Skocz do zawartości
freq86

Różne OC/taktowania do różnych programów

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić tak aby przy zwykłym użytkowaniu kompa(net, filmy, mało CPU-zasobożerne programy) procek chodził na domyślnym lub innym niskim taktowaniu a w wybranych przeze mnie programach(głównie grach) przestawiał się w tryb OC(ustawiony wcześniej w biosie lub ryzen master lub jakkolwiek inaczej).

 

Dlaczego:Idzie lato, mam ryśka podkręconego do 3,8GHz przy 1,32V(offset) i o ile w grach rzadko kiedy przekracza 50'C to gdy puszę konwersję wideo albo render to przekracza 75'C plus wentylatory zaczynają być słyszalne plus sekcja zasilania dobija 100'C.

 

W zamierzchłych czasach na sandy/ivy bridge mogłem sobie ustawić w opcjach zasilania panelu sterowania min i max stan procka na 99% i wtedy leciał na domyślnym taktowaniu(3,3GHz jak dobrze pamiętam) a przy ustawionym 100% wbijał ustawienia OC(np. 4,5GHz). Napięcie też się samo dostosowywało.

 

W przypadku rajzena 1700 trik ten nie działa - 99% stan procesora daje taktowanie 2,6GHz zamiast bazowego 3,0/3,2GHz. Dość odczuwalna strata.

 

Ryszard 1700

Msi x370 gaming plus

pamięć ram

karta graficzna

zasilacz

Edytowane przez freq86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem i nie znalazłem rozwiązania na szybkie przełączanie zegarów, jedynie presety w biosie. Ostatecznie ustawiłem sobie 3,5GHZ i 1.1V na stałe. Jest dobrze i w grach i pod pełnym obciążeniem, to 300MHz nie robi odczuwalnej różnicy a tylko produkuje nie potrzebne ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...