Skocz do zawartości
saker2k8

TV 70-75" do 7000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robimy znajomemu prezent na 30tke i chcemy mu kupić tv 70-75 cali (bardziej 75 niż 70 - wiadomo :D )

 

Znalazłem jeden model ale nie jestem ekspertem od tv:

 

SAMAUNG UE75NU8002TXXH

 

Co myślicie? Do tej pory męczył się na 42 calowym starym LCD PHILLIPS modelu nie pamiętam. Nie jest wymagający. Chcę żeby można było oglądać Netflix, YouTube i telewizje cyfrowa w dobrej jakości czyli FHD i 4k przy Netflixie:D

 

Biorę po 200 i słucham Państwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung to bardzo dobry wybór możesz kupować w ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz ma ok ale już żeby cokolwiek odpalić z pendriva to zapomnij :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Philipsa 75 8303, ale jest niestety droższy, więc tylko tak zaznaczam, że jest. :)

Ja bym wolał już dużo lepszą 65 w podobnych pieniądzach, ale to oczywiście Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Samsung 80xx Bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robimy znajomemu prezent na 30tke i chcemy mu kupić tv 70-75 cali (bardziej 75 niż 70 - wiadomo :D )

 

Znalazłem jeden model ale nie jestem ekspertem od tv:

 

SAMAUNG UE75NU8002TXXH

 

Co myślicie? Do tej pory męczył się na 42 calowym starym LCD PHILLIPS modelu nie pamiętam. Nie jest wymagający. Chcę żeby można było oglądać Netflix, YouTube i telewizje cyfrowa w dobrej jakości czyli FHD i 4k przy Netflixie:D

 

Biorę po 200 i słucham Państwa :D

Możesz brać w ciemno, TUTAJ masz test tego TV, z czystym sumieniem polecam, choć mam mniejszą wersję.

 

Obraz ma ok ale już żeby cokolwiek odpalić z pendriva to zapomnij :E

A o co dokładnie chodzi, bo oprócz odtwarzacza Blu-ray, obejrzałem właśnie z pendriva SanDisk 128GB USB 3.0 już kilkadziesiąt filmów, najmniejszy miał jakieś 42GB, największy 69GB i nigdy nie było żadnego problemu :hmm:

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać w ciemno, TUTAJ masz test tego TV, z czystym sumieniem polecam, choć mam mniejszą wersję.

 

 

A o co dokładnie chodzi, bo oprócz odtwarzacza Blu-ray, obejrzałem właśnie z pendriva SanDisk 128GB USB 3.0 już kilkadziesiąt filmów, najmniejszy miał jakieś 42GB, największy 69GB i nigdy nie było żadnego problemu :hmm:

Dziwne, jak odpalałem pliki x265 albo HEVC to albo nie było dzwięku albo napisów, albo w ogole obrazu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dziwne, u mnie żadnego problemu z dużymi plikami HEVC, X264, X265, dużo tego próbowałeś odpalać ? Za każdym razem masz problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też chcę zostać Waszym znajomym. 75" na 30-tkę, jego mać :glodny:

 

;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych filmów nie bedzie odpalalanych z PENDRIVE'a jedynie jakies zdjecia. Głównie NETFLIX, NC+ (dekoder) i łaczenie sie z telefonem (obraz z tel. na tv ;) ) więc myślę że wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zaczyna być powoli trudno dostępny. Co prawda wciąż do kupienia bez problemów ale w ograniczonej ilości sklepów przez co cena bywa wyższa niż przykładowo pół roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pendrive przy hdd na usb wszystko pięknie śmiga. W przeciwieństwie do np. Sony, które leci w kulki to Samsung obsługuję praktycznie wszystkie najważniejsze kodeki do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi. Kupiliśmy mu tego Samsunga UE75NU8002TXXH. I powiem szczerze że był to świetny wybór :D

 

Obraz jest elegancki a po kalibracji/ustawieniu już całkiem matka z ojcem :D

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma tego Szajsunga Nu8002. Działanie local dimming w tym modelu to jakaś porażka. Jeśli ktoś chce dobry telewizor Led to polecam Sony Xf9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie dysonans podczas zakupu - brać cale czy jakość. NU8002 to raczej budżetowa linia. O czerniach zapomnij. Mam 60KS7000 i local dimming w budżetowych liniach to porażka. Na 75 calach szczególnie będzie to bolało. Niestety jeśli ktoś chce dobrą jakość obrazu to musi wejść w jakieś serie Q8/80 Q9/90 albo OLEDy. Nie wiem czy nie lepiej wziąć mniejszy TV ale żeby obraz jakoś wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus Samsung nie wspiera już kodeka DTS przez USB wiec przy odtwarzaniu filmów mogą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby udało się wyłączyć local dimming byłby nawet niezły. Ma bardzo wysoki natywny kontrast jak na Led. Local dimming pomaga niby przy Hdr ale telewizorze z krawędziowym podświetleniem HDR to abstrakcja. Strefy wokół napisów w filmie świecą jak latarki. Fajny jest za to upłynniacz do gier niski input lag i fajna ogólnie współpraca z konsolami

Edytowane przez Maledict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znajomy ma tego Szajsunga Nu8002. Działanie local dimming w tym modelu to jakaś porażka. Jeśli ktoś chce dobry telewizor Led to polecam Sony Xf9005

 

ja nawet nie wiem co to jest ten local dimming, a znajomy juz w ogóle :E nie wie też co to HDR i się nigdy nie dowie bo konsoli nie ma i nie będzie miał :D czy tam jakaś głęboka czerń :D on na prawde ma starego 42" LCD'ka albo to plasma jeszcze, który może smiało robić za kaloryfer w domu i też da sie oglądać :D na prawde człowieki ten telewizor był kupowany dla przeciętnego oglądacza National Geographic, DOMO+, Discovery itp... Okazjonalnie NETFLIX, a głównie to Youtube :D

 

także ja wiem że są telewizory żylety i są lepsze od w/w ale to tak jak ktoś gra na budżetowej karcie typu GTX 1050Ti na średnich/niskich i jest zadowolony tak samo jakby grał na wysokich - bo nie jest wymagający albo wysokich ustawień nigdy nie widział i nie jest mu żal, a na droższe karty typu GTX 1080Ti nie zwracał uwagi, bo go po prostu nie stac ;) to po co zaprzątać sobie tym głowę ;)

Edytowane przez saker2k8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet nie wiem co to jest ten local dimming, a znajomy juz w ogóle :E nie wie też co to HDR i się nigdy nie dowie bo konsoli nie ma i nie będzie miał :D czy tam jakaś głęboka czerń :D on na prawde ma starego 42" LCD'ka albo to plasma jeszcze, który może smiało robić za kaloryfer w domu i też da sie oglądać :D na prawde człowieki ten telewizor był kupowany dla przeciętnego oglądacza National Geographic, DOMO+, Discovery itp... Okazjonalnie NETFLIX, a głównie to Youtube :D

 

także ja wiem że są telewizory żylety i są lepsze od w/w ale to tak jak ktoś gra na budżetowej karcie typu GTX 1050Ti na średnich/niskich i jest zadowolony tak samo jakby grał na wysokich - bo nie jest wymagający albo wysokich ustawień nigdy nie widział i nie jest mu żal, a na droższe karty typu GTX 1080Ti nie zwracał uwagi, bo go po prostu nie stac ;) to po co zaprzątać sobie tym głowę ;)

No i racja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro urodziny :D nie mogę się doczekać jego reakcji :D chyba nagram to i wrzucę Wam tutaj filmik :D

 

Ciekawe jak pójdzie mi montaż takiego kolosa bo największy wieszałem 55" :D

 

Także jeszcze raz dzięki za pomoc i opinię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że telewizor rewelacyjny :D obraz piękny- nie myliliscie się :D Wczoraj odpaliłem film 4k z Pendrive'a bez żadnego problemu, tak samo z dyskiem zewnętrznym. Czyta wszystkie formaty praktycznie, szybko reaguje.

 

Ogólnie strzał w 10'tke to był :D

 

PS: a czy również polecilibyscie ten model?

 

SAMSUNG UE55NU7172UXXH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że telewizor rewelacyjny :D obraz piękny- nie myliliscie się :D Wczoraj odpaliłem film 4k z Pendrive'a bez żadnego problemu, tak samo z dyskiem zewnętrznym. Czyta wszystkie formaty praktycznie, szybko reaguje.

 

Ogólnie strzał w 10'tke to był :D

 

PS: a czy również polecilibyscie ten model?

 

SAMSUNG UE55NU7172UXXH

To w końcu co kupiliście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mowi ze telewizor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mowi ze telewizor

No co Ty myślałem ze kalesony :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 jak na lekarstwo: więc nie spodziewam się, że wybrał jakiś model, którego tu byśmy nie wymienili jako propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...