Skocz do zawartości
greyspider

Podkładka do g403 - nie szorstka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do tej pory podkładkę a4tech x7 gaming za 20zł ale to materiałowa podkładka (tkanina), to podkładka coś w stylu control, bo myszka po niej nie lata,

 

Gram generalnie w fpsy na 800 dpi i stosunkowo średnim sensie, do obrotu za siebie potrzebuje jakieś max 10cm, gram tylko nadgarstkiem.

 

Problem z moją podkładką jest taki że czuje jak mi ściera nadgarstek, tak jakbym szorował po dywanie, nie jest to tak jak po podkładce steelseries QCK (tam było gorzej) ale coś w tym stylu...

 

Koledzy polecili podkładkę speed która podobno ma mniejsze tarcie:

https://www.ceneo.pl/26496375

 

lub:

Podkładka Razer Goliathus Speed Cosmic Medium

 

 

Generalnie zastanawiam sie czy aby na pewno podkładka speed mi się spodoba, skoro mam problem z precyzją to chyba powinienem zostac na podkładkach control?

 

bo z szybkością u mnie to nie ma żadnego problemu na aktualnej podkładce, problem sie pojawia gdy musze wcelować (wina za duże sensa, ale z drugiej strony nie lubie mieć wolnego sensa do poruszania się)

 

Jaką podkładkę polecacie do 200zł by nie było tarcia ale też tak sobie mysle ze jak podkladka bedzie z typowego platiku albo szkla to wtedy kosztem braku tarcia (tkanina) bedzie sie reka kleila do tej podkladki (idzie lato wiec moze byc goraco :P )

 

Co polecacie?

 

Zostac na tej aktualnej co mamy czy warto zrobic upgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natec M12 - tania, szybka, obszyta. Sam przeszedłem na nią z A4Techa, różnica ogromna za śmieszne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natec M12 - tania, szybka, obszyta. Sam przeszedłem na nią z A4Techa, różnica ogromna za śmieszne pieniądze.

 

Podkładka Natec Genesis M12 Midi (NPG-0659) - o tej mowisz?

 

ale to wciąż tkanina i co mowisz ze ma mniejsze tarcie? ale jest tak samo control/speed podkładką? jakis inny rodzaj materiału?

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz taki budżet to moim zdaniem zowie G-SR nie ma konkurencji. Jedna z najlepszych podkładek pod względem kontroli (oczywiście mówimy o polskich sklepach)

 

Jak chcesz przetestować coś dobrego w genialnej cenie to mediaarena ma podkładki xtrfy : https://mediaarena.pl/pl/searchquery/xtrfy/1/phot/5?url=xtrfy - normalnie chodzą ponad 100zł. Sam kupiłem XGP1 XL3, XTP1 NIP Get Right i XLP1 L Friberg. Podkładki są gładkie i mają bardzo dobre obszycie.

 

Materiał coś na wzór razera w wersji speed. Brać póki są w takiej cenie u nich. Jedyny minus to to, że chwile się prostują boki.

 

Co nie zmienia faktu, że twój sens jest spory jak na gry FPS. Jednak to jest sprawa indywidualna. Wszystko zależy od twojego stylu gry i movmentu. Nie patrz na gówno poradniki, które mowią że powinieneś grać na niskim sensie. Jeśli masz wysoki i Ci to wychodzi to graj dalej - jeśli czujesz, że masz z tym problem to zmniejszaj lekko. Dużo też zależy od myszki, nie na każdej idzie grać nadgarstkiem - tak samo jak nie na każdej idzie grać przedramieniem.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka Natec Genesis M12 Midi (NPG-0659) - o tej mowisz?

 

ale to wciąż tkanina i co mowisz ze ma mniejsze tarcie? ale jest tak samo control/speed podkładką? jakis inny rodzaj materiału?

tak, dużo bardziej śliski. A4Tech jest chropowaty, a ten Natec bardziej jak sztuczny jedwab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz taki budżet to moim zdaniem zowie G-SR nie ma konkurencji. Jedna z najlepszych podkładek pod względem kontroli (oczywiście mówimy o polskich sklepach)

 

Jak chcesz przetestować coś dobrego w genialnej cenie to mediaarena ma podkładki xtrfy : https://mediaarena.pl/pl/searchquery/xtrfy/1/phot/5?url=xtrfy - normalnie chodzą ponad 100zł. Sam kupiłem XGP1 XL3, XTP1 NIP Get Right i XLP1 L Friberg. Podkładki są gładkie i mają bardzo dobre obszycie.

 

Materiał coś na wzór razera w wersji speed. Brać póki są w takiej cenie u nich. Jedyny minus to to, że chwile się prostują boki.

 

Co nie zmienia faktu, że twój sens jest spory jak na gry FPS. Jednak to jest sprawa indywidualna. Wszystko zależy od twojego stylu gry i movmentu. Nie patrz na gówno poradniki, które mowią że powinieneś grać na niskim sensie. Jeśli masz wysoki i Ci to wychodzi to graj dalej - jeśli czujesz, że masz z tym problem to zmniejszaj lekko. Dużo też zależy od myszki, nie na każdej idzie grać nadgarstkiem - tak samo jak nie na każdej idzie grać przedramieniem.

 

 

Ok zatrzymajmy się tu na chwilę.

 

Czyli Zowie - G-SR to jedna z najlepszych podkładek w wersji CONTROL tak? (nie speed) -> Czy więc powierzchnia nie będzie bardziej szorstka jak w przypadku mojej a4 tech? Tego chce uniknąć

 

A proponowane podkładki xtrfy to podkładki w wersji SPEED (nie control jak zowie G-SR)

 

I tutaj wydaje mi się że jednak wolę pozostać na podkładkach control, bo jak gram na srednim sensie i schodzę z nim w dół ale wciąż nie będzie to tak niski sens jak grają pro gracze cs - to i tak powinienem wybrać podkładkę control?? ;)

 

Czyli tylko zowie g-sr jest dla mnie? bo wydaje mi sie ze jak wybiore podklade speed to jeszcze bardziej bedzie mi sie ślizgał celownik z uwagi na podkladke speed

 

 

Edit znalazłem tutaj taką skale:

out of my mousepads, here is the fastest to slowest in order from left to right (tested on all my mice)

 

(FASTEST) GTF-X - MP510 - Goliathus Control - Goliathus Speed - GS-R (SLOWEST)

 

The MP510 & Control have a very similar speed. Also they both have a rough texture/feel to them... it gets annoying if you start to get sweaty/moist hands/wrist when aiming. The G-SR is very slow and alows me to play higher sensitivities with easier control however sometimes it gives me that "frustrating" feel cause its not smooth enough... if i can find a pad that has the same texture as the GS-R but a tiny bit faster it would be perfect.

 

 

Więc tak jak myslalem, jak gram na wysokim sensie to dobrze by miec podkladke control (wolniej myszka sie porusza) i wtedy latwiej sie strzela.

 

Chociaż skoro szybsza a mimo ze wciąż speed to moze zamowic "Goliathus Speed"? bo ten gosciu narzekal ze g-sr nie jest "smooth enough"

 

A te xtrfy srednio mi sie podobaja, moze tylko ta w wersji VULCAN< ale brak jakichkolwiek informacji jakie są to podkladki, czy control czy speed.

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zowie g-sr to gładka podkładka o właściwościach kontrol. Zero szorstkiego materiału.

 

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/podkladki/zowie-g-sr-czarna/

 

poczytaj tutaj

wersje g-sr-se różnią się głównie kolorami

 

O dobrze wiedzieć, bo nie mogłem znaleźć wersji mniejszej

A wychodzi na to że zowie P-SR to identyczna podkładka tylko mniejsza i jeszcze tańsza = profit:

https://www.x-kom.pl/p/314302-podkladka-pod-mysz-zowie-p-sr-czarna.html

 

Niestety po tym co doczytałem w recencji co wysłałeś to powierzchnia zowie przypomina model QCK ss, a znam tą podkładkę i była ona dosyć szorstka (nadgarstek bardziej się męczył niż na aktualnej mojej a4tech)

 

 

Co z podkładką QcK Heavy? jest porownywalna podobno do zowie gsr /psr

 

a ludzie pisza ze zowie ma największe tarcie - a wlasnie pod moje preferencje - by nie było takiego tarcia pod dłonie to chyba nie jest dobry wybór?

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie podkładki co wymieniłem nie w żaden sposób są szorstkie. Mam/miałem wszystkie o których rozmawiamy.

 

 

jak chcesz ultra gładkiej podkładki to razer gigantus - jest wręcz puchowy, ale tarcie czuć.

 

Na xtrfy masz praktycznie zero tarcia, natec M12, cougar speed 2 L, modecom volcano pad no i SS QCK HEAVY

 

z czego ss qck heavy jest okropnie wolna i do tego (moim zdaniem) ma zbyt dużo kontroli. Myszka chodzi jak muł

 

 

najlepiej zamów wszystkie co cie interesują do jakiegoś sklepu i przy odbiorze oglądnij - bo widzę, że jesteś bardzo niezdecydowany i do końca nie wiesz czego chcesz

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie podkładki co wymieniłem nie w żaden sposób są szorstkie. Mam/miałem wszystkie o których rozmawiamy.

 

 

jak chcesz ultra gładkiej podkładki to razer gigantus - jest wręcz puchowy, ale tarcie czuć.

 

Na xtrfy masz praktycznie zero tarcia, natec M12, cougar speed 2 L, modecom volcano pad no i SS QCK HEAVY

 

z czego ss qck heavy jest okropnie wolna i do tego (moim zdaniem) ma zbyt dużo kontroli. Myszka chodzi jak muł

 

 

najlepiej zamów wszystkie co cie interesują do jakiegoś sklepu i przy odbiorze oglądnij - bo widzę, że jesteś bardzo niezdecydowany i do końca nie wiesz czego chcesz

OK więc qck heavy odpada.

 

A Jakaś różnica pomiędzy tymi XTRFY?

z XTRFY podoba mi sę ta:

 

https://mediaarena.pl/pl/p/podkladka-pod-mysz-XTRFY-XTP1-NIP-L-Volcano-/6203

 

Ale skoro natec m12 jest tańsza i ma taką samą powierzchnie to czemu mialbym dopłacać?

 

te xtrfy to są podkladki o wlasciwosciach control czy speed? jaka skala?

bo juz wiem ze natec m12 jest lekko szybsza od zowie gs-r, co mi się podoba - czy XTRFY ocenilbys ze są szybsze czy wolniejsze?

(FASTEST) GTF-X - MP510 - Goliathus Control - Goliathus Speed/Natec m12 - GS-R (SLOWEST)

 

A co do ZOWIE to jaka różnica? najdroższa jest z tych wszystkich

 

Dobra mam zestawienie, tylko wybierać :E

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/podkladki/zestawienie-podkladek/

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo, czekam od wczoraj i odswiezam temat co 5min, nikt nie odpisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nikt nie wie czego chcesz, ty też. Zamów to co cie interesuje do netpunków i wybierz przy odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak grasz na wysokim sensie to chcesz mieć podkładkę speed ze względu na małą siłe wymaganą do "wystartowania" kursora z miejsca oraz dokładnych lekkich ruchów. Podkładki wolniejsze typu control są dla małych sensów >35cm 360stopni, gdzie macha się całą ręką po pół metrowej podkładce. Wolna podkładka w tym przypadku pomaga wystopować mysz oraz ułatwia ogólne celowanie bez przejeżdżania kilku cm za cel.

Zastosowanie wolnej (mimo, że gładkiej) podkładki na wysokim sensie utrudni tylko celowanie.

 

Dla 10cm 360 stopni i gładkiego ruchu polece Zowie PTF-X lub wersje większą GTF-X.

Edytowane przez Noa3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz na wysokim sensie to chcesz mieć podkładkę speed ze względu na małą siłe wymaganą do "wystartowania" kursora z miejsca oraz dokładnych lekkich ruchów. Podkładki wolniejsze typu control są dla małych sensów >35cm 360stopni, gdzie macha się całą ręką po pół metrowej podkładce. Wolna podkładka w tym przypadku pomaga wystopować mysz oraz ułatwia ogólne celowanie bez przejeżdżania kilku cm za cel.

Zastosowanie wolnej (mimo, że gładkiej) podkładki na wysokim sensie utrudni tylko celowanie.

 

Dla 10cm 360 stopni i gładkiego ruchu polece Zowie PTF-X lub wersje większą GTF-X.

I to mi się podoba, profesjonalna odpowiedź, bardzo Ci dziekuje.

 

Zmotywowałeś mnie tym by zmierzyć czy faktycznie potrzebuje 10cm do 360 stopni, po sprawdzeniu do obrotu w takim bf5 potrzebuje 20cm.

 

Czyli aż na takim dużym sensie nie gram.

 

Czy wciąż proponowałbyś podkładki typu speed? w moim przypadku wole taką hybrydę, bo jak wiadomo gdybym do obrotu potrzebowal 10cm to wgl bym nie umial trafiać w ruchome cele lub głowy sniperką, stąd obniżyłem troche sensa i na 10cm do obrotu 360 stopni - gra mi sie najlepiej, moge szybko sie poruszac w grze bez zooma i przymierzyć tez jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dużo też zależy od myszki. Jeśli masz wrażenie, że podczas klikania LPM poruszasz myszką to powinieneś iść w stronę kontroli. W inny sposób polecam pójść w szybsze podkładki. Mniejszy opór - szybsza reakcja. No i przede wszystkim dać trochę czasu na nauczenie się. Pamięć mięśniowa często zawodzi.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo też zależy od myszki. Jeśli masz wrażenie, że podczas klikania LPM poruszasz myszką to powinieneś iść w stronę kontroli. W inny sposób polecam pójść w szybsze podkładki. Mniejszy opór - szybsza reakcja. No i przede wszystkim dać trochę czasu na nauczenie się. Pamięć mięśniowa często zawodzi.

 

Jak trzymam stabilnie rekę to naciskając guzik myszka się nie rusza, ale no dobra, wybiore wersje speed.

 

Btw

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/podkladki/zestawienie-podkladek/

 

w tej tabelce proponowanych przez Ciebie nie ma, a chcialem sobie porównać z moją (nawet moja tam jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzymam stabilnie rekę to naciskając guzik myszka się nie rusza, ale no dobra, wybiore wersje speed.

 

Btw

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/podkladki/zestawienie-podkladek/

 

w tej tabelce proponowanych przez Ciebie nie ma, a chcialem sobie porównać z moją (nawet moja tam jest)

 

 

nie każdemu dane testować każdy sprzęt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdemu dane testować każdy sprzęt :D

 

A nie chodzilo Ci czasem o GT-F Speed? (pisząc o GTF-X.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, jak za 25zl to zamawiłem najtańszą GENESIS M12 MIDI

 

lepszej od tej chyba nie ma i tak a tania jest, w razie co kiedys kupie ulepszoną wersje tej, tylko nie wiem czemu w tabelce byla okresloan jako srednia, ale jak chcialem hybryde to mam! :E

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Natec M12, którą kupiłem pod G403. Za taką cenę rewelacja i zostaje kasa na kolejną, gdy ta wyzionie ducha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki chłopaki, zamówiłem z tego mediaarena tą podkładkę natec m12, szkoda że nie należy ona do szybkich podkładek wedle tabelki z całymi numerycznymi porównaniami ale może to i dobrze bo az na takim wysokim sensie nie gram :D

 

Dam znać jak przyjdzie, zamówiłem kurierem powinna dojsc do jutra 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki chłopaki, zamówiłem z tego mediaarena tą podkładkę natec m12, szkoda że nie należy ona do szybkich podkładek wedle tabelki z całymi numerycznymi porównaniami ale może to i dobrze bo az na takim wysokim sensie nie gram :D

 

Dam znać jak przyjdzie, zamówiłem kurierem powinna dojsc do jutra 8)

Gram na 1600 DPI, G603 + M12 spisują się doskonale, zwłaszcza w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...