Skocz do zawartości
_rdk_

Aktualizacja BIOS - Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję aktualizować BIOS dwóch płyt, na AM4 X370 i LGA 1151 z H170 pod obsługę nowych CPU. Wie ktoś może gdzie w serwisie w Krakowie można to zrobić w rozsądnych pieniądzach? Ewentualnie gdzie pożyczyć na chwilę CPU? :)

 

Chyba że ktoś z forum miałby może pożyczyć na chwilę CPU Skylake lub Ryzena 1 generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VBT - Zrobi ci to za nieduże pieniążki, powinien się uwinąć z tym w kilkanaście minutek.

W moim przypadku tak było, tylko musisz się z nim umówić na konkretny dzień, by przypadkiem nie miał innych pilniejszych zleceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jak na złość mieszkam dokładnie po drugiej stronie Krakowa - wycieczka do niego w ciągu dnia to zmarnowane 3 godziny :/ ale jak nic innego nie wymyślę w najbliższych dniach to pewnie skorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem że AMD dostarcza za darmo procesor do aktualizacji biosu. Na chama możesz kupić w sklepie i później odesłać. Ale nie prościej znaleźć coś koło Ciebie sklep komputerowy który udzieli takiej usługi albo serwisu komputerowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś czytałem że AMD dostarcza za darmo procesor do aktualizacji biosu. Na chama możesz kupić w sklepie i później odesłać. Ale nie prościej znaleźć coś koło Ciebie sklep komputerowy który udzieli takiej usługi albo serwisu komputerowego?

 

Średnio mi się kalkuluje płacić kilkadziesiąt zł za aktualizację płyty pod procesor który sam kosztuje pare dyszek (Celeron G3930). Co do AMD, to wysłałem do nich ten formularz z prośba o procesor do aktualizacji. Odpisali aby najpierw dostarczyć im dowodów, że sprzedawca i producent płyty odmówili pomocy przy aktualizacji płyty :) Sprzedawca to amazon UK, więc gdyby nawet chcieli aktualizować mi płytę za free to wysyłka nie ma żadnego sensu ;) od Gigabyte natomiast jeszcze nie dostałem odpowiedzi na maila :D

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale to było wiadomo na start że za aktualizację 2 płyt głównych jako usługa przyjdzie Ci zapłacić 70 zł(2 x 35 zł). Bynajmniej u mnie w mieście tak sobie wołają.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale to było wiadomo na start że za aktualizację 2 płyt głównych jako usługa przyjdzie Ci zapłacić 70 zł(2 x 35 zł). Bynajmniej u mnie w mieście tak sobie wołają.

 

No niekoniecznie było wiadomo. W morelach wołają za to 28 zł, trzeba im podrzucić płytę do punktu i po paru dniach jest do odbioru:

morele.net/aktualizacja-biosu-649058

 

Miałem cichą nadzieję że ktoś poleci jakiś serwis gdzie zrobię to po 20 :P albo bardzo chętnie kupił bym komuś z forum butelkę finlandii za użyczenie procków

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i tak tanio. Może ktoś się skusi na finlandię ;) Napisz do duńka, co patrzę na dział kupię to zawsze coś oferuje(może mieć te procki na stanie) to może pójdzie na jakiś układ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i tak tanio. Może ktoś się skusi na finlandię ;) Napisz do duńka, co patrzę na dział kupię to zawsze coś oferuje(może mieć te procki na stanie) to może pójdzie na jakiś układ :D

 

Ale on mieszka pod Kielcami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem paczkomat inpost jest dla Ciebie za drogi :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem paczkomat inpost jest dla Ciebie za drogi :D :D

 

Nie, ale cenię swój czas. Pracując w czasie który musiałbym poświęcić na pakowanie, nadanie i odbiór paczek zarobił bym dużo więcej niż zaoszczędził na tej zabawie. Natomiast sam bym się chętnie pobawił bo po prostu lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż w takim razie wybierz najszybszą i najtańszą opcję jaką znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pacz-komat w obie strony to będzie 28 PLN (o honorarium dla Dunka nie wspomnę) dla inpostu to już prościej te 6 zeta dołożyć i niech krajan z VBT zarobi

Kraków ma tanie bilety MPK :P

wyślij płytę AM4 na RMA

 

musiałbyś znaleźć kogoś z Krakowa ze skylake'iem chętnego na piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to plyta msi mozna update biosu robic za pomoca pinow na plycie oznaczonych spi, asrocki maja np wyjmowane kosci wiec mozna wgrywac bios z innej plyty co do mnie to nie miale uzywki ryzena jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to plyta msi mozna update biosu robic za pomoca pinow na plycie oznaczonych spi, asrocki maja np wyjmowane kosci wiec mozna wgrywac bios z innej plyty co do mnie to nie miale uzywki ryzena jeszcze

 

Obie płyty to Gigabyte :/

 

Jeśli chodzi o VBT to niestety jego serwis jest na drugim końcu miasta, wycieczka do niego w godzinach roboczych przy tym jak obecnie Kraków jest rozkopany to stracone 3 godziny - niestety odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym kosztem może być programator SPI + klips SOP8, koszt całości można zamknąć poniżej 50 zł, a sprzęt zostanie.

 

Tylko przy programowaniu przez programator trzeba ręcznie numery SN i MAC przerzucić ze starego wsadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KLIK no to nie znajdziesz niczego bliżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jak na złość mieszkam dokładnie po drugiej stronie Krakowa - wycieczka do niego w ciągu dnia to zmarnowane 3 godziny :/ ale jak nic innego nie wymyślę w najbliższych dniach to pewnie skorzystam

 

dlatego wyprowadzilem sie z tego k****dołka :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK no to nie znajdziesz niczego bliżej?

 

Założyłem ten temat właśnie po to a by tak nie szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla potomnych, gdyby ktoś potrzebował: jeśli mamy płytę od Gigabyte na polskiej gwarancji to ich serwis aktualizuje BIOS za darmo. Niestety uda mi się tylko z 1, drugą kupiłem na brytyjskim amazonie a płyty nie mają gwarancji globalnej

 

Edycja: Amazon UK zwrócił mi koszt aktualizacji płyty kupionej u nich.

 

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...