Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu kupna konsolki PS3 mija właśnie trzeci miesiąc.

Kolekcja rozrosła się do takich tytułów. Sporo jeszcze brakuje, na pewno jeszcze brak God of War Wstąpienie.

Jakich jeszcze ciekawych tytułów tutaj mi brakuje?

 

Odpowiadając na zapytanie czemu PS3 ( bo pewnie będą takie zapytanie ) - koszt, oraz chęć ogrania fajnych tytułów.

 

EDIT: Staram się brać pod uwage tylko gry które są tylko na konsole ( brak ich na PC ) lub wersje konsolowe są równie dobre co wersje na PC ( w tym też graficznie, o ile to możliwe )

post-211467-15564627024712_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninja Gaiden Sigma/Sigma II, Heavenly Sword, Folklore, Genji: Days of the Blade, Demon's Souls, Wipeout HD, seria Infamous, LittleBigPlanet czy Ratchet & Clank. The Darkness jako konsolowy ex.

 

Jako ciekawostki np. Lair albo Haze, bo gry to crapy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zaodrze, Pan do Ciebie :E.

 

Polecam przejrzeć wątek o ps3 i ostatnie wpisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninja Gaiden Sigma/Sigma II, Heavenly Sword, Folklore, Genji: Days of the Blade, Demon's Souls, Wipeout HD, seria Infamous, LittleBigPlanet czy Ratchet & Clank. The Darkness jako konsolowy ex.

 

Jako ciekawostki np. Lair albo Haze, bo gry to crapy :E

 

 

Wipeout HD miałem przez chwilke ( dostałem przy kupnie konsolki ) ... szybko się tej gry pozbyłem, nie lubię takich ścigałek futurystycznych.

Heavenly Sword - rozważam

Demon's Souls - must have, tylko muszę dorwać w dobrej cenie :D

Infamous - to wiem, tylko czy jest tak serio ciekawa gra?

LittleBigPlanet - grałem u znajomych, nie wciągło mnie.

Ratchet & Clank - rozważam, tylko musze sprawdzić ile jest ich części :D

Lair - widziałem na YT, taki sobie.

Haze - mnie zaciekawił, nie wiem do jakiej gry można by porównać, a że lubię ten typ gier, a do tego można niedrogo dorwać.

 

Zastanawiam się też nad odświeżonymi klasykami:

Np można nieraz dorwać Silent Hill HD Classic

God of War HD

Meta Gear Solid HD.

Minus taki ze swoje kosztują.

 

@Zaodrze, Pan do Ciebie :E.

 

Polecam przejrzeć wątek o ps3 i ostatnie wpisy.

 

 

Zerknę, moze coś mi wpadnie w oko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nawet nie wspomni o Nier i Drakengard 3 :E ? Jeśli nie lubisz japońszczyzny to odpuść drakengard, ale Nier trzeba koniecznie ograć, mimo braków w mechanice i grafice. Typowe gry Yoko Taro które się albo kocha lub nie cierpi. Przeważnie to pierwsze, gdy ukończy się kolejne zakończenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zostałem wywołany do tablicy już jakiś czas temu więc odpowiadam oto moje gierki na ps3:

 

https://i.postimg.cc/w94F0FcT/IMG-20190327-171149.jpg

 

IMG-20190327-171149.jpg

 

Nier podobno robią remastera na PS4 dlatego go sobie darowałem i ceny za nią były zaporowe w czasie gdy się za nią rozglądałem.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

Nier podobno robią remastera na PS4 dlatego go sobie darowałem i ceny za nią były zaporowe w czasie gdy się za nią rozglądałem.

 

 

No i dalej są zaporowe. Aż z chęcią zerknę co to za niektóre tytuły w tej biblioteczce :D

 

 

1. God of War Collection - dobrze zremasterowane? Grafika faktycznie sporo poprawiona względem wydania na PS2?

2. Heavenly Sword - ciekawi, do czego można porównać?

3. Ratchety chyba kiedyś kupię

4. NHL - lubie hokej, nie wiem czy nie dorwac jakąś nowszą odsłone ( 15,16 )

5. Captain America, Green Lantern, Iron Man - musze obadać, bo nie wiem czy by mi przypadło do gustu

6. Bourne-a ostatnio dorwałem za 8 zł xD

7. Haze mam chętke, nawet jeśli byłaby to gra na 6/7-10 to jako że lubię FPS a do tego chyba ładnie zrobionego to będzie pasować.

8. Dante's Inferno, mam w planach, nie wiem czy wersje na PS3 czy na X360

9. Hmmm Spyro :D

Edytowane przez airborne82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierał gry które są tylko na PS3 lub tylko na konsole i nie ma ich na PC. Mam nhl i fife bo dostałem je razem z konsolą.

 

Wszystkie gry możesz sobie obejrzeć na YT. Ja tak generalnie postępowałem. Na wikipedi sprawdzałem listę gier.

 

Czy grafika jest lepsza w GOW nie wiem, nie odpowiem Ci gdyż nie grałem w wersję na PS2. Wydaje mi się że wszystkie te remastery z PS2 były robione w myśl zasady podbicia grafiki do HD czyli 720p. Także grafika powinna być lepsza niż na PS2.

 

Haze mam bo myślałem że da się w nią grać po sieci, niestety serwery wyłączyli i się nie da. Ale kumpla mam chętnego i mam mu ją sprezentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierał gry które są tylko na PS3 lub tylko na konsole i nie ma ich na PC.

 

 

 

Taki mam zamiar.

Bo do reszty gier mam akurat dość dobrego PC, tylko wiadomo jest kilka/kilkanaście gier z PS3 wartych ogrania, stąd właśnie zakup tej konsolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nier podobno robią remastera na PS4 dlatego go sobie darowałem i ceny za nią były zaporowe w czasie gdy się za nią rozglądałem.

 

Ewidentnie janusze próbują podbić cenę pierwszego Nier. W Kwietniu 2018 kupiłem nówkę w folii za 169 zł i myślę że nadal można gdzieś taką znaleźć, bo było wznowienie w 2017 roku.

Ogólnie remaster nic nie da, bo ta gra jest sztywna mechanicznie i musieliby zrobić remake by przyciągnąć ludzi. Fabularnie jest to pierwsza klasa.

 

Na ebay można znaleźć za 100-200 + wysyłka, ale nówki z pewnie pierwszego wydania próbują sprzedawać już za 1500 zł :E .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar.

Bo do reszty gier mam akurat dość dobrego PC, tylko wiadomo jest kilka/kilkanaście gier z PS3 wartych ogrania, stąd właśnie zakup tej konsolki.

 

No to masz podobne podejście do mojego. Konsolki odkryłem wraz z zakupem ps4. Do tego momentu miałem je w głębokim poważaniu gardząc nimi. Ale byłem w głębokim błędzie dlatego teraz nadrabiam to co straciłem. Jak skończę days gona to biorę się za ps3.

 

Ba nawet planuję wziąć ps3 na urlop, żona uważa że na mózg mi się rzuciło ale mam to w .... będę grał i już co mi tam. :E

 

Nier ja będzie w bardziej przystępnej cenie to pewnie go zakupie do kolekcji ale póki co nawet o nim zapomniałem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz podobne podejście do mojego. Konsolki odkryłem wraz z zakupem ps4. Do tego momentu miałem je w głębokim poważaniu gardząc nimi. Ale byłem w głębokim błędzie dlatego teraz nadrabiam to co straciłem. Jak skończę days gona to biorę się za ps3.

 

Ba nawet planuję wziąć ps3 na urlop, żona uważa że na mózg mi się rzuciło ale mam to w .... będę grał i już co mi tam. :E

 

Nier ja będzie w bardziej przystępnej cenie to pewnie go zakupie do kolekcji ale póki co nawet o nim zapomniałem... :P

 

Ja zaczynałem od konsol :D

PSX kupiona na 18 nastke :D

Potem PS2 po kilku latach od premiery ( wiadomo trzeba było poczekac aż stanieje i uciułać grosze )

Potem skupiłem się na modernizacji PC - ale takie już konkret... bo uciułaniu cashu było stać na konkret GPU ( w momencie zakupu rzecz jasna ).

PS3 zaś gdzieś tam w planach było... jeśli chodzi o PS4 to się zastanawiam ( będzie zależne od PS5 i jego ceny i możliwości )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pomyśleć że miałem kumpli którzy mieli firmę handlującą (sprzedaż wymiana) grami na PSX a dla mnie psx to był wtedy szrot. W sumie to dalej jest bo nawet ps2 nie była dla mnie wystarczająco atrakcyjna graficznie w swoich czasach. Zawsze PC. PS4 i PS3 to już inny świat. Nawet 720p gdy jest dobrze zrobione wygląda super np taki killzone 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

i pomyśleć że miałem kumpli którzy mieli firmę handlującą (sprzedaż wymiana) grami na PSX a dla mnie psx to był wtedy szrot. W sumie to dalej jest bo nawet ps2 nie była dla mnie wystarczająco atrakcyjna graficznie w swoich czasach. Zawsze PC. PS4 i PS3 to już inny świat. Nawet 720p gdy jest dobrze zrobione wygląda super np taki killzone 3.

to kiedy ty sie o psx dowiedziałeś? :D jak ja miałem psx-a to na pecetach goście marzylio o takich grach jakie wychodziły na tą konsolę, a procki i gpu w PC to był szrot

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie mieszkałem pod kamieniem, o psx to ja wiem od kiedy ono powstało. Poprostu byłem zatwardziałym pecetowcem i odrzucałem konsole jako mi nie potrzebne badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem czym ty w 95' roku sie na PC podniecałeś, bo na PSX gry były w pytę dużo lepsze (a też od zawsze mam i PC i konsole)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nawet nie wspomni o Nier i Drakengard 3 :E ? Jeśli nie lubisz japońszczyzny to odpuść drakengard, ale Nier trzeba koniecznie ograć, mimo braków w mechanice i grafice. Typowe gry Yoko Taro które się albo kocha lub nie cierpi. Przeważnie to pierwsze, gdy ukończy się kolejne zakończenia ;)

 

 

Ja właśnie ogrywam, ale na emulatorze ps3 z podbitą rozdzielczością do 1920x1080. Drakengard 3 to konkret, ale bez DLC o pięciu siostrach dużo traci. Do tego części historii nie ma w grze, jest w komiksach i książkach na temat universum.

 

Nier Gestald faktycznie mechaniką kuleje, ale gameplay i postacie już mi się podobają. Za gry się złapałem żeby wyciągnąć 100% informacji i odniesień z nier automata. Skończyłem ścieżkę A i coś czułem że zbyt mało tu jest wyjaśnione, że jest to raczej część czegoś większego. Tak trafiłem na drakengard 3 i nier gestald. Drakengard 1 obejrzałem na YT, słabizna. Ale jest on wprowadzeniem do Nier Gestald.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zawsze byłem PCciarzem, ale pewnego dnia Bóg zesłał mi PS4 i nie jest to tak oczywiste teraz :) .. Acha i "The Last Of Us" :D;) np. PS2 kupiłem co prawda parę lat wcześniej ładnych, ale niewiele na niej grałem tytułów, właściwie to jeden :D - "Silent Hill" i wstyd przyznać od tego czasu stoi głównie i się kurzy. Swego czasu miałem nawet zamiar ograć coś na niej po latach, ale miałem problem z monitorem z odpowiednimi wyjściami i tak jakoś pomysł spalił. Poza tym później już miałem jak pamiętam PS4 i nie chciało mi się wracać graficznie w odległe czasy :D.

 

A co do starych gier to nadal uważam, że Silent Hill 1 ma zajebistą grafikę. I nie kłamię, z uwielbieniem jakiś już czas temu dłuższy na ekranie TV ją oglądałem i mówiłem - jakie to k. piękne :D . Ten pruszący śnieg zaś dopełniał klimatu, aż łezka w oku się kręciła :D. Nie mówiąc o tych scenach nocą, kiedy miasto tańcowało, małpy skakały z uśmiechem na ustach po ludziach, a Pterodaktyle kopały ludzi w głowę :D, aż strach było ulicą chodzić :D. Ale poważnie to ta grafika miała swój duży urok i pasowała do tej produkcji i jej klimatu :).

 

Have you seen a little girl anywhere? She's only seven. Short, black hair. :P

 

(to video nie oddaje sprawiedliwości grafiki tej gry w pełni :) )

 

 

Także zacząłem od PS4 tak na dobrą sprawę można rzec przygodę. Może trzeba się uwstecznić i zatańczyć bredgensa (taniec na głowie, jeśli ktoś nie wie), ale póki co chcę cieszyć się też filmową grafiką chyba :) .

 

 

Ale z tego co rozumiem to między PS2 a 3 to był spory już przeskok.

 

Konsole zawsze - chyba (;)) - będą miały ten plus, że mniej się z nimi pierniczyć trzeba. Podłączasz, odpalasz i grasz. Choć teraz to się zmienia - np. po patchu 1.09 bodajże w takim "The Last Of Us" są aż 4 tryby graficzne, a licząc opcję HDR to 5 :D.

 

 

A czasy ładowań są naprawdę b. słabe na PS4 Pro, wolniejsze niż na PS4 Fat, gdzie też tak szybko znowuż to nie było. Np. w "The Last Of Us" muzyczka zdąży przelecieć by to zobrazować i jeszcze to trwa chwilę dłużej. Tyle, że chyba na szczęście jak się jest w grze i gdzieś ginie, to wtedy ładowanie jest b. szybkie, więc to tak głównie chyba raz w danej grze będzie - przy odpalaniu jej (?). Za to głośność czuję, że nie będzie - chyba - mam nadzieję ;), problemem, bo grając na otwartych słuchawkach jakby była głośna, to by to było słychać trochę. Jeśli to terkotanie to pewien dźwięk, jaki czasem słyszę, to uważam, że ciężko to w ogóle tak nazwać, bo jest to ledwo wyłapywalne..

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ogrywam, ale na emulatorze ps3 z podbitą rozdzielczością do 1920x1080. Drakengard 3 to konkret, ale bez DLC o pięciu siostrach dużo traci. Do tego części historii nie ma w grze, jest w komiksach i książkach na temat universum.

 

Nier Gestald faktycznie mechaniką kuleje, ale gameplay i postacie już mi się podobają. Za gry się złapałem żeby wyciągnąć 100% informacji i odniesień z nier automata. Skończyłem ścieżkę A i coś czułem że zbyt mało tu jest wyjaśnione, że jest to raczej część czegoś większego. Tak trafiłem na drakengard 3 i nier gestald. Drakengard 1 obejrzałem na YT, słabizna. Ale jest on wprowadzeniem do Nier Gestald.

 

Ja ograłem D3 na PS3 i tak pięknie to nie działało. D1 to jedna z pierwszych poważnych gier Yoko Taro, o budżecie sapera :E . Fabularnie raczej daje radę, ale tylko tam, no jeszcze ponoć latanie na smoku wyszło dobrze.

Recenzenci często opisywali grę po pierwszej ścieżce to nic dziwnego że nie zdobył rozgłosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje serwisów są faktycznie kpiną. Najlepsze recenzję są zagranicznych youtuberów którzy połączyli Drakengard, Gestald i Automatę w jedno. Ci którzy złożyli wszystko w całość mówią że Yoko Taro to jeden z ostatnich który robi gry dla graczy, nie dla wyników finansowych jak krawaciarze z EA i innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Days Gone np. ma podzielone opinie np. jak cholera - jedni chwalą niesamowicie, drudzy ganią mocno. Mówi się, że prawda jest pośrodku, choć nie wiem czy akurat tutaj to pasuje. Sam zagram niedługo. W każdym razie ciężko w takim razie jakiejkolwiek recenzji Days Gone wierzyć. Mi się podobał fragment let's playa i to przeważyło.

 

 

A The Last Of Us ogrywane po raz n-ty (ale tym razem tylko raz a nie kilka pod rząd). Dla trochę tylko poprawionej grafy przechodzę grę jeszcze raz, no i wiadomo dla klimatu. Pewnie kolejny raz, gdy/jeśli kupię monitor/tv 4K z HDR.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat dalej żyje :) Póki co zakupiłem troszku nowych tytułów ( potem uzupełnię o dodanie foto kolekcji )

Ale i tak dalej jestem ciekaw co można ciekawego i niedrogo wyrwać.

Zastanawiam się nad NHL ( bodajże 16 - ostatnia część na PS3 ) bo na PC od dawna nie ma ( a szkoda )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...