Skocz do zawartości
bloodline

Biostar x370gt7 w 2019r

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Widzę, że znowu pojawiło się kilka sztuk w sklepach w Polsce i moje pytanie jak ta płyta się sprawuje w 2019 roku z procesorami serii 2xxx. Większość recenzji pochodzi z 2017 roku gdzie płyta była testowana z pierwszą generacją procesorów Ryzen i szczerze było dużo problemów z nimi. Dlatego chciałem się dowiedzieć od użytkowników jak teraz sprawa wygląda z UEFI i z RAMem. Czy jest lepsza kompatybilność? Czy ktoś ruszał tam ram 3333\3400mhz cl16 w single ranku? Czy nada się to na bazę pod Zen2?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurła teraz taki temat jak ja wczoraj zamówiłem i 10 minut temu mi przyniósł kurier :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak testów na aktualnych biosach(na wcześniejszych narzekano na możliwości OC). W Niemczech można kupić za ~80 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale z tego co czytałem nikt nie próbował ustawiać RAMu wyżej jak 3200mhz (aktualnie), a poprzednich testach więcej jak 3200mhz nie szło, poza tym Biostar nie wspiera nawet oficjalnie wyższego taktowania... Płyta kusi ceną i dobrym VRM, ale niestety raczej ssie w kwestii OC RAMu.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To popatrz jeszcze Raz na oficjale Ramy

 

F4-3600C17D-8GVK jakos sa na liscie Jak I pare innych

 

Nawet masz

F4-3866C18D-8GTZ

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z jakim zegarem śmigają bo nikt normalny nie uwierzy że tym z profilu XMP. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To popatrz jeszcze Raz na oficjale Ramy

 

F4-3600C17D-8GVK jakos sa na liscie Jak I pare innych

 

Nawet masz

F4-3866C18D-8GTZ

Przyjrzyj się ich liście QVL jeszcze raz, dokładniej. Z niej nic nie wynika... (w ogóle dodali sporo modułów chyba, bo z miesiąc temu patrzyłem to mieli 5 RAMów na krzyż).

 

F4-3600C17D-8GVK samsungi e-die, miałem dokładnie ten model RAM, u mnie robiły 3333mhz, ale ten RAM nigdzie na Ryzenie raczej nie zrobi 3600mhz...

F4-3866C18D-8GTZ Abstrakcja jeśli masz na myśli działanie z profilu XMP :E

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja X370GT7 kupiłem jako tanią alternatywę pod R7 1700 również z promocji. Ram najtańszy jaki znalazłem 2x8GB 3200. Za wiele po płycie nie oczekuje w kwestii OC a bardziej patrzyłem na wyposażenie i niskie temp. VRM więc z zakupu jestem zadowolony. Pod extremalne OC trudno powiedzieć jak się będzie zachowywać, no i mam ZEN 1gen. Jedna uwaga RAM który kupiłem to single rank, single side na Hynix'ie MFR bez problemu poszedł z XMP na 3200 16-18-18 1,36V nawet SOC nie ruszałem i został domyślnie na 0,925V? Natomiast w kwestii CPU domyślnie płyta potrafiła zapodać 1,35V na stokowym R7 1700 przez boost jednego rdzenia. W efekcie przez offset (-140mV) ustawiłem 3,4GHz na wszystkich rdzeniach i 1,05V. Płyta domyślnie zrzuca taktowania w idle do 1,55GHz (obecnie do 0,715V). W moim przypadku ogarnięcie niskiego zapotrzebowania na energie i niskich temperatur sprawdziło się w 100% :E Bardziej wkurzające są ustawienia wentylatorów bo nie ma krzywej tylko kalibracja i ustawienie 3 parametrów ale w przypadku wraith spire przy takim ustawieniu CPU nie jest źle, gorzej z dwoma 120mm wyjcami w obudowie na 3pin :/ które pójdą do wymiany na PWM w przyszłości. Bios X37AG807.BST

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem X370GT7, jako tańszy zamiennik Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming 5 bo nie wykorzystuję możliwości płyty. Ale zastanawiam się czy jednak nie olać Biostara i trzymać Gigabyte z myślą o Ryzenach 3000, pytanie jak sobie z nimi poradzą płyty na X370 i co przyniosą nowe chipsety serii 5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za zainteresowanie tematem

Właśnie ja myślę, żeby teraz też złożyć zestaw z 1700 na przeczekanie na zen2 bo obecnie siedzę na lapku i zastanawiają mnie 2 ramy:

- HyperX Predator DDR4 3333MHz CL16 (HX433C16PB3K2/16) - ponoć na hynix CJR (c-die)

- Adata XPG D10 AX4U320038G16-DB10 - ponoć Hynix MFR SR

 

Te drugie z tego co widzę to śmigają u Spasia.

 

Co do Ramu to nie zamierzałbym go podkręcać, liczę tylko że przynajmniej z palca ustawie tyle co w profilach xmp na 3200\3333 cl16

 

Reszta płyty przekonuje mnie dobrym audio, sekcją vrm, która powinna ogarnąć nowe R7 oraz przede wszystkim niska cena.

Zamierzam upchać to do Fractal Design Meshify C do którego włożę 2x140 na front ale widzę że może być tam problem z wiatrakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX Predator DDR4 3333MHz CL16 (HX433C16PB3K2/16) Będą działać, a przynajmniej powinny działać z prędkością 3200mhz, na Biostarze wątopie, czy zrobią 3333mhz. Jak chesz ustawiać z palca, to kup hyperxy 3200mhz cl16.

Adaty powinny działać też, ale ciężko powiedzieć, czy na BIOStarze pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem X370GT7, jako tańszy zamiennik Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming 5 bo nie wykorzystuję możliwości płyty. Ale zastanawiam się czy jednak nie olać Biostara i trzymać Gigabyte z myślą o Ryzenach 3000, pytanie jak sobie z nimi poradzą płyty na X370 i co przyniosą nowe chipsety serii 5...

Sporo zmian(dodatków) mają wnieść x570 , podobno. Ja wiec czekam na całość, a to już za 2 miechy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo zmian(dodatków) mają wnieść x570 , podobno. Ja wiec czekam na całość, a to już za 2 miechy. :)

 

Prócz obslugi pci-e ver4 to chyba nic tam ciekawego nie będzie. Jak się okaże ze zestaw x370gt7 +zen2 będzie słabo grał to się płytę sprzeda bez dużej straty myślę

Edytowane przez bloodline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulala, na brzoskwiniach aż 4 sztuki do nabycia. Ciekawe skąd oni jeszcze te starsze płyty biorą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z problemem z usb 3.0 na tej płycie? Jak podepnę dysk pod 3.0 to nie bardzo chce współpracować. Potrafi explorera wywalić nawet :E pod 2.0 chodzi elegancko i tak samo na usb 3.0 z tyłu. A przednie nie bardzo. Z Intelem działało bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo te ze strony biostara mi system wykrzaczały :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

BIOS najnowszy też? Jeśli tak, to być może płyta jest walnięta :kwasny: Możesz spróbować poeksperymentować też z różnymi wersjami sterowników/ BIOSów, może któryś soft ma buga...

 

BTW Przejrzałem sobie stronę Biostara, ich oferta GPU nie powala, to tak na marginesie. Natomiast, jak zobaczyłem jak się prezentuje ich topowa płyta pod Intela z370 GT7, to oniemiałem :E:lol2:

https://www.biostar.com.tw/upload/Motherboard/b20170919_5.jpg

Jak oni się nie wstydzą dać takich zdjęć, spójrzcie na te krzywo zamontowane cewki na VRM:E

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulala, na brzoskwiniach aż 4 sztuki do nabycia. Ciekawe skąd oni jeszcze te starsze płyty biorą?

 

Ja natomiast zamówiłem i od razu opłaciłem ta płytę 12 kwietnia. W ciągu trzech tygodni mi nie wsłali. Na pytanie dlaczego dostałem odpowiedź:

 

"Szanowny Panie,

 

niestety wybrany przez Pana produkt jest niedostępny. Taką otrzymaliśmy informację od naszego dystrybutora. Czy w związku z tym jest Pan zainteresowany jakimś zamiennikiem?"

 

Teraz czekam na zwrot kasy... No nic, myslalem ze kupie porzadna plyte tanio i do tego r1700 ale jak juz tyle czekam to chyba do nowej generacji wytrzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS najnowszy też? Jeśli tak, to być może płyta jest walnięta :kwasny: Możesz spróbować poeksperymentować też z różnymi wersjami sterowników/ BIOSów, może któryś soft ma buga...

 

Przepiąłem wtyczkę do drugiego portu na płycie i nic. A żeby było ciekawiej, bo tylko dysk przenośny sprawdzałem (Intenso 1TB) i tylko jego nie czyta. Z tyłu działa normalnie, na USB 2.0 na przodzie też. Teraz sprawdzałem 6 sztuk pendrive (od 1 do 64GB, USB 2.0 i 3.0) i one normalnie działają z przodu pod usb 3.0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już jakiś pierwszy bios do obsługi ryśków 3xxx ;) ??? X37AG304.BST AGESA ComboAM4 PI 0.0.7.2 update czy to ja źle przetwarzam english po długim majowym wypoczynku :E ??? Bardzo mocno zastanawiam się nad tą płytą porządny vrm dla tych smoków czerwonych :E Płyta dla grzebacza ale pewnie da się ją w jakimś większym stopniu ogarnąć żeby to działało jako tako ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta fajna, ale nie dla grzebacza raczej :kwasny:. Tzn. ja patrzę na nią tak: Znaki na niebie i w internecie podają, że nie da się na niej wyciągnąć więcej jak 3200mhz na RAM, nawet przy dobrych modułach, gdzie powiedzmy na innej, nawet taniej płycie zrobisz w tym samym czasie np. 3466mhz. A jak się okaże, że Ryzeny 3000 mają poprawiony kontroler pamięci i wchodzą na nich jeszcze wyższe takty (w jeszcze szerszym gronie płyt, procesorów), to będzie słabo. Jedyne co przemawia za tą płytą to świetna sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem tak 3200mhz starczy dla byle jakiego r1700 :E piszę to z mojej perspektywy ;) dla innych być może to za mało ;) ale nie oszukujmy się ile osób siedzi na intelach z taką częstotliwością śmiem twierdzić że pewnie dużo więcej niż 95% ;) Płyta za 4 setki ze świetną sekcją zasilania ,przynajmniej nie będzie się gotowała + co by nie mówić dobra dzwiękówka jak na integry ze wzmacniaczem, usb c , sieciówka niby z zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi ;) , pełny zestaw wyjść dvi,hdmi,dsub itp. .Moja skromna osoba :E nie pamięta kiedy wydała mniej niż 620-900pln za płytę główną a tutaj taki dobry półśrodek za 400pln.I tu autentycznie piszę już nawet nie chodzi aż tak o kasę bo jak się miało wziąć i9 9900k to nawet płyta na z390 nie kosztuje 560pln :E .Człowiek coraz starszy :P i tak doszedłem do wniosku że na 90% przebytuję na tym r1700 do DDR5 i wtedy już coś poważniejszego się kupi.Z miesiąc temu poszedł 6700K ot tak sztuka dla sztuki :color:

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...