Skocz do zawartości
Kitek

I5-7400 i jaka karta najlepiej?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaka karta pod kątem cena/jakość? Karta na tu i teraz nie pod przyszłość i bootleneck do tego proca (gtx 1080). Takze mysle o czymys od rx 570 8gb do gtx 1070 (Ti moze?). Rynek używek. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych GTX 1660, z używanych 1060 6GB. Ten proc nie ogarnie nic lepszego.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070TI to max dla tego procesora w mojej ocenie. :)

RX570 tez spoko, wszystko co wyzej bedzie niedociazone (gpu load w okolicach 80-90%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX570 lub GTX1660 jako nowe karty. Nie ma sensu iść w teoretycznie bardziej wydajne używki przy tym CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1660 TI czy GTX 1070 będą już lekko ograniczone przez to CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od gry i lokacji. Czasem troche tak a czasem w ogole. Jest zasada ze kupuje sie najlepsza karte na jaka cie stac. Procek nie ucierpi na tym. Jesli karta jest mocniejsza to podbijesz ustawienia

 

To jest wciaz 4 rdzenie fakt ze z niskim taktowaniem ale jednak 4. Jest masa tytulow gdzie predzej sie podda karta niz procek

Reszta ...to jest reszta czyli Origins, Odyssey, BF

Do GTA V ta i5 bedzie spoko a uwierz ze ta gra i GTX 1070 zajedzie jesli cie poniesie z ustawieniami i nawet 9900k nie zmieni tego

Głownie karta decyduje o wydajnosci w grach. Procek jest bardzo wazny ale nie przesadzajmy

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AC: Origins/Oddysey nawet GTX 1060 będzie ograniczany. Za rok-dwa już pewnie nie zagrasz w gry bez mikro-przycinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ze w Odyssey i Origins to u mnie bardziej GTX 1080 wymieka niz i5 8600k. W miasteczkach obnizenie ustawien podbija fps i staje sie on bardziej stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam zastanawiać się nad wysyłaniem maili/pmów z siusiakami do ludzi, którzy nieprawidłowo korzystają z partykuły "także". Trzeci temat z rzędu, gdzie analfabetyzm wtórny na sztandarach...

 

Ad meritum,

ludzie złoci... Podbicie ustawień graficznych zarżnie praktycznie każdą kartę graficzną na rynku, z wyjątkiem propozycji za 5000. Taki rtx2080 faktycznie się zanudzi na tej karcie, ale przecież przy rtx2070 odpicuje sobie jakość obrazu na zasadzie "suwaki w prawo" i będzie grało. Dla przykładu, w Shadow of the Tomb Raider sensowny czterordzeniowiec spokojnie zapewni 60 klatek, a do tego samego potrzeba co najmniej gtx1070ti/rtx2060. Stara dobra zasada, że kupujesz to, na co cię stać, dalej obowiązuje.

 

Warto się tylko zastanowić, czy nie lepiej po prostu pograć na tym, co masz teraz, trochę dozbierać i zrobić wymianę całej platformy? Teraz jeszcze takie smutne wynalazki jak i5-7400 można pewnie za jakieś pieniądze sprzedać, ale w przyszłym roku to nie wiem, czy ktoś to w ogóle kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry przyklad z tym Tomb Raider. Tak samo jest w Wildlands. Wydajnosc w tych grach zalezy w 90% od mocy GPU i GTX 1080 Ti tez mozna zarznac nie wazne czy w parze z i5 7400 czy i7 8700K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tego procka gtx 1660 będzie odpowiedni. Zależy to też z jakiej karty się przesiadasz i ile chcesz wydać kasy. Myślę że mógłbyś nawet i 2060 brać, a za pół roku na przykład wymiana podstawki na ryzena 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1660 TI czy GTX 1070 będą już lekko ograniczone przez to CPU?

Jestem zwolennikiem lekkiej przewagi GPU nad CPU ale do i5-7400 GTX1660Ti/GTX1070 to trochę za dużo, szczególnie do FHD. Jakbyś grał w 1440p to możnaby sparować spokojnie z RTX2060.

Kwestia tego, czy zamierzasz w ciągu roku zmienić CPU lub podstawkę. Jeżeli tak to można spokojnie brać RTX2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wymień ten szmelc na chociaż 8 wątków, bo większość nowych kart będzie cierpieć. No może nie 1650 szmelcowe jak ten 7400 :E

 

Miałem swego czasu i5 4670K to sobie ładnie płakał w wielu, wielu grach, tym bardziej bez szybkich ramów i to z 1060 GTX.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz teraz mocna karte to nie mieso nie zepsuje sie. Potem jak bedziesz mial kase i potrzebe to zmienisz platforme a karta juz bedzie. Nie czekalbym specjalnie na ryzena 3000 tylko na to co intel wymysli bo pewnie znow doloza rdzeni a moca pojedynczego watku i tak beda mieli lepsze cpu niz amd w ryzenach 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powoli zaczynam zastanawiać się nad wysyłaniem maili/pmów z siusiakami do ludzi, którzy nieprawidłowo korzystają z partykuły "także". Trzeci temat z rzędu, gdzie analfabetyzm wtórny na sztandarach...

 

Kiedy zdacie sobie sprawe, ze posty swiadcza o piszacym i nie musicie na sile udowadniac komus, ze... Takze ogarnijcie glupote i zdajcie sobie sprawe, ze to forum nie jest od roztrzasania zasad poprawnej pisowni ;) Juz widze tych wszystkich forumowych "poprawiaczy" jak w realu lapia wszystkich za slowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ze w Odyssey i Origins to u mnie bardziej GTX 1080 wymieka niz i5 8600k. W miasteczkach obnizenie ustawien podbija fps i staje sie on bardziej stabilny

Zaznaczyłem na grubo coś w cytacie.

i5 7400 - 4r/4w

i5 8600K - 6r/6w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie, GTX 1660 jest kartą idealnie skrojoną, w dodatku z zapasem mocy na OC. Mając monitor FHD i 4 rdzeniowy procesor wybrałbym właśnie tą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja sie wywiązała. No i wygląda na to ze 1660tka jest najlepszą kartą do tego proca. Jednakze tutaj stoimi przed problemem cenowym. Używek bardzo malo, moze gdzies wyrwalbym za 900 zł (to już gtx 1070 kupie w tej cenie). Problem w tym, że rx 570 8gb moge kupic za 430 zł... Chyba tą opcje wezme, a zmiane całej platformy zrobie w 2020/21. Słusznie chyba co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słusznie, bo już na starcie nie pograsz w nic nowego nawet na High.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słusznie jak ten rx 8-gigowy od znajomego bądź zaufanej osoby - za tak śmieszną cenę, to na bank pokoparkowy szrot z niezłą historią funkcjonowania - jak to jakiś olx deal czy allegro bez gw to kijem bym nie tykał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słusznie, bo już na starcie nie pograsz w nic nowego nawet na High.

 

Nie ma jak dobra rada w stylu kup se najszybszy procek i najszybszą kartę bo inaczej nie wszyto ci będzie działało najlepiej. Takie porady zawsze w cenie. Chcemy ich więcej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słusznie, bo już na starcie nie pograsz w nic nowego nawet na High.

w co niby nie pogra na high w 1080p na rx570? :lol2: zjedzie z AA i cieniami i będzie jeszcze więcej miał fps niż na wydajniejszych kartach i włączonych tych opcjach

cienie w wiekszości gier połączone z wysokim AA potrafią skutecznie zabijać wydajność, dodatkowo zżerając nieźle vram - wiem coś o tym, bo na swojej 3gb-owej karcie często te zabiegi robię ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW jest na tą karte. Mialem tez oferte gtx 1070 za 750 zl, ale z kopary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w co niby nie pogra na high w 1080p na rx570? :lol2: zjedzie z AA i cieniami i będzie jeszcze więcej miał fps niż na wydajniejszych kartach i włączonych tych opcjach

cienie w wiekszości gier połączone z wysokim AA potrafią skutecznie zabijać wydajność, dodatkowo zżerając nieźle vram - wiem coś o tym, bo na swojej 3gb-owej karcie często te zabiegi robię ;)

 

The Division - pograsz na niskich https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2019/marzec/division2/wykresy/1920x1080%C5%9ArednieDX12.png

Just Cause - pograsz na średnich https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2018/grudzien/jc4/wykresy/1920x1080Wysokie.png

Hitman 2 - pograsz na średnich https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2018/listopad/hitman2/wykresy/1920x1080Wysokie.png

SoTR - pograsz na najniższych/niskich https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mozimek/2018/wrzesien/sottr/dx12/1920x1080Niskie.png

Metro Exodus - pograsz na najniższych https://www.purepc.pl/karty_graficzne/metro_exodus_test_wydajnosci_kart_graficznych_totalna_masakra?page=0,7

 

Jasne, wyłączyć cienie i AA. Można też grać w 800x600 :E

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wyłączyć cienie i AA. Można też grać w 800x600 :E

ty tak serio czy się uderzyłeś mózgownicą w ścianę? zmniejszenie cieni czy AA praktycznie nie wpływa na wygląd jak resztę ustawień masz na high, a zyskujesz często 20+fps bądź nawet wiecej (w zależności od gry) - nie ma to jak wyjechać z argumentem o rozdzielczości :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...