Skocz do zawartości
baron6b

Pionowe Paski na monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

2 dni temu grając w World of Tanks na monitorze pojawiły się pionowe paski. Zresetowałem komputer i wyskoczył napis automatycznego naprawiania komputera. Nacisnąłem przycisk "przejdź do Windows 10" i wszystko wróciło do normy. Dzisiaj jednak w czasie gry zaczął mrugać obraz i pojawiały się, ale tym razem poziome paski i po okoły minuty mrugania znikł obraz. Nie pomagają resety, automatyczne naprawianie. Tym razem operacja przejścia do Windowsa kończy się niepowodzeniem(pojawia się znaczek Windowsa, znika i... to wszystko).

 

Specyfikacja:

ASRock B75 Pro 3

Intel Core i3 3220

Sapphire Radeon HD7850 1GB.

Thermaltake 530 W

ADATA SU800 128GB

2 Dysk HDD Samsunga, ale nazwy nie pamiętam

Goodram 4 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możliwe, że karta opuszcza ten świat. Spróbuj na integrze lub innej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta odchodzi w zaświaty, jakby nie było juz prawie 8 letnia konstrukcja :cool:

może i nawet lepiej bo z 1gb vram na pokładzie to ona nawet przy indykach 2d dostaje zadyszki ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta odchodzi w zaświaty, jakby nie było juz prawie 8 letnia konstrukcja :cool:

może i nawet lepiej bo z 1gb vram na pokładzie to ona nawet przy indykach 2d dostaje zadyszki ;)

W niskich rozdzielczosciach i ustawieniach graficznych jeszcze takiej zadyszki nie ma i nie mowie o indykach.. Ale tak jak wyzej karta najprawdopodobniej padla, jesli windows sie nie laduje to nie przyjmuje sterownika, a w tym momencie to juz trup. Jedynie mozesz uruchomic w trybie awaryjnym, usunac sterownik i karta bedzie dzialac jako standardowa VGA.

Edytowane przez Palladino19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Faktycznie to wina karty graficznej. Dzisiaj odpaliłem komputer na integrze i włączył się bez problemu.

 

W takim razie co polecacie do tych podzespołów co ja mam? Budżet do 800 zł.

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Faktycznie to wina karty graficznej. Dzisiaj odpaliłem komputer na integrze i włączył się bez problemu.

 

W takim razie co polecacie do tych podzespołów co ja mam? Budżet do 800 zł.

Jak do gier to rx 580 (najlepiej 8GB) albo używany 1060 6GB.

 

Z tym, że nie do tego procesora. i5 3470 kosztuje już ok 100zł, i7 2600 300zł. i7 2600 z tą grafiką wyżej da radę obecnie we wszystkich grach, i5 będzie w niektórych ograniczał.

RAMu też masz stanowczo za mało. 4GB to już mało nawet dla samego Chrome i systemu. Koniecznie dokup minimum 4GB i pamiętaj, żeby mieć dual channel.

 

Jak chcesz się koniecznie zmieścić w 800zł to zszedłbym z grafiką do rx570 4GB (niżej się nie opłaca) nowej albo nawet używanej i zrobił to co napisałem wyżej.

 

A i jeszcze pytanie jaki masz monitor? Chodzi o rozdzielczość, bo to co napisałem jest do fhd.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw, ewentualnie jak nie chcesz zmieniać procesora to więcej niż gtx1050 nie pakuj do tej i3 3220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor oczywiście Full HD.

 

Wiem procek słaby i ramów też mało, ale i to wymienię kiedy indziej. Teraz jest mi potrzebne przede wszystkim GPU. Nie uśmiecha mi się brać cokolwiek przechodzonego.

 

Ten Rx 570 niezły(choć pobór prądu trochę przeraża), ale jaka wersja będzie najlepsza?

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor oczywiście Full HD.

 

Wiem procek słaby i ramów też mało, ale i to wymienię kiedy indziej. Teraz jest mi potrzebne przede wszystkim GPU. Nie uśmiecha mi się brać cokolwiek przechodzonego.

 

Ten Rx 570 niezły(choć pobór prądu trochę przeraża), ale jaka wersja będzie najlepsza?

No niestety czerwoni są w tyle jeśli o to chodzi. Na pocieszenie dodam jak lubisz się w to bawić, że UV tych kart jest bardzo wdzięczne i poprawia kulturę pracy.

Ja sam mam Aorus ale Sapphire Nitro+ też jest podobno dobra. Narzekania czytałem o MSI Armor i ASUS Expedition.

Zalecam do tej karty wymianę procesora chociaż na i5. Procesory się nie psują o to nie musisz się bać a przy tej karcie niewielkim kosztem odczujesz sporą różnicę.

Dokupienie RAM też zalecam, 4GB w tym roku to już naprawdę skrajnie mało. No chyba, że zamierzasz zmieniać platformę w przeciągu najbliższych miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus rx570 i intel core i5 3470 zamówiony. Ramy dokupię później.

 

Dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...