Skocz do zawartości
bloodline

Biostar x370gt7 w 2019r

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czy ktoś kto ma tą płytę używa jej może z Athlonem GE? U mnie da radę podkręcić CPU i RAM, niestety karta graficzna idzie tylko na PCIe x4, tak samo dyski NVMe na przejściówkach nie działają :/ możliwości są 3:

- płyta/BIOS nie ma możliwości odblokowania dodatkowych linii CPU

- trzeb coś zmienić w BIOS aby odblokować dodatkowe linie (co?)

- płyta odblokowuje linie automatycznie ale u mnie coś nie działa jak powinno?

Jeśli chodzi o OC ram to 3200 działa bez problemu, teraz czekam na moduły B-die i sprawdzę czy da radę coś więcej

 

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, update:

 

Nowy bios X37AG603.BST AGESA ComboAM4 PI 1.0.0.1 update z 2019-06-03 pozwala ustawić ram 3600 cl16 wstępnie stable. W weekend będzie atakowane 3733 więc poprawili dosyć mocno obsługę ramu w najnowszym biosie. Kto ma, niech się cieszy :)

 

https://tinypic.pl/xoch9qjlh337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poradniku:

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Ryzen_Memory_Tweaking_Overclocking_Guide/9.html

Autor na AMD Ryzen 2700 + MSI X470 GAMING M7 AC

właśnie na twoich E-die, więc teoretycznie masz szanse na 3800mhz, jeśli płyta na to pozwoli o procek też nie jest jakiś lipny ;)

Właśnie z Biostarem zawsze byla historia ze nie da sie ustawic nic powyzej 3200. czas zlamac ten stereotyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z Biostarem zawsze byla historia ze nie da sie ustawic nic powyzej 3200. czas zlamac ten stereotyp

To nie stereotyp tylko starsze biosy powodowały problem z uzyskaniem wyższych taktowań dla pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy BIOS dodał dużo nowych dzielników pamięci, wcześniej były dziury, np 3200 -> 3466 i nic pomiędzy. Moje pamięci (microny E) bez problemu idą z prędkością 3600, wyżej jeszcze nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Obecnie mam X37AG807 i zastanawiam się nad updatem do X37AG603. Ktoś testował nowsze biosy i może napisać cos więcej? Ciekawi mnie też obsługa Ryzena 3gen?

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyż tak z czystej ciekawości ktoś montował już na tej płycie nowe rysie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, ma ktoś na biostarze ryszardy 3xxx ? Moj tomahawk nie działa poprawnie na najnowszym biosie, więc na pewno nie zadziała z nowym ryzenem, i będę zmieniał płytę, wziąłbym biostara ale ... No właśnie , jak są z nim problemy na nowych rysiach to podziękuję i wezmę coś od konkurencji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten Biostar ma bios z czerwca na Agesie 1001, czyli będzie jak w Asrocku przed apdejtem, pamięci maks 3200.

Ja bym odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Microny 3000 CL15 poszły na niej @3600 CL14 i to z Athlonem 200GE, pisałem w temacie o pamięciach

 

Edycja: widzę iż tutaj także, kilka postów wyżej

 

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma żadnego znaczenia, u mnie też Asrock działał na 3533 z niskimi timingami, po wymianie na Ryzena 3600 nawet 3200 nie chciało wskoczyć.

A pytanie było właśnie o Ryzena 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to był przejściowy problem z prędkością ramu to bym to przebolal , byle pc się normalnie uruchamial i pracował:). Zanim podejmę jakiś krok , zamówię najpierw ryzena 3600 i sprawdzę tego tomahawka . Jak będą problemy to zmienię płytę. Ceny płyt poszybowaly do góry i płyta na poziomie lekko wyższym od tomahawka kosztuje 600zl co jest na moje oko za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten Biostar ma bios z czerwca na Agesie 1001, czyli będzie jak w Asrocku przed apdejtem, pamięci maks 3200.

Ja bym odpuścił.

Panocku, do tej płyty już AGESA 1.0.0.3AB jest ;) Na NET-S i Gigaserwer podobno wciąż je mają, za te pieniądze po prostu warto.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocku, do tej płyty już AGESA 1.0.0.3AB jest ;) Na NET-S i Gigaserwer podobno wciąż je mają, za te pieniądze po prostu warto.

Wczoraj sprawdzałem to tego biosu nie było, był tylko ten z czerwca. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej świetna płyta w tej cenie a i już dostała nowy bios.Biostar nie ma dużej ilości modeli więc na spokojnie będą pracowali nad poprawą tych biosów.Nie to co jeemsi sami się zapędzili temu macie wersje max to taki przejściowy produkt do zarobienia dodatkowych $ wypuszczony na szybciora :E b550 w drodze wiec na szybkiego trza czymś załatać lukę.Inni producenci jakos nie maja większych problemu żeby na eprom 16mb wrzucać biosy baaa nawet któreś modele x570 mają kostki o tej pojemności ;) Jak msi ma problem że się nie mieści :E wystarczy wyje.... obsługę serii 1xxx i 2xxx i dopracować w 100% stabilny bios pod serie 3 .Biosy poprawne na 99% się pojawią jak rynek się nasyci maxami,x570 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to kupię ryzena 3600, jak będzie coś nieteges na tomahawku, to postaram się dorwać biostara , cena , sekcja i alc1220 do mnie bardzo mocno przemawia na korzyść biostara . Na biostarze , też można kręcić poprzez PBO ? Bo pewnie będę próbował się bawić w oc procka, bo gram w gry , które nie siedzą mocno na ilości rdzeni, a bardziej na pojedynczym wątku, więc procek na spokojnie może boostować wyżej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PBO nie trzeba mieć procka z "X"? Chyba że przy tej generacji to zmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pbo + auto oc działa na ryzenie 3600 bez "X" np na b450 gaming plus , potwierdzone info od kolegi z forum ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, chyba długo na tym 2600 nie posiedzę, a miał mi starczyć "na lata" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PBO nie trzeba mieć procka z "X"? Chyba że przy tej generacji to zmienili.

U mnie działa, bo testowałem. Pewnie @novi może o mnie pomyślał :Up_to_s:

 

Weź pod uwagę, że mam starszy bios na Agesie 1003. bez żadnych "ab". Zapewne przez to mam boosty na luzie do 4.2ghz na stocku.

 

W takiej gierce jak AC3 oryginał, nie remake, miałem 4.4ghz, w AC Origins/Odyssey miałem od 4275-4350mhz bo bardziej ciśnie proca.

Tutaj AC Origins PBO+ autooc 200mhz + offset -0,05v , bo bez offsetu jakieś 50mhz+ więcej wyciśnie. Ale za to miejscami 1.45v+:

https://i.imgur.com/wfHh8Ab.jpg

 

Tutaj po teście benchmarku w grze AC, chyba to było bez offsetu, bo wyższe napięcie, więc z miejsca wyższe zegary.:

https://i.imgur.com/LBQAcMz.jpg

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć :) Posiadam ten model plyty glownej i mam pytanie dotyczące pamięci. Z poprzedniej plyty zostaly mi Ballistixy Sport LT (swoją drogą świetne kości dla Ryzena) 3000 i dzialaja stabilnie bez problemu także na XMP 3000, zresztą nie dziwi mnie to za bardzo ALE mam jedno ale :P Podczas startu plyta zachowuje sie dziwnie, bo zanim zanicze sie POST, to tak jakby "uruchamiała się" dwa razy -> próbowała za każdym razem dogadać się z tymi ramami? Jak już wstanie, to wszystko jest pięknie. CPU-Z widzi poprawnie taktowanie 1496, przetestowane TM5.

 

1. Dlaczego sadze, ze to wina kosci? Bo gdy ustawie na jakiekolwiek inne taktowanie poza XMP 3000 (nizsze oczywiscie), to komp wstaje od razu, bez tej podwojnej proby. Niby nie ma problemu, bo kosci pracuja stabilnie, ale cos jest na rzeczy, bo plyta nie wstaje w normalny sposob. Ktos wie o co chodzi?

2. Najnowsza dostepna wersja softu 5.14 AGESA 1.0.0.4B

3. Aktualne kości są białe i z tego powodu będę je zmieniał na jakieś ciemne. Najchętniej na ten sam model tylko ze szary albo sprawdzone i bezproblemowe Vipery lub Ripjawsy ALE jaką mam pewność, że ten objaw się nie będzie powtarzał? Lista kompatybilności nie jest duża https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=874#memorysupport i do tego tak naprawde modeli 8GB 3000/3200MHz jest także mało, bo aż 3. Wśród nich są Vengeance https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Memory/VENGEANCE-LPX/p/CMK16GX4M2B3000C15 i to mnie wlasnie najbardziej zastanawia, bo wszyscy na pewno spotkali sie z tym, ze ten model nie chce sie dogadywac przewaznie z Ryzenami i mimo tego, że sa na liście przetestowanych na ten plycie, to ja nie jestem do konca przekonany, że z 5 2600 będzie wszystko ok...

 

Ktoś coś? Ktoś może potwierdzić który model bezproblemowo działa z 5 2600 na tej plycie?

Edytowane przez seven777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...