Skocz do zawartości
laughterline

RX 570 skoki taktowania pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Parę dni temu zakupiłem MSI Armor RX570. Przed zainstalowaniem karty zrobiłem normalny uninstall sterowników + odinstalowanie za pomocą DDU. Póki co troszkę ją undervoltowałem, zwiększyłem power limit do +20, dostosowałem prędkość wentylatora, ale poza tym nic nie ruszałem. Natomiast zauważyłem problem polegający na tym, że w idle'u Memory Core skacze mi w Afterburnerze(po wyłączeniu go w Wattmanie dzieje się to samo) nieustannie od 300 do 1750 mHz. Core clock też jest dość niestabilny, ale tutaj nie są to aż tak gwałtowne skoki i na pewno nie do maksymalnego taktowania. Domyślam się, że z tego powodu latają też napięcia, w tej chwili np. cały czas z 0.75V do 0.93V. W grach nie zauważyłem żadnych problemów. Czytałem trochę, że niektórym dzieje się tak przy wyższych częstotliwościach monitora, ale mój ma 60 Hz, więc to raczej nie kwestia tego.

 

Czy jest to niebezpieczne, a jeżeli tak, to czy da się z tym coś zrobić? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje dokładnie ta sama sytuacja. Pomaga włączenie opcji Efektywność Energetyczna w Ustawieniach Globalnych, jednak w moim przypadku opcja ta samoczynnie się wyłącza po włączeniu gry, filmów.

Edytowane przez frajter Kania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...