Skocz do zawartości
Tadeus72

Procesor do Xplane11

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Szukam nie za drogiego procesora do Xplane 11. Zależy mi na tym by się przesadnie nie grzał. Obecnie mam chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 i fajnie by było gdybym mógł sobie je zostawić do nowego procesora. Mam też zasilacz 500W, więc pobór mocy też nie powinien być zbyt duży.

 

A co mam teraz? Płytę MSI H110M Pro-D, procesor G4560 (3,5Ghz, 54W TDP, 2 rdzenie, cztery wątki), GeForce'a 1060 6GB, 16GM RAM DDR4.

 

Krótko o Xplane 11 - znany morderca CPU :D Potrzebny bardzo mocny single core performance, ale potrafi też do pewnego stopnia korzystać z drugiego trzeciego i czwartego rdzenia (choć wyraźnie słabiej). Wszystkie monitory pokazują jednoznacznie, że moim bottleneckiem jest w nim CPU.

 

Myślałem o i7 7700 (bez K ze względu na niższy pobór mocy i niższą temperaturę), ale to coś ma podobne taktowanie jak mój procesor, jak patrzę na ranking single core performance, to nie jest aż o tyle wyżej od mojego budżetowego procesora. Jak rozumiem tryb Turbo da mi około 20% więcej, tylko nie wiem, czy warto na to wydawać tysiąc złotych.

 

Niewiele więcej kosztuje 7700k ze znacznie lepszym single core performance, ale tu nie mam pewności czy nie potrzebowałbym dodatkowo nowego chłodzenia i zasilacza.

 

1. Co byście poradzili?

2. Czy da się jakoś sprawdzić, ile moja obecna konfiguracja zżera W z zasilacza (ile mam zapasu?). Niby TDP mojego procesora to 54W, 7700 to 65W, a 7700K to 91W więc różnica nie jest aż taka duża. Ale z jednej strony nie wiem, czy to liczy się jeden do jednego, a z drugiej nie wiem, czy już nie jestem na granicy.

3. Czy moja płyta na pewno obsłuży oba procesory? Wydaje mi się, że są na liście obsługiwanych, ale do końca się na tym nie znam, może są tam jakieś kruczki poza samym gniazdem 1151.

 

Dzięki wielkie za pomoc, bo szczerze mówiąc trochę mnie to przerasta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem sporo dodatkowego researcha i może sprawa się uprości.

 

 

1. Zasilacz powinien starczyć, według różnych kalkulatorów mój zestaw nawet z i7 7700K zużywałby 230-360 W, czyli mam zapas.

 

2. Płyta powinna być kompatybilna z tymi procesorami, tyle że nie ma opcji, by wykorzystać "K" bo płyta nie pozwala na overclocking :/ Więc przy okazji załatwiłaby się też kwestia chłodzenia, jak nie będę robić O/C to to co mam powinno od biedy starczyć.

 

Ogólnie nie mam pomysłu co z tym zrobić. Czy z K, czy bez "K" te procesory z K i tak mają najwyższe taktowanie na samym turbo, więc pewnie musiałbym do nich dopłacić, mimo że nie wykorzystałbym ich pełnych możliwości.

 

Myślałem też o tańszym i5 7600K, bo jego dało się podrkęcić do wysokiego taktowania, ale jak nie mogę podkręcać w ogóle, to odpada, natywne taktowanie ma niewiele lepsze od mojego dużo tańszego procesora.

 

Ogólnie chyba nie ma idealnego procesora do moich potrzeb, więc pewnie będę musiał coś poświęcić/dopłacić do rzeczy, któych póki co nie będę używał :/

Edytowane przez Tadeus72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi xPlane11 działa idealnie na i9 ... i polecam do niego zestaw Virtual Reality ...

Edytowane przez _File_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...