy GTX 1060 to możesz mieć 17,3 calowy ekran AHVA 144 Hz i dysk 512GB na PCIe + reszta Twoich wymagań:

Acer Helios 300 i7-8750H/16GB/512/Win10 FHD = 6199 zł

 

Pytanie czy wolisz 17,3 czy 15,6 ( moim zdaniem do prayc i gier 17,3 to lepszy wybór) oraz czy potrzebujesz systemu czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście właśnie rozpatrywałem właśnie ten model laptopa Acer Helios 300, ale nie brałem pod uwagę karty graficznej z serii RTX, bo sądziłem, że to jest absurdalny przeskok cenowy, a tu się okazuję, że jednak wcale nie.

 

Kwestia jednak jak z chłodzeniem tych proponowanych laptopów? Czytałem sporo o Heliosie 300 i natrafiałem często na tematy, w których ludzie piszą, że jest problem i laptop ma tendecję do uzyskiwania bardzo wysokich temperatur.

 

I odpowiadając na pytanie, 17,3" byłby najlepszy, ale 15,6" nie pogardzę w żadnym razie. :)

Edytowane przez Kraaasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helios 300 owszem miał problemy z temperaturą ale w wersji 15,6 cala. 17,3 to zupełnie inna bajka.

Wychodzę właśnie z pracy ale jak dojadę do domu to rzucę dokładniejszym info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zupełnie inna bajka bo układ chłodzenia również nie jest najlepszy, choć model 17 calowe jako tako sobie radzi, lecz z reguły modele 17 calowe mają lepszą kulturę pracy.

 

Wybór cali zależy od Ciebie jeżeli to głównie praca bez przenoszenia to 17 cali wydaje się logiczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Helios 300 raczej odpada? A co z modelami od MSI posiadającymi RTXa? Jak to wygląda w ich przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 300 17,3 nie zmniejsza zegarów ale gorący jest - to fakt. Dlatego też pisałem że sprawdzę jak wrócę do domu.

 

Jeśli tak duże znaczenie ma dla Ciebie chłodzenie to na pewno zainteresują Cię dwie kolejne propozycje:

 

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/16GB/256PCIe+1TB - 6499 zł

 

TEST tego modelu

 

oraz starszy, lekko cieplejszy ale nadal ze świetnym chłodzeniem model (za to z większym dyskiem SSD ):

 

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/16GB/480PCIe+1TB - 6449 zł

 

TEST tego modelu

 

Obydwa modele posiadają oczywiście matryce 144 Hz o bardzo niskim opóźnieniu - z czego nowszy model ma szybszą od starszego :)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się źle wyraziłem nieco z tym chłodzeniem. Chodziło mi o to, aby laptop się zwyczajnie nie przegrzewał i trzymał stałe FPSy podczas grania. Temperatura obudowy mnie nie obchodzi, jednak działanie samego sprzętu i komfort jaki daje brak znaczących spadków, już tak. Czy w takiej sytuacji ten Helios 300 17,3" ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz sobie te dwa testy Asusów to rzuć okiem na test Heliosa ( z nieco słabszym procesorem): Test

 

Moim zdaniem warto dołożyć do Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecałbym , tyle tylko że procesor jest jednak dużo mniej wydajny od i7-8750H. Za to grafika jest o wiele wydajniejsza (mniej więcej na poziomie RTX 2060). Pytanie czy do swoich aplikacji potrzebujesz aż 6 rdzeniowego i7. Jeśli nie, to bardzo dobry wybór bo w grach dużo wydajniejsze będzie GTX 1660 + Ryzen niż GTX 1060 + i7-8750H. Tyle tylko że nie w wersji 32GB - to wyrzucanie 400 zł w błoto.

 

Tutaj masz wersję z 16GB RAM:

ASUS ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512+2TB - 5099 zł

 

edit: no i pamiętaj że ten laptop ma zwykłą 60Hz matrycę.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pisałem z gościem od xkomu na czacie i na te lapki z 1660ti/1650 jest rabat, wystarczy że wpiszesz w uwagach przy zamówieniu "rabat `100zł"

Dostawa z ryzenem podobno dopiero 17 maja

 

Sam się nad nim zastanawiam, tylko ciekawi mnie wydajność/tempreatury tego ryzena względem i7

Edytowane przez 129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tym laptopie coś więcej możecie mi powiedzieć?

 

https://www.x-kom.pl...gb-512-2tb.html

 

FX'y to najtańsza gaimingowa seria Asusa więc nie spodziewałbym się tu cudów.

Jeżeli nie potrzebujesz systemu, to rozważyłbym jednak RTX'a 2060 w MSI GL73 np.: MSI GL73 i7-8750H/16GB/240+1TB RTX2060 za 6249zł

Zdecydowanie wyższa wydajność w grach, plusem tego modelu jest też możliwość montażu jeszcze jednego dysku SSD na złączu m.2. W razie potrzeby możesz mieć więc w sumie nawet 3 dyski.

Tu masz test tego laptopa.

Jak widać głośność i temperatury pomimo wydajnych podzespołów są raczej na akceptowalnym poziomie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Masz możliwość zwiększenia budżetu , to rozważył bym dopłatę do Omena w bogatej wersji z 16GB RAM i SSD 240GB, lub do MSI GE75. W przypadku Omena rezygnując z karty RTX otrzumujesz matrycę IPS 120Hz a na karcie GTX 1060 też da się płynnie zagrać we wszystkie najnowsze gry.

 

HP OMEN 17 i7-8750H/16GB/240+1TB/Win10 GTX1060 120Hz - 6949zł

Matowa matryca 17,3" IPS z odświeżaniem 120Hz, oraz rewelacyjnym pokryciem kolorów, solidne wykonanie, kultura pracy idąca w parze z niskimi temperaturami podzespołów. Laptop jest wyposażony w sześcio rdzeniowy procesor i7-8750H, kartę graficzną GTX 1060, 16GB pamięci RAM, która wystarczy bez potrzeby rozbudowy na długie lata, bardzo szybki dysk SSD M.2 PCIe 240GB na system i programy, oraz drugi szybki dysk HDD 1000GB 7200obr. Laptop posiada system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę.

 

MSI GE75 i7-8750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz - 8399zł

Warto zobaczyć laptop MSI GE75 również wyposażony w kartę graficzną RTX 2060, tylko jest to najwyższa półka MSI jak chodzi o wykonanie. Laptop ma cienko obramowaną matrycę 17,3" 144Hz i świetnie wykonanie w skład którego wchodzi aluminiowa obudowa i wnętrze, oraz miła w dotyku i przyjemna w użyciu klawiatura z podświetleniem LED RGB. Wyposażenie laptopa to 16GB RAM, dyski SSD 256GB, oraz HDD 1000GB 7200obr, Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, myślisz, że autor będzie w stanie zwiększyć budżet o 2000zł? scratchhead.gifkwasny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Zaproponowałem dosyć drogi model, ponieważ raz zdarzyło się, że Gość chciał tańszy laptop a potem kupił znacznie droższy.

 

HP OMEN 17 i7-8750H/8GB/240+1TB/Win10 GTX1060 120Hz - 6649zł

Bliżej górnej granicy budżetu jest ten sam model Omena, który poleciłem, tylko w tańszej o 300zł wersji z 8GB RAM, która również spokojnie wystarczy do zastosowań wymienionych przez Autora.

 

Autor nie napisał również czy interesuje go laptop z matrycą o przekątnej 15,6", czy może większy 17,3" cala. Jedynie po podlinkowanym przez Autora Asusie mogę się jedynie domyślać, że Autora interesuje przekątna 17,3" cala. :)

 

HP OMEN 15 i5-8300H/8GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz - 7149zł

Z mniejszych laptopów 15,6" wyposażonych w kartę graficzną RTX pojawił się HP Omen na cienko obramowanej matrycy IPS Full HD z odświeżaniem 144Hz. Co ciekawe RTX 2060 działa tutaj w połączeniu z procesorem i5-8300H, 8GB RAM i szybkimi dyskami SSD M.2 PCIe 256GB, oraz HDD 1000GB 7200obr. Jest to duży plus, ponieważ jako dysk na dane często do laptopów montowane są wolniejsze dyski HDD o prędkości obrotowej 5400rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na ten sprzęt.

 

https://www.x-kom.pl/p/474868-notebook-laptop-15-6-asus-rog-scar-ii-gl504gm-i7-8750h-16g-512-1tb-win10x.html

 

Drugi tydzień używania już leci i bardzo, bardzo polecam. Gry mają stałe 60 fpsów, a dodatkowo temperatury na CPU i GPU nie przekraczają 80 stopni przy skokach, nawet po 3 godzinnych próbach. Testowane na Wiedźminie przy ustawieniach ultra. Sekiro chodzi jak złoto, a prędkość uruchamiania systemu i wczytywania się programów jest obłędny.

 

Jedyny mankament to hałas wiatraków pod dużym obciążeniem. Może przeszkadzać co bardziej wrażliwym, ale słuchawki załatwiają problem. :)

 

Ogólnie to naprawdę nie żałuje nawet złotówki wydanej na ten sprzęt. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...