Skocz do zawartości
radeon6002

Chłodzenie do R7 1700 OC 3.8GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam jakiegoś niedrogiego i w miarę cichego chłodzenia pod takiego Ryzena i lekkiego OC na 3.8. Stockowy cooler jest głośny a i temperatury też nie za ciekawe. Chciałbym wydać nie więcej niż 200 zł. Zastanawiam się nad SPC Grandis i be quiet Dark Rock 2. A może jakieś budżetowe AiO lub inny cooler? Chociaż nie wiem czy jest sens w takiej kasie w ogóle zastanowiac się nad AiO ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Odpowiem na Twoje pytanie wymijająco (jako posiadacz R7 1700). Najbardziej się opłaca zdjąć 50-100 MHz i wtedy wraz z obniżeniem napięcia DRASTYCZNIE spadają temperatury i zapotrzebowanie na prąd. OC Ryzenów się opłata tylko do momentu podnoszenia napięcia (lekko można dłubnąć, ale zaraz dalej jest wykładnicza ściana). U mnie 3,6 praktycznie bez podniesienia napięcia, na mikro temperaturach i stockowym chłodzeniu. 3,7 na mega napięciu już chodzi jak czajnik elektryczny. Czy warto dla 100 MhZ? Tylko do benchy i sportu, na co dzień absolutnie nie.

To kiepskie procki do kręcenia jeśli trzeba podbijać napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Grandisa 2 i przy 3,8ghz i napięciu 1.4v nie przekraczało 60 stopni. Na fabrycznych zegarach to do 40 ciężko mu dobić w grach :) Ale mam 5 wentyli w obudowie oprócz tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to dzielnie śmigam na Cryorig H5 Ultimate @3.8ghz/1,36V od września 2017 i jest naprawdę cacy :) Chyba nie udało mi się dobić do 60 stopni, nawet po kilku godzinach młócenia, a nie mam zbyt przewiewnej budy, bo Phanteksa P400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie 3,7ghz, 1,18v i temp klawe na stock owym chlodzeniu

Edytowane przez Muschi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Arcit Freezer 3 - chłodzenie za 130zl i mam 3,8Ghz na 1,35V. Temp jak u kolegów wyżej.

Problemem nie będzie temp proca ale temp sekcji zasilania płyty głównej. 8 rdzeni jednak ja podgrzewa.

Ja u siebie wyłączyłem SMT. W wielu grach nic nie daje a nawet przeszkadza.

A dla starszych gierek w Ryzen Master ustawiłem sobie tryb dzialania 4 rdzeni. Wtedy jeszcze do 4,0Ghz dobijam zegar.

Do 3,8Ghz nawet Fera 3 za 100zl spokojnie ogarnie.

Edytowane przez decorator12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na grandisie 2 dobija do 70, ale to przy pełnym obciążeniu wszystkich rdzeni (przykładowo OCCT), proc lata na 4.0GHz przy 1,35V. Z tym że pasta jeszcze niewygrzana bo dziś założone chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Odpowiem na Twoje pytanie wymijająco (jako posiadacz R7 1700). Najbardziej się opłaca zdjąć 50-100 MHz i wtedy wraz z obniżeniem napięcia DRASTYCZNIE spadają temperatury i zapotrzebowanie na prąd. OC Ryzenów się opłata tylko do momentu podnoszenia napięcia (lekko można dłubnąć, ale zaraz dalej jest wykładnicza ściana). U mnie 3,6 praktycznie bez podniesienia napięcia, na mikro temperaturach i stockowym chłodzeniu. 3,7 na mega napięciu już chodzi jak czajnik elektryczny. Czy warto dla 100 MhZ? Tylko do benchy i sportu, na co dzień absolutnie nie.

To kiepskie procki do kręcenia jeśli trzeba podbijać napięcie.

 

Wiesz co, zrobiłem tak jak mówiłeś. Ustawiłem 3.6, napięcie dodałem symbolicznie, poprawiłem krzywą wentylatora i jest OK. W sumie do RX470 to równie dobrze mógłby chodzić na stock, bo procek tu nie będzie bottleneckiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...