Skocz do zawartości
greyspider

Podkładka do g403 - nie szorstka

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Gram na 1600 DPI, G603 + M12 spisują się doskonale, zwłaszcza w tej cenie.

1600 dpi to 2x wiecej niz ja, troche sporo, w jakie gry Ty grasz?

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 dpi to 2x wiecej niz ja, troche sporo, w jakie gry Ty grasz?

samo DPI to nie wszystko, zależy na ile masz sens ustawiony w samej grze i Windowsie. Co z tego, że ktoś może grać na 400DPI, skoro w grze ma sensa na 3-4?

 

W podpisie masz mój profil steam, możesz zobaczyć w co ;) aktualnie tylko FH4, bo na nic więcej nie mam czasu, ale łącznie w CSach 3k+ h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

samo DPI to nie wszystko, zależy na ile masz sens ustawiony w samej grze i Windowsie. Co z tego, że ktoś może grać na 400DPI, skoro w grze ma sensa na 3-4?

 

W podpisie masz mój profil steam, możesz zobaczyć w co ;) aktualnie tylko FH4, bo na nic więcej nie mam czasu, ale łącznie w CSach 3k+ h

Słyszalem ze mniej tym lepiej bo wtedy latwiej sie kontroluje myszką, samo dpi to nie wszystko ale jak masz 400 to masz pixel skipping - to udowadnia ze wtedy ruch jest bardzo wrazliwy ze nawet o piksele jestes w stanie przeskakiwac, a 800 dpi to cos wyzej tego, stad takie dpi uzywam + wiekszo pro gra na 800 dpi

 

 

Jedynie czemu nie uzywam 400 dpi to dlatego ze w menu wtedy myszka zbyt wolno chodzi... a w s ystemie jak wiadomo nie ma co zmieniac 6/11 (czulosci)

 

stad 800 dpi jest idealnie

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens w grze to tylko mnożnik dpi. Jak masz ustawioną szybkość myszy na 2 przy 800dpi to tak jakbyś grał na 1600dpi przy szybkości myszy w grze ustawionej na 1. Długość przebytej drogi myszą po podkładce np. podczas obrotu o 360 stopni postacią w grze będzie będzie wynosiła tyle samo. Z tą różnicą, że w pierwszym przypadku celownik w grze przeskakuje co drugi piksel (ponieważ czułość w grze == 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens w grze to tylko mnożnik dpi. Jak masz ustawioną szybkość myszy na 2 przy 800dpi to tak jakbyś grał na 1600dpi przy szybkości myszy w grze ustawionej na 1. Długość przebytej drogi myszą po podkładce np. podczas obrotu o 360 stopni postacią w grze będzie będzie wynosiła tyle samo. Z tą różnicą, że w pierwszym przypadku celownik w grze przeskakuje co drugi piksel (ponieważ czułość w grze == 2).

 

nie wyobrazam sobie miec wiecej niz 800, bo myszka w menu lata wtedy za szybko, a 400 dpi to tak samo, jak slimak ruszac taka myszka w menu.

 

A jak wiadomo 6/11 w windowsie nie ma co ruszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam podkładki Zowie G-SR, która przeżyła przygodę od FK1(?msc) > ZA11(1msc) > ZA12(3-5msc) > g403wireless(>12msc) i aktualnie jadę na drugiej sztuce G403 wiraless.

Jak długo używam tej podkładki nie jestem w stanie określić, ale możliwe że za długo i należny zakupić drugą.

Podkładkę kupowałem z myślą precyzyjniejszego tapowania przy 400dpi sens 2.

Co jakiś czas tylko przemyje ją wilgotną gąbką z wodą i płynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrazam sobie miec wiecej niz 800, bo myszka w menu lata wtedy za szybko, a 400 dpi to tak samo, jak slimak ruszac taka myszka w menu.

 

A jak wiadomo 6/11 w windowsie nie ma co ruszac

co kto lubi, dla mnie mniej niż 1200 to dramat, zwłaszcza w pracy (ruszanie myszką na 3*24" horyzontalnie wymaga prędkości :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, a też gracie na 500hz?

 

Na 1000hz to mi myszka za szybko chodzi, a slyszalem też ze 500hz jest bardziej stabilne, za czasów mx518 też grałem na 500hz (się wtedy podkręcało usb na wyższe :D)

 

Mysle ze to mala roznica i tak 1000mhz vs 500hz a jak jest stabilniejsze to czemu tego nie uzywac :)

 

+ mniejsze zuzycie proca

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżanie nie powinno mieć wpływu na szybkość/sensitivity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odświeżanie nie powinno mieć wpływu na szybkość/sensitivity.

no jednak ma :P dlatego wole siedziec na 500hz, porownaj sobie, myszka jest szybsza(szybciej chodzi, bardziej responsywna, roznie mozna to odebrac) ale jak grasz na wysokim sensie to lepiej obnizyc bo moze tylko zaszkodzic niz jak pomóc

tutaj gosciu robil porownanie i komentarze

 

Strawberry

3 miesiące temu

I'm a bit late, but I've investigated this a lot and found some interesting things.

I've performed all the tests with different input devices (Logitech: G100S, G203, G305, G402, G502; Razer: Mamba Tournament; Steelseries: Rival 600) and I've come to the following conclusion:

-> 500 Hz is actually the most precise polling rate that gives you the best control.

-> 1000 Hz makes the mouse smoother but it decreases your accuracy and trashes your aim control.

The question is: why? After trying many options like tweaking Windows to hell, tweaking the BIOS, and so on, I ended up decreasing memory frequency. My memory runs at 2400 MHz with 15-15-15-35 timings (latency, basically), I managed to decrease it to 800 MHz and get 9-8-8-28 timings. At that point, 1000 Hz felt smooth and very good at the same time, I had even better control with it than with 500 Hz. The conclusion is that overall system latency causes 1000 Hz to be unresponsive and jittery. The problem with 800 Hz downclock is that your games will run much slower.

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyszła ta natec, nie widzę większej różnicy, w porównaniu do a4techa - brzegi ma zszyte i może o 25% bardziej miękka (żaden to jedwab jak ktoś pisał), nie wiem czy to jest to co chciałem bo wcale nie jest jakoś szybka ta podkładka..

 

Tak czy siak niech juz bedzie moze sie przyzwyczaje, zmieniajac temat -> zamierzam kupić legendary mx518 bo moja g403 nie uwazam ze jakas jest dobra, po przejsciu ze starej mx518 gorzej mi sie gra niz na starej (choc jest juz zniszczona).

 

Czy wiecie więc czy warto kupic nową mx518? Z tego co widze na razie mozna ja kupic na stronie producenta

 

https://www.logitechg.com/pl-pl/products/gaming-mice/mx518-gaming-mouse.html

 

Warto? Lubie ten kształt

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natec jest paskudna i szorskta - mialem, obcierala mi nadgarstek, tak dziwnie podarazniala.

Zowie GTF-X jest calkiem przyjemna w dotyku, nic mnie nie obciera.

CORSAIR MM300 jest jeszcze fajniejsza niz zowie.

 

Natec przy każdej z nich to najgorsze zło. Gdyby nie ocierała rąk to była by OK, a tak to dla mnie nie do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natec jest paskudna i szorskta - mialem, obcierala mi nadgarstek, tak dziwnie podarazniala.

Zowie GTF-X jest calkiem przyjemna w dotyku, nic mnie nie obciera.

CORSAIR MM300 jest jeszcze fajniejsza niz zowie.

 

Natec przy każdej z nich to najgorsze zło. Gdyby nie ocierała rąk to była by OK, a tak to dla mnie nie do użytku.

No tego bym nie powiedział, natec szorstki to w ogóle nie jest ale przejdę się do neonetu i sprawdzę tą mm300, najwyżej będę miał dwie bo ten natec to tylko 20zł mnie kosztował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Problem z moją podkładką jest taki że czuje jak mi ściera nadgarstek, tak jakbym szorował po dywanie, nie jest to tak jak po podkładce steelseries QCK (tam było gorzej) ale coś w tym stylu...

 

 

Dla mnie czerwony nadgarstek pasujący do opisu = szorstka podkładka.

 

I nie interesuje mnie fakt że przez pół godziny zabawy nic się nie dzieje, jak po godzinie - dwóch musiałem kombinować z na wpół zaciąganymi rękawami za kciuk.

 

Natec wymieniłem na Corsaira, bo mnie podrażniał. Corsaira wymieniłem na Zowie bo myślałem, że moja myszka Zowie była nie kompatybilna z podkładką Corsaira. Jednak winna była myszka i poszła na gwarancję. Zowie kupiłem w fajnym, dużym rozmiarze i teraz źle jest mi wracać na mniejszą Corsaira. Kolejny raz na razie szkoda mi wymieniać, ale na pewno będzie to tym razem coś dużego pod klawiaturę i myszkę na raz.

 

Myślę, że pewnie coś w stylu: Corsair MM350 Extended XL

Wzór jest fajny, nie widać na nim zabrudzeń. Podkładka sama w sobie bardzo przyjemna.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czerwony nadgarstek pasujący do opisu = szorstka podkładka.

 

I nie interesuje mnie fakt że przez pół godziny zabawy nic się nie dzieje, jak po godzinie - dwóch musiałem kombinować z na wpół zaciąganymi rękawami za kciuk.

a próbowałeś ją umyć? Bo możliwe, że to kwestia chemii użytej w podkładce. Mnie w żaden sposób nie podrażnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak :)

 

Co ciekawe Corsair Gaming MM300 Medium kosztował mnie 39zl w jakiejś promocji w komputroniku, a jest znacznie lepszy niż Natec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kto lubi ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem rok tego nateca m12 midi. Za tą cenę nawet ok, ale co kto lubi, to jest w dużej mierze preferencja. To jest jedna z tych szybkich podkładek, taka "zbita" faktura, jakby wypolerowana, szybka szmacianka, daje dość mały opór w porównaniu z podkładkami typu qck. Dość słabo trzyma się blatu, obszycie krawędzi podważa na około nieco całą podkładkę, i guma nie ma tam docisku, także trzyma tylko na środku.

 

Generalnie wiele z tych podkładek to prawie to samo. Ja rozróżniam 3 typy, szybka właśnie ze zbitą gęstą fakturą, wolna, miękka jak qck/heavy/mass, i te wynalazki brandowane jako "control" chropowaty materiał, materia z dziurkami jak tapicerka, też szybka, taka faktura wcale nie spowalnia myszy, teflonowe ślizgi lecą po tym równie szybko jak po bardzo gładkiej powierzchni, do tego to już poważnie potrafi irytować nadgarstek. Przykład takiego materiału to np. goliathus control.

Najwięcej podkładek to ten pierwszy typ, często mają jakieś nadruki/grafikę. I nie ma wielkiej różnicy czy to jakieś xtrfy czy natec 10x tańszy, koncept jest ten sam.

 

Ja osobiście zdecydowanie preferuję miękkie grube podkładki, jak qck heavy, bez obszycia, które i tak tylko przeszkadza, miałem podkładki kilka lat i nic się nie odklejało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial a co powiesZ o tej Corsair Gaming MM300 co mineciu polecał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial a co powiesZ o tej Corsair Gaming MM300 co mineciu polecał?

 

nie wiem, nie miałem, wygląda na jedną właśnie z tych szybkich szmacianek

zaleta to że nie jest czarna, mniej widać brud/kurz, z czasem na czarnej podkładce robią się te szare ślady od nadgarstka, na innych kolorach jest to słabiej/później widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję recenzję po tygodniu użytkowania Natec M12 którą polecaliście.

 

Efekt "szorowania" i czerwonego nadgarstka nadal występuje, w mniejszym stopniu ale występuję.

 

Nie wiem czy mi sie opłaca zwracać tą podkładkę o ile mogę bo w sumie dałem tylko 20zł i pewnie 10zł jak nie wiecej zapłacę za samego kuriera zwrotnego.

 

 

Tak więc jaką inną podkładkę polecacie tak by można było na niej grać w mmorpg godzinami? bo w fps to sobie czasem pogram 1h i jest ok ale wczoraj grałem w path of exile przez 6h to musiałem skarpete obciętą nałożyć na nadgarstek by jakoś ochronić tą partię.

 

 

Moze jakąś nakładkę na rękę powinienem stosować?

 

Tak czy siak raczej wygodnie będzie kupić nową podkładkę, obok mam neonet to kupie chyba tego Corsair Gaming MM300 i w razie co oddam bezposrednio do sklepu jak znowu problem sie pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś babcię/sąsiadkę niech wydziargają Ci frotkę, problem solved.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair albo wspomniana wcześniej zowie.

Tyle przetestowalem. Może są jakieś lepsze. Ale w ciemno nie podpowiem.

 

Mam też roccata bez obszycia. Jest ok, ale napis drażni bo myszką się klei do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...