Skocz do zawartości
KorniszonZBeki3

Lustrzanka do 500-600 z obiektywem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuhę lustrzanki tak do 500-600zł.

 

Czy canon 1100d będzie ok? bo u mnie lokalnie mogę kupić.

 

Z innych to myślałem nad sony a350/390, canonem 450d/500d.

 

w internecie pełno takich tematów ale nie wiem na ile to aktualne dzisiaj.

 

Aparat ma być uniwersalny, makro, zwierzęta, krajobrazy, astrofotografia czyli ogniskowa koło 200-300 sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lustrzanka uniwersalna ? nie ma czegoś takiego , bo to obiektyw decyduje jakie zdjęcie będziesz mógł wykonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozejrzeć się za serią 40D albo 50D. 40D ma lepszy obrazek, 50D ma więcej pixeli i trochę lepsze wysokie ISO. Czego byś nie brał to i tak największą różnicę robią obiektywy, 40D z eLką zrobi ci lepsze zdjęcia niż 80D z kitem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to lustro owszem, używka I generacji, ale obiektywy to jakiś bieda edyszon.

Nie pchałbym się z takim budżetem, skoro minimalny zestaw dwóch/trzech podstawowych luster makro,17-50/tele to minimum 3-4kPLN za używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet wzrósł do 900zł

 

Czy coś się zmieniło pod względem ilości dostępnych aparatów w tej cenie?

 

To 900 by było razem z 2 obiektywami.

 

Jako iż uczę się na kierunku fototechnik to przydałaby się lustrzanka bo teraz to bieda jest na kompakcie z 2008 roku :E

 

A może są jakieś dofinansowania dla uczących się w technikum foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj.

Chcesz być fototechnikiem (????), który nie jest w stanie zadać pytania w szkole? :)

 

Sposób na szukanie aparatów: patrz co jest najpopularniejsze na allegro czy innym olx i najmniej problematyczne. Najprawdopodobniej będzie to jakiś dslr Canona - jest tego dużo (chyba), każdy obiektyw Canona EF działa na lustrzance z bagnetem EF (No, trochę skomplikowane się to robi z tzw. pełną klatką, ale to nie jest ten budżet). Inną opcją z dostępem do wielu obiektywów teoretycznie może być Pentax. Teoretycznie, bo Pentax sam w sobie nie jest najbardziej popularny.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to kwestia czego oczekujesz. Jeśli chcesz robić zdjęcia jak obiektywem za 100 000$ od Canona to wiadomo, że w tym budżecie nic nie znajdziesz.

Jak rozumiem umiesz lub chcesz się nauczyć ustawiać manualnie różne rzeczy, a dodatkowo chcesz mieć komfort podłączania różnych obiektywów(bo Twój kompakt tego nie oferuje).

Czyli trzeba przeszukać znane portale i poszukać (moim zdaniem, nie odpowiadam za tą poradę i nie jestem specjalistą) Canonów na mocowanie Canon EF.

Canon ma ten luksus, że praktycznie każdy "profesjonalny" obiektyw da się podłączyć przez przejściówkę.

 

Po zakupie "puszki", możesz poszukać odpowiednich obiektywów. Jak nie przeszkadza Tobie manual("ręczne ustawianie"), to są relatywnie tanie(i nowe) obiektywy z mocowaniem T2 (są tanie adaptery bez elektroniki na mocowanie EF, często sprzedawca nawet je dodaje).

Przykładowo obiektyw: "Lightdow 420-800mm F/8.3-16 Super Telephoto Lens Manual Zoom Lens +T2 Adaper Ring for Canon DSLR Cameras EF EF-S Mount Lens". Wiem, że zaraz profesjonaliści z Canonami za kilkadziesiąt tysięcy stwierdzą, że do niczego się nie nadaje.

 

Natomiast jest to obiektyw o ogniskowej nawet 800 mm, relatywnie jasny i stosunkowo tani(puszka + ten obiektyw może zmieścić się w Twoim budżecie i może starczy jeszcze na jakiś obiektyw, nawet nowy 50mm) - spokojnie zrobisz nim zdjęcia np. na pokazach lotn.(pod warunkiem, że nauczysz się go ustawiać), a wyjdą lepiej(z racji powiększenia optycznego) niż zdjęcia sam. wykonane przez drogie obiektywy, ale o znacznie mniejszym powiększeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję konkretów.

 

Który aparat ma najmniejszy szum na wysokich iso rzędu 3200?

 

Są jeszcze inne modele niż te co wymieniłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie sample i zdecyduj co ci bardziej pasuje.

Jeżeli chodzi o same szumy i iso, to stawiałbym na nowsze konstrukcje. Rozmiar matrycy ten sam, rozdzielczości podobne, a technika idzie do przodu.

 

Natomiast jest to obiektyw o ogniskowej nawet 800 mm, relatywnie jasny i stosunkowo tani(puszka + ten obiektyw może zmieścić się w Twoim budżecie i może starczy jeszcze na jakiś obiektyw, nawet nowy 50mm) - spokojnie zrobisz nim zdjęcia np. na pokazach lotn.(pod warunkiem, że nauczysz się go ustawiać), a wyjdą lepiej(z racji powiększenia optycznego) niż zdjęcia sam. wykonane przez drogie obiektywy, ale o znacznie mniejszym powiększeniu.

Próbowałeś kiedyś na takich ogniskowych strzelać na MF i bez stabilizacji?

 

Małe mam doświadczenie z teleobiektywami ale jak na razie wnioski są takie, że przy dynamicznych scenach nie ma szans na ręczne ostrzenie, a przynajmniej nie tanim sprzętem pokroju Falcona/Samyanga Mirror 500mm (z moim u4/3 to ekwiwalent 1000mm). Przypuszczam, że ten który podajesz będzie się zachowywał podobnie.

Dodaj do tego brak stabilizacji, więc wszystko będzie się trzęsło i jeszcze trudniej będzie trafić z ostrością. No właśnie, przy takich ogniskowych to trzeba jeszcze trafić w obiekt, co zaczyna być trudne.

Dochodzi konieczność stosowania statywu, nie wiem ile trzeba by wydać, żeby przy operowaniu przy aparacie i obiektywie całość nie drgała - problemy z ostrzeniem.

Na koniec zostaje aberracja chromatyczna i inne niedoskonałości tanich obiektywów. Co z tego jak powiększenie super jak obraz nieostry.

 

Moim zdaniem lepiej mieć mniejsze ogniskowe. Sprawny AF i stabilizacja na ekwiwalencie 400mm da o wiele więcej zabawy, a jest to już spore powiększenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co w szkole o kierunku fototechnik teleobiektywy z ogniskowymi rzędu kilkuset mm ;)

 

Nie sądzę też, żeby było wielce istotne, jakie szumy będzie miał aparat na wyższych ISO. Będą jakie będą, budżet mały w końcu; okolice 3200 powinno dać akceptowalne (chociaż to jest względne) wyniki w zasadzie w każdym w miarę współczesnym aparacie do zastosowań powiedzmy reporterskich. Czystego pliku na ISO 3200, bez mocnej obróbki i spadku ilości detalu/dr nie dostanie się w tym budżecie u nikogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot "robienie zdjęć z ukrycia celebrytów rzygających po pijaku na parkingu w sobotnią noc". Na zaliczenie 5 zdjęć aktorów z teleduperel :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zależy oczywiście od tego, co chcesz osiągnąć, ale jeżeli chcesz klasyczne, zawodowe zbliżenia i ładne ujęcia, to...uda się pod warunkiem, że ten drób siada na tym pomoście i da się podejść blisko nie bojąc się człowieka.

Ale przecież piszesz na postawie swoich doświadczeń, więc nie sądzisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, jeżeli to chodzi o taki drób i w ten sposób fotografowany, to zrobisz to w zasadzie dowolnym aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...