Skocz do zawartości
redrum91

[Modernizacja] 700zł/Gry/OC/LGA1155

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Chciałbym zmodernizować płytę główną i procesor w swoim komputerze. Mam do wydania maksymalnie 700 zł dlatego myślę, że najlepiej będzie pójść w używane i5-2500k bądź i7-2600. Nie zależy mi jakoś na ogromnej wydajności bo i tak nie gram we wszystkie najnowsze tytuły, a i tak najczęściej w gry rodzaju Europa Universalis IV albo Fifa. Choć nie powiem, w wiedźmina bym sobie pograł ?. Trafiłem na aukcje na olx, wydaje mi się, że zestaw jest sensowny. Jednak mam obawy czy kupując używane komponenty nie trafię na jakąś minę. Mógłbym prosić o ocenę danej aukcji bądź przedstawienie jakiejś alternatywy?https://www.olx.pl/oferta/plyta-asus-maximus-iv-gene-z-plus-dodatki-CID99-IDzlmMk.html

 

Ps. sprzęt będzie działał razem z rx 580. Teraz siedzę na i5-3330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka zamaiana z i5 3330 nie ma sensu. Albo możesz kupić i7 2600/2700/3770 za 300-400zł, albo sprzedajesz to co masz i kupujesz 9400f + h310 + 8 ddr4 2666mhz razem za jakieś 1050zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładną specyfikację obecnego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-3330, RX 580 8GB, płyta główna Gigabyte GA-H61M-S1, 12GB RAM (w tym 8GB HyperX DDR3 1866MHz CL10), zasilacz SilentiumPC Vero L1 600w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wg mnie to co mu proponujesz nie ma sensu. Proponujesz mu platformę, która już jest martwa. Lepiej wziąć coś pokroju i7 3770, który ma podobną, a czasami nawet lepszą wydajność od tej i5 i za jakiś czas wymienić całość, albo nic teraz nie zmieniać i dorzucić do ryzena 5, co byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to co mu proponujesz nie ma sensu. Proponujesz mu platformę, która już jest martwa. Lepiej wziąć coś pokroju i7 3770, który ma podobną, a czasami nawet lepszą wydajność od tej i5 i za jakiś czas wymienić całość, albo nic teraz nie zmieniać i dorzucić do ryzena 5, co byłoby najlepszym rozwiązaniem.

 

Rozważałem Ryzena 5 ale wychodziło 1300 zł.

Co do i7 3770 to nie masz racji w grach wydajniejszy jest i5 6500.

Bardziej martwa jest jego obecna platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450M GAMING PLUS - 319 pln (Morele z kodem MSI WEEK)

AMD Ryzen 7 1700 - 569 pln (Sferis)

G.Skill Aegis 1x8GB 3000MHz CL16 - 191 pln (Morele)

 

1080 pln. W przyszłości kupisz jeszcze jedną kość ramu i masz wydajny zestaw z gwarancją, który wystarczy Ci na kilka dobrych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedasz swoją płytę, ram i procka, to powinno Ci wystarczyć na Ryzena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rozważałem Ryzena 5 ale wychodziło 1300 zł.

Co do i7 3770 to nie masz racji w grach wydajniejszy jest i5 6500.

Bardziej martwa jest jego obecna platforma.

Powiedzmy sobie szczerze, obie podstawki intela (jak nie wszystkie) są martwe. A jeśli chodzi o wydajność to i5 owszem zazwyczaj wygrywa z tą i7, ale nie zawsze jest to jakaś duża przewaga. Bardziej chodziło mi o to, że nie ma sensu, wg mnie, zmieniać martwej podstawki na inną martwą, bo i tak będzie ona niedługo niewystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450M GAMING PLUS - 319 pln (Morele z kodem MSI WEEK)

AMD Ryzen 7 1700 - 569 pln (Sferis)

G.Skill Aegis 1x8GB 3000MHz CL16 - 191 pln (Morele)

 

1080 pln. W przyszłości kupisz jeszcze jedną kość ramu i masz wydajny zestaw z gwarancją, który wystarczy Ci na kilka dobrych lat.

 

Chyba się skusze na ten zestaw. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Chyba, że dozbieram troszkę pieniedzy w oczekiwaniu na Ryzena 3600 bo z tego co widze premiera ma być w połowie roku. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez redrum91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień sobie procka na i7 3770 za jakieś 400 zł i więcej z Twoimi wymaganiami do szczęścia nie potrzebujesz, szczególnie przy karcie pokroju rx 580, bez sensu jest branie mocniejszych procesorów. Za 2-3 lata jak już zestaw będzie nie domagał włącznie z kartą, sobie założysz nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co czekać na Zen2, wezmę r7 1700 albo r5 2600 jak będzie w najbliższym czasie jakaś promocja na nie (już chciałem kupić r7 za te 499 zł, ale nie zdążyłem). Także chciałbym w końcu wystawić swoje graty na sprzedaż, ile mógłbym wziąć za nie? Do tego mam jeszcze starą grafikę MSI geforce gtx 650, o taką: http://www.clickbd.com/bangladesh/1016584-new-msi-nvedia-gtx-650-ddr5-1gb-pci-3-0.html

Przeglądałem ceny na allegro, ale nie wiem czy nie są one zawyżone: proc za 95, ram 180, płyta główna tylko 2 sztuki są za 159 i 265, grafika tylko 1 sztuka za 195.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zobacz ceny na allegro i sprzedawaj. Najlepiej jak najszybciej się tego pozbyć.

 

Proc tak tanio chodzi? RAM 8 GB szacuję że jakieś 90-100zl powinien kosztować, 4GB ~50zl, grafa to i owszem okolice 200zl, płyta 150, jak ta za 159 nie schodzi a jest sprawna to daj taniej.

 

Możesz jeszcze na forum wystawić te graty z linkami do allegro

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawą propozycją jest zestaw pod podstawkę LGA 2011.

 

Procesor 10c/20t; taktowanie 2.8 Ghz; w turbo 3.6 Ghz, w dobrej cenie o około 33% taniej niż cena rynkowa: Allegro - Intel Xeon E5 2680v2

Płyta główna: Allegro - Huanan Zhi x79 6m lub lepsza Aliexpress - Huanan Zhi Deluxe

 

Pamieć RAM na polskich serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych, jeśli poszukasz to znajdziesz 32 GB DDR3 ECC w cenie około 160 zł, ale to prawdopodobnie w kościach po 8 GB, więc wskazany będzie zakup lepszej płyty z większą ilością slotów na pamięć RAM lub poszukania dwóch kości RAM'u po 16 GB.

Edytowane przez Nor.Bas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą propozycją jest zestaw pod podstawkę LGA 2011.

 

Procesor 10c/20t; taktowanie 2.8 Ghz; w turbo 3.6 Ghz, w dobrej cenie o około 33% taniej niż cena rynkowa: Allegro - Intel Xeon E5 2680v2

Płyta główna: Allegro - Huanan Zhi x79 6m lub lepsza Aliexpress - Huanan Zhi Deluxe

 

Pamieć RAM na polskich serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych, jeśli poszukasz to znajdziesz 32 GB DDR3 ECC w cenie około 160 zł, ale to prawdopodobnie w kościach po 8 GB.

 

Tak ja miałem i to z 64GB RAM no cóż średnio to wypada a do Ryzena 7 1700 to nawet nie ma startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja miałem i to z 64GB RAM no cóż średnio to wypada a do Ryzena 7 1700 to nawet nie ma startu.

 

Na jakich płaszczyznach ostaję? Chętnie poznam Twoją opinię, ale prosiłbym o bardziej szczegółowe rozpisanie faktów z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Procesor 10c/20t; taktowanie 2.8 Ghz; w turbo 3.6 Ghz, w dobrej cenie o około 33% taniej niż cena rynkowa: Allegro - Intel Xeon E5 2680v2

Drogo, LGA 2011 w takiej cenie nie ma sensu. Poza tym to licytacja. 2011 ma sens jak chcesz to zrobić tanio i zmieścić w budżecie np. lepszą kartę graficzną. Sens mają procki pokroju np. e5 2640 za 50zł albo z e5 2680 za ok 200-300zł.

Ryzeny są lepsze od LGA 2011! Do tego nowe ze sklepu z dużym wyborem markowych płyt głównych. Jedynie RAM drogi w stosunku do śmiesznie taniego ECC.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Drogo, LGA 2011 w takiej cenie nie ma sensu. Poza tym to licytacja. 2011 ma sens jak chcesz to zrobić tanio i zmieścić w budżecie np. lepszą kartę graficzną. Sens mają procki pokroju np. e5 2640 za 50zł albo z e5 2680 za ok 200-300zł.

Ryzeny są lepsze od LGA 2011! Do tego nowe ze sklepu z dużym wyborem markowych płyt głównych. Jedynie RAM drogi w stosunku do śmiesznie taniego ECC.

 

Sam kupiłem od tego sprzedawcy jeden procesor za tą właśnie kwotę, więc pewnie sprzedałby go za tą cenę. Uważasz, że jest to drogo, jak na ten procesor, czy drogo jak na podstawkę LGA 2011?

Jest jeszcze opcja z E5 1650v2 za około 500 złotych, który można podkręcić do około 4.4 GHz, wtedy wydaję mi się przebija takiego Ryzena 7 1700.

Chętnie poznam Państwa opinie.

Edytowane przez Nor.Bas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam kupiłem od tego sprzedawcy jeden procesor za tą właśnie kwotę, więc pewnie sprzedałby go za tą cenę. Uważasz, że jest to drogo, jak na ten procesor, czy drogo jak na podstawkę LGA 2011?

Jest jeszcze opcja z E5 1650v2 za około 500 złotych, który można podkręcić do około 4.4 GHz, wtedy wydaję mi się przebija takiego Ryzena 7 1700.

Chętnie poznam Państwa opinie.

Zależy. Jak już masz płytę pod 2011 to ma to sens. Jak nie, to nie ma :P

Z tego co wiem Hunany nie mają regulacji napięć więc na 4,4 go nie wykręcisz.

Masz tu fajny test:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zestawu_z_chin_intel_xeon_e5_1650_v2_i_plyta_glowna_huanan_x79-7694.html

Wynik xeona i tak trzeba uznać za sukces wiedząc jak stary to jest proc. Jednak używane r5 1600 chodzą po ok 450zł. Niedługo wychodzi nowa generacja więc można liczyć na ożywienie rynku wtórnego.

 

Ryzeny wcale nie mają takiego niskiego IPC jak niektórzy myślą:

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-5-2600-review,9.html

Praktycznie poziom 6 generacji Intela. W grach jest trochę gorzej.

 

Pod ryzeny kupisz jednak markową i nowoczesną płytę w Polsce z gwarancją, na okazji (np. outlet dużego sklepu) nawet za ok 300zł. I mówię tu o dobrej płycie jak MSI Tomahawk albo Gaming Plus.

Tak więc sam osobiście za tą cenę w 2011 bym nie szedł. R7 1700 też wykręcisz przecież na 3,9 a może i 4Ghz. W grach 10 rdzeni nie potrzebujesz.

Argumentem za 2011 pozostaje jedynie tani serwerowy RAM.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W każdej jednej grze xeon e5 2640 + 1070ti wypadnie lepiej niż Ryzen 5/7 + rx580. W dodatku cena za płytę + cpu + ram przy xeonie to tyle co koszt samego ryzena.

 

Więc uważam, że LGA2011 jednak ma sens i to spory. Jak ktoś ma 1500-2000 na kompa do gier, to korzystniejszej opcji od ręki nie ma.

 

Zwróćcie uwagę, że autor wątka ma rx580 i chce za 700 zł platformę, która to bujnie. To jeśli wykorzysta swój ram, który już ma, to starczy nawet na komplet płyta od razu z xeonem 8c/16t o wydajności i9-7900x: https://allegro.pl/oferta/8r-16w-xeon-e5-2680-3-5ghz-huanan-x79-6m-gwar24-8094644969

 

Ryzen 7 może i w syntetycznych testach jest trochę lepszy, ale co z tego jak w grach nie ma to kompletnie znaczenia, a już tym bardziej przy codziennej pracy w Windows czy przeglądaniu stron czyli innych zadań przeciętnego zjadacza chleba. Nawet można spokojnie na Xeonie popracować z profesjonalnymi apkami, bo to przecież zajebiscie wydajne procki,które Apple swego czasu ładował do Maca (a może jeszcze nawet wciąż ładuje, tylko w nowszych generacjach).

 

Kolejnym upgrade była by spokojnie wymiana z tego rx580 na gtx1070ti/vega56 i to jest skok do góry niekiedy nawet i o 60%,a cpu wciąż będzie sobie dobrze radził.

Edytowane przez tomaszekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No jasne, ja pisałem przede wszystkim o kupnie e5 2680v2 za 600zł ;)

Powtórzę się ale 2011 ma sens jak się to zrobi odpowiednio tanio.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to znowu ja ? właśnie zorientowałem się, że z nowymi ryzenami nie zainstaluje windowsa 7 (albo tak, ale z tym dużo pracy, a ja nie mam na mam ochoty). I tu rodzi się problem bo ciężko będzie mi wydać prawie 500 złotych na system, dlatego szukam na serwisach ogłoszeniowych czegos używanego. Czy ktoś miał już doświadczenie z takim zakupem? Znalazłem w okolicy takie coś https://www.olx.pl/oferta/windows-10-CID99-IDA3rzo.html cena sensowna, choć o wiele mniejsza niż rynku pierwotnego co budzi moje wątpliwości. Czy jeśli użytkownik będzie posiadał dowód zakupu to czy nic nie stoi na przeszkodzie żeby zakupić od niego ten system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...