Skocz do zawartości
chrobry

GTX970 MEDION - czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Siadła mi karta Palit GTX 770, potrzebuje zakupić coś trochę szybszego. Znalazłem na alledrogo GTX970 MEDION (MSI), jako że medion kojarzy mi się z tanią chińszczyzną pytam się czy warto ? Nie bawię się w podkręcania i jestem raczej niedzielnym graczem. Gram w rozdziałce 2560 x 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion to firma niemiecka, podobnie Elsa. Jeśli z rozsądną gwarancją i ceną to brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile ten medion?

GTX 970 są z reguły nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły zależy w jakiej cenie.

Z reguły są w cenie rx570/470 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żebym się czepiał - ale medion chyba nie robił kart graficznych :D

pewnie jakichś tuningowany chinol.

 

za 400 zł idzie wyrwać 970kę- tylko w świetle aktualnych cen 570/580 to też nie jest trzęsienie ziemi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion (ponoć produkcja MSI dla Medion) jest nowy w cenie 600PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion (ponoć produkcja MSI dla Medion) jest nowy w cenie 600PLN

Za tyle masz nowego rx570 4GB ze sklepu, który w grach sobie radzi lepiej niż ten gtx...

Także moim zdaniem bez sensu.

A używaną to już nawet 580 8GB możesz szukać za tyle. 1060 6GB stówkę drożej.

 

Podaj resztę gratów w sumie. Szczególnie procka i zasilacz.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także moim zdaniem bez sensu.

Jenzyk polska trudna rzecz.

 

Medion to znana i ceniona niemiecka marka sprzętu, która często zleca zrobienie czegoś, a potem przykleja na to swoje logo. Coś jak serek marki Auchan. Czasami to ten sam serek, co obok, ale za pół ceny, a czasami to trociny z gunwem.

Tutaj masz jakąś totalnie niszową produkcję, do której znalazłem, co ciekawe, bios, filmiki na youtube i kilka ofert sprzedaży, ale już nie dowiedziałem się, jak wygląda :E Raczej bym sobie odpuścił, bo jest to konstrukcja stara, w dawno zapomnianej technologii oraz z małą ilością pamięci (realnie 3,5GB), a ty grasz w wysokiej rozdzielczości. Swoją drogą, jak wyżyłeś na gtx770, to ja nie wiem :E

 

Ciężko zaproponować coś innego, bo sensowne rozwiązania dla tej rozdzielczości to co najmniej radeon 590 8GB. Jeśli masz na niego środki, to bierz. Jeśli nie, poszukaj używanych gtx 1060 6GB. Używanych radeonów nie kupuj, bo raz, masa pokoparkowców, a dwa, zakup używanego 470/480 ze zwykłego komputera to pewnie jeszcze gorszy pomysł ze względu na skoki temperatury zarzynające karty graficzne. Boom na radeony jest od niedawna, więc pewnie na początku przyszłego roku zacznie się moda na ich masowe wypiekanie w piekarnikach.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenzyk polska trudna rzecz.

Czasem faktycznie bywa trudny ;)

 

Ta rozdziałka to mimo wszystko znacznie mniej niż 1440p. Tragedii nie będzie nawet na 4GB VRAM i rx 570 choć to zależy od gry oczywiście. Jasne jednak, że lepiej się tu sprawdzi 8GB VRAM i rx 580/590.

Naprawdę myślisz, że rx 4xx i 5xx będą tak padać jak muchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, w takim razie nastawiam się na GTX1060 lub RX 580. GTX (EVGA w cenie 710) jest jak opisuje sprzedawca z gwarancją 12mcy ale jest ze sprzętu powystawowego cokolwiek to znaczy. RX (XFX w cenie 780) jest nowy. Dodam, że nigdy nie miałem Radeona, procesor mam i5 ale nie mam obecnie jak sprawdzić modelu (średnia półka cenowa jak pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, w takim razie nastawiam się na GTX1060 lub RX 580. GTX (EVGA w cenie 710) jest jak opisuje sprzedawca z gwarancją 12mcy ale jest ze sprzętu powystawowego cokolwiek to znaczy. RX (XFX w cenie 780) jest nowy. Dodam, że nigdy nie miałem Radeona, procesor mam i5 ale nie mam obecnie jak sprawdzić modelu (średnia półka cenowa jak pamiętam).

W jakie gry grasz?

i5 w niektórych nie da już rady np.Kingdom Come Deliverance, BFV multi, AC:Odyssey.

W większości nadal będzie ok chyba, że to jakaś nisko taktowana 2/3 generacja albo nawet 1. Podaj dokładny model jak będziesz mógł. Sprawdź też zasilacz.

 

Hmm 780zł to sensowna cena za nowego rx580 8GB. I to widzę, że na redcoon więc nie jakiś sprzedawca krzak. Poczytaj o tylko o tej konkretnej wersji, czy nie ma problemów z kulturą pracy itd.

Ten 1060 to trudno powiedzieć co oznaczy powystawowy. Leżała i się kurzyła? :E

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 970 spokojnie znajdziesz lepsze oferty chociazby 1060/570/580. Pakowanie sie w 970 w tym momencie mija sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion to firma niemiecka, podobnie Elsa. Jeśli z rozsądną gwarancją i ceną to brać.

 

Bo Niemieckie to brać. Tyle na szybko wyczytałeś z google? Produkty Mediona nie są jednakowe. W zależności na jaki kraj idą. Ja kupiłem nowy tablet na allegxx i 5 razy mi się psuł po miesiącu/półtora i 5 razy dostawałem "nowy" tablet. Aż w końcu go sprzedałem z pełną gwarancją za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Medion to znana i ceniona niemiecka marka sprzętu, która często zleca zrobienie czegoś, a potem przykleja na to swoje logo.

lol2.giflol2.giflol2.giflol2.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...