Skocz do zawartości
Kolinnn

Problem z rozdzielczoscia w cs go

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam problem dotyczący rozdzielczości w cs go. Jakiś czas temu zauważyłem, że moje 4:3 jest jakieś dziwne, tak jakby wszystko było węższe i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Kolinnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grać w natywnej rozdzielczości monitora albo kupić sobie CRT 4:3 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem jak można psuć sobie oczy (i mózg) graniem w niższej rozdzielczości niż natywna a co dopiero w 4:3 w CS:GO.

 

Jeśli nie wychowałeś się na 1.6 i grasz tak tylko dlatego że grają tak pr0 gracze ( a i tak coraz mniej bo świeże roczniki grają na FHD), to tylko się meczysz. Skilla nie da ci do żadnego a jedynie go pogorszy bo niższa rozdzielczość = gorsza widoczność i rozmazany obraz. O kątach widzenia 4:3 vs 16:9 nie wspomnę. Ile razy na ważnych turniejach przeciwnicy się mijają nie widząc siebie bo mają 4:3 właśnie to nie wspomnę ( stream jest w 16:9 ofc)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, jeżeli nie wychowywałeś się na 1.6 to sobie daruj. Ja próbowałem grać na 4:3 rozciągniętym do 16:9 ale te porozciągane modele nic nie dawały ;)

Przeskoczyłem na natywną rozdzielczość i jest gitarka.

 

Jeżeli natomiast nadal chcesz tak grać to sprawdź w jakim trybie pracuje monitor.

Spróbuj w ustawieniach monitora pokombinować z proporcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem jak można psuć sobie oczy (i mózg) graniem w niższej rozdzielczości niż natywna a co dopiero w 4:3 w CS:GO.

 

Jeśli nie wychowałeś się na 1.6 i grasz tak tylko dlatego że grają tak pr0 gracze ( a i tak coraz mniej bo świeże roczniki grają na FHD), to tylko się meczysz. Skilla nie da ci do żadnego a jedynie go pogorszy bo niższa rozdzielczość = gorsza widoczność i rozmazany obraz. O kątach widzenia 4:3 vs 16:9 nie wspomnę. Ile razy na ważnych turniejach przeciwnicy się mijają nie widząc siebie bo mają 4:3 właśnie to nie wspomnę ( stream jest w 16:9 ofc)

 

Jak chcecie mi pisać takie rzeczy to darujcie sobie. 4:3 jest dużo lepsze bo są dużo większe modele i gra jest dynamiczniejsza. A jak chodzi o to że ''chce być jak pro gracze'' to mam już 5000 godzin w csgo, wszystko możliwe zdobyłem( global, 10lvl faceit itd), gralem na lanach wiec prosze nie piszcie mi, że chce być jak pro. Szukałem pomocy w problemie a nie waszych rad..

 

I grałem całe życie na 4:3 i dalej gram ale ostatnio zmieniło się jakoś i jest węższe wszystko(nie chodzi o blackbarrsy). Nie mogę tu wgrać zdjęć, ale dam wam linka gdzie są zdjęcie i jakby ktoś wiedział co zrobić to proszę o pomoc https://www.mpcforum.pl/topic/1657753-problem-z-rozdzielczoscia/

Edytowane przez Kolinnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O człowieku, a już myślałem, że decyzja zapadła i spokój, Ty mi tutaj takie wątpliwości zasiewasz:) Jeśli chodzi o monitor to wymiana na większy nie wchodzi w grę, bo zwyczajnie mi się nie zmieści i musiałbym kombinować z uchwytem naściennym i raczej by się to nie udało, bo byłoby za wysoko. Dlatego monitor zostaje czy tego chcę, czy nie chce. Co do tych kart, ich opłacalności, sensowności nabycia itd. to jakbym rzeczywiście miał w planach całonocne posiedzenia przy gierkach, to pewnie bym się w to bardziej angażował, ale biorąc pod uwagę, że na gierki nie zamierzam (choćbym chciał) poświęcać więcej niż 3-4 godziny tygodniowo i zważywszy na listę tytułów do ogrania (która jest dużo bardziej obszerna, niż to co tutaj podałem, bo wymieniłem tylko te "najbardziej" wymagające sprzętowo) w które do tej pory nie miałem nigdy okazji zagrać (bo sprzęt na to nie pozwalał), to zanim nadrobię tę kupkę wstydu, to pewnie już ze trzy generacje miną i okaże się, że wszystko będzie do wymiany, a ja będę już za stary, żeby wcelować myszką w przeciwnika  Plus, nie mam za bardzo głowy do kupowania używanego sprzętu, nawet jeśli wiem, że może się to odbijać na moim portfelu, ale po to pracuję, żeby móc sobie raz na jakiś czas zrobić taki (w sumie to nieuzasadniony i zbędny do życia) prezent. W związku z tym dziękuję za chęć ucywilizowania mnie jako gracza, ale chyba jednak zostanę przy tym na co się zdecydowałem.      
    • Do 90cm to daleko. Ja gram na 48" z takiej odległości w Apex Legends. UltraWide w FPSach wypada różnie. Nieraz trochę bardzo ucieka minimapa w bok albo inne czesci interfejsu. W CoD można sobie go zadiustować. Ale w Apexie już nie. Z kolei w Overwath na UltraWide przez pewien czas grało się z pasami po bokach, bo niby czitujesz jak taki używasz. idąc w tą stronę powinni byli zablokować 30FPS/Hz bo nie każdy ma monitor 100Hz+ albo komputer który pociągnie ponad 30FPS Za to z technicznego punktu widzenia, nawet DukeNuken3D działa z UWQHD całkiem sprawnie  
    • Polecam tego użytkownika @kola01 Po zmianie timingów read write copy ~65/89/65 k, sprawdzone w memtescie extreame bez błędów. Próbowalem na tych samych timingach tez 6200 ale tu juz sypalo bledami.
    • gratulacje czarna tapeta lub automatyczna żonglerka tapetami co jakis czas, ukrywanie paska, brak ikonek na pulpicie i wygaszacz obrazu, unikać wyświetlania statycznego kontentu godzinami bez przerwy (loga stacji telewizyjnych czy agresywne hudy) możesz też to olać i używać jak chcesz : ) masz gwarancję (doczytaj czy Samsung daje gwarancję na wypalenia do swoich Tv, bo tego nie wiem) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- w temacie wypaleń czy ktoś z użytkowników C2 lub C3 często grywa w ultrawide (kustomowa rozdziałka) i zauważył jakeś małe retencje/wypalenia tym spowodowane (nierówne zużycie panelu)?
    • Czyli wszystko się zgadza co napisałem?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...