Skocz do zawartości
Petru23

Fon dla ojca (moto G6 Play vs Moto E5 plus)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Muszę się coś doradzić, liczę na informacje od użytkowników.

 

Muszę ojcu wybrać telefon. Ojciec głownie dzwoni, wysyła smsy, odbiera maile. W sumie tyle. Także wymagania tak mało istotne, ze trudno coś wybrać.

Aparat - może go nawet nie być

Wielkość - wiadomo jak to dziś jest. Każdy telefon trzeba w dwie łapy brać, także tez nie jest to istotne

Ekran - ma świecić. Filmow tam nie będzie oglądanych, zdjęć również. Rozdzielczość też nie jest jakoś wielce istotna.

Komunikacja... na tym zakończę. Skupię się na istotnych kwestiach

 

Bateria - najlepiej min. bite 2 dni z czego j/w bez buszowania po necie, bez muzyki.

Wydajność - fon na 2-3 lata, także ma nie zacinać za jakis czas, również przez aktualizacje

Wykonanie/obudowa - najlepiej coś metalowego, ew plastikowego, telefon może czasem upaść.

 

Cena - tanio. 500, 600, moze 700zł. Brane bedzie na raty 0% w wysokości ok. 30zł/miesiąc.

 

Ten budżet sprawia mi problem, bo nigdy się na nim wielce nie skupiałem. A jeśli już to głownie na zdjęciach. Tu potrzeba użytkowników, bo na papierze wszystko takie piękne :)

 

Chyba wszystkie telefony omawiane w innych wątkach w tej cenie, gdzie sie udzielałem i linkowałem oferty już poznikały lub ceny wróciły do swych nominalnych wartości. Nie ma selfie pro, nie ma Meizu m6 note w normalnych sklepach na raty. Zostały asusy max (bez pro), jakieś huaweie Y...

Co polecicie?

 

Dodatkowo nie mam za bardzo czasu i możliwości na przeglądanie ofert, łowienie promek i nie ukrywam - liczę na Was. A telefon potrzebny na "już"

 

I jakoś nie chcę xiaomi... nie ufam im jako telefonom na lata. Tym bardziej, że już mamie kupiłem 4x i to nie był udany wybór.

 

zaraz uzupełnię listę moich typów.

(no i nie mam teraz na to czasu, także... sami widzicie).

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dzieki. Ale zapomniałem napisać, ze 3GB RAM to minimum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motka jest w zestawieniu. Tylko szukam czegoś jeszcze tańszego :)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idealnie wpasowuje się ASUS ZenFone Max M2 ZB633KL 4/32GB https://www.x-kom.pl/p/480054-smartfon-telefon-asus-zenfone-max-m2-zb633kl-4-32gb-ds-srebrny.html , czasem nawet za 650zł znajdziesz. Z racji ekranu z niższa rozdzielczością i świetnej baterii wytrzyma tacie zapewne 2-3 dni bez problemu . Bardzo dobry fon za ta cene , szybki proc , 4GB ram i czysty android. Nie ma sensu szukać coś lepszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest właśnie faworytem.

Liczę na jakąś ukryta promocje na coś ciekawego ale chyba nie ma co kombinować i brać trzeba Maxa.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze masz wstręt do Szaomku, ale od siebie polecę Xiaomi A1 (które notabene posiadam ponad rok) https://www.ceneo.pl/58222926

- 4Gb RAM

- slot na SD/minijack

- metalowa obudowa!

- oszczędny procek, do 6-8h SoT

- aparat nienajgorszy

- czysty Android

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby miał brać Xiaomi to sorki ale Redmi Note 5 lepszy do tych wymagań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze masz wstręt do Szaomku, ale od siebie polecę Xiaomi A1 (które notabene posiadam ponad rok) https://www.ceneo.pl/58222926

- 4Gb RAM

- slot na SD/minijack

- metalowa obudowa!

- oszczędny procek, do 6-8h SoT

- aparat nienajgorszy

- czysty Android

 

odrzuciłem go wybierając dla siebie, to nie widzę powodów aby wybrał go dla ojca ;)

 

znalazłem takie coś. nie wiem czy nie warto dopłacić tej 100-ki :hmm: No i jest na miejscu

 

Zenfone Max Pro m1 3/32GB za 799zł

 

edit:

albo nie. 700zł max. Bez dopłacania.

 

Ok, a taka motka G6 play 3/32GB? za 600zł? z dodatkowym etui? Chyba wystarczy spokojnie ojcu. Lekki system, mocna bateria, nie xiaomi ;)

w alternatywnie do max 2 asusa. Nie wiem, czy ten 1 gb ram warty jest aż 100-150zł.

 

550zł to nie 700zł. Różnica jest spora przy tym budżecie i raczej skłaniałbym sie q motce. On nie potrzebuje aparatów czy nfc itp. Dzwoni, sprawdzi maila, mma dostanie. Wsio.

 

W Sferis mam motkę G6 play 3/32GB za 550zł z gwarancją producenta. I jak na razie to ona jest liderem, zaraz po niej Asus max 2. Muszę poczytać sobie o wadach. Asus nie ma szybkiego ładowania, motka ma. Snap 430 ws 632 :hmm:

 

Edit:

na 99% będzie G6 play. Asus fajny, owszem ale niepotrzebny po prostu. Motka starczy. jest tańsza, ma plecki w zestawie (czyli jakieś 30-40zł extra) i jest mniejsza, gdzie mimo, że wczesniej pisałem, że rozmiar nie ma znaczenia to róznica wymiarów między asusem a motką jest znaczna. Asus jest ogromny wręcz, motka jak na dzisiejsze czasy kompaktowa.

 

 

Edit:

ok, poczytałem, popatrzyłem i wybrałem

Moto G6 Play

Moto E5 Plus

 

Obie 3/32. Nie wiem co lepsze. Poradźcie. Cena taka sama - 600zł.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snapdragon 425/430 to zamulacz w tej samej cenie Asus go miażdży ... Jak znajdziesz moto one to zdecydowanie lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który asus w tej samej cenie w sklepie z ratami? ;) za 600zł?

 

A jak ma się Helio p10 do tych snapów? Tylko nie tabelki i smarki ale o rzeczywiste działanie.

 

edit:

No nie mów, że 4xx zamuli dialera czy apkę od smsów w przypadku motki, gdzie system praktycznie tak lekki, jakby go nie było ;) chyba, że sprawdzałeś. Bo mnie to się średnio widzi :hmm:

 

pobawię się w swój sposób gdzieś w markecie i zobaczę. A i może ojca wezmę, niech chwyci i zdecyduje sam głównie w kwestii rozmiaru. Bo jak stwierdzi, że Asus za duży to zostaje motka.

 

Znalazłem LGq7 za 612zł w Morelach. Poprawili jakoś kwestię baterii?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Q7 sobie daruj , z tym mediatekiem bateria znika w oczach . Miałem przez chwile Moto G6 play , generalnie telefon ok na plus świetny głośnik, dobra jakość na jack i świetna bateria. Na minus to że czasem zamuli , może Twojemu tacie to nie będzie przeszkadzać . Ekran też nie jest jakiś wybitny . Jednak patrząc że kupisz ją za 550zł i to co oferuje to jest to bardzo dobry wybór. Jest też dośc poręczna , nie to co G6 czy G6 plus , to już sa wielkie telefony. Bateria na 2-3 dni normalnego użytkowania. 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

To może lepiej e5 plus?

 

czemu ? jest duzo gorsza od g6 play do tego cegla . Jak chcesz lepsza i wieksza to zwykla G6..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz E5 Plus. Moja żona używa tego telefonu. Kupiłem za grosze, wymieniłem wyświetlacz i drugiego dnia od razu jej wypadł. Ten telefon jest dosyć ciężki i nieporęczny, ma średni aparat (G6 Play niekoniecznie lepszy). Wypada z dwóch różnych mocowań z kratki w aucie. CPU łapie trochę czkawki, G5 już lepiej pracuje. Dopłać do G6 Play albo szukaj G5S (Plus). Dodać jeszcze muszę, że głośnik gra nie najlepiej, do rozmów i dźwięków jest ten sam. G6 Play to lekko lepszy wybór i chyba jest w trakcie aktualizacji do 9.x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybieram się po telefon i za Waszymi radami idę po g6 play. Nie znalazłem nic w alternatywnie oprócz meizu m6/M6T, ale nie widzę przewagi nad moto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybieram się po telefon i za Waszymi radami idę po g6 play. Nie znalazłem nic w alternatywnie oprócz meizu m6/M6T, ale nie widzę przewagi nad moto...

Złe robisz, zostałbym przy zenfone max M2. To bardzo fajny fon pod potrzeby które wymieniłeś na początku. Miałem w teście przez 3 tygodnie, wiec poznałem do dosyć dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to 700zł nie 600zł a i biorę jednak za gotówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snap 430 miałeś tez w Redmi 4x i pisałeś, ze nie był dobry, to nie jest soc na 2-3 lata. Nie powinieneś schodzicponizej snapa 625 jeżeli fon ma płynnie działać w takiej perspektywie czasu.

 

ale to 700zł nie 600zł a i biorę jednak za gotówkę

Jak nie chcesz Xiaomi to warto dołożyć te 100zl to jest wydatek w perspektywie kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zl roznicy a 1GB wiecej ramu , SD 632 zamiast 430 (prędkość to dwa światy miedzy tymi prockami) , nowszy fon , lepszy aparat , ja nie wiem jaki sens jest zaoszczędzić 100zl ...

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

aparatu może nawet nie być. Ojciec jest "siedzący", zdjęć nie robi. Z netu korzysta z kompa, pocztę na fonie sprawdzi raz na ruski rok. Najważniejsze jest plynne działanie w podstawowych akcjach, czyli dzwonienie, smsy/mmsy, raz na jakiś czas sprawdzić gmaila. Tyle, nic wiecej.

 

Snap 430 miałeś tez w Redmi 4x i pisałeś, ze nie był dobry, to nie jest soc na 2-3 lata. Nie powinieneś schodzicponizej snapa 625 jeżeli fon ma płynnie działać w takiej perspektywie czasu.

 

 

Jak nie chcesz Xiaomi to warto dołożyć te 100zl to jest wydatek w perspektywie kilku lat.

 

ale na jednym jest miui a na drugim normalny system. Miui to zamulacz na takim sprzęcie.

 

Ale pogadłem z rodzicami i bedzie max m2 :)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...