Skocz do zawartości
ProCobra

Dell Vostro 7580 underwolt CPU I5-8300H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zrobić underwolt procesora I5-8300H w laptopie bo temperatury dochodzą do 100C np. GTA... A wentylatory to mają ochotę odlecieć razem z laptopem...

Intel Extreme Tuning już pobrany tylko powiedzcie czy inne opcje też trzeba/można zmniejszać oprócz Vcore Voltage Offset aby był lepszy rezultat niższej temperatury? Jeśli tak to, które?

I druga sprawa... tak wiem, że to w ostateczności ale warto wiedzieć.

Jaką podkładkę polecicie (150 zł) do laptopa Dell Vostro 7580?

Pozdrawiam i liczę na konkretne odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w podkładki najpierw po prostu podnieś tył laptopa w jakiś sposób - tak, by otwory wentylacyjne miały lepszy dostęp do powietrza.

 

Poza obniżaniem napięcia, warto też się zastanowić nad obniżaniem mnożników. Niby oznacza to troszkę niższą wydajność, ale raz, że różnica wcale nie jest duża, a dwa - pozwala jeszcze bardziej zejść z napięciem (jeżeli już się nim bawimy).

 

Rozważ zrobienie tego samego dla układu graficznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przemyśle temat. Co do karty graficznej nie wiem czy jest sensu. Max temp to 71 więc tragedii to raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz nad zmianą pasty na procku? Duża będzie zmiana? Słyszałem że te które są dawane przez producentów potrafią być kiepskiej jakości.

Jeśli chodzi o te mnożniki to jak się to nazywa w tym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka praktycznie dowolna, byle miała duży wentylator a nie jakieś małe bzyki. I tak podstawka praktycznie nic nie zmienia w kwestii temperatur procesora i karty graficznej.

Zamiast podstawki można też podłożyć np. krążki do hokeja lub inne stabilne przedmioty. Ułatwi to dostęp do powietrza i mniej kurzu będzie zaciągać.

 

Według testów ten laptop nie osiągał nawet 90 stopni. Jeśli masz jeszcze gwarancję na komputer, kup dobrą pastę i wezwij serwisanta.

 

Do obniżania napięć i ustawiania mnożników używam Throttlestop. Undervolt karty graficznej zrobisz krzywą w MSI Afterburner. Oprócz tego, że zyskasz niższe temperatury, możesz ugrać trochę na wydajności. Niższe napięcie = niższy pobór mocy = wyższy boost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gwarancję na komputer. Był kupiony w sklepie stacjonarnym w moim mieście.

Mam w domu pastę Noctua NT - H1 tylko zastanawiam się czy ona ma nadal swoje właściwości? Kupiona w 2014 w czerwcu jakoś i była użyta raz. Do dziś leży szczelnie zamknięta.

Dużego efektu można się spodziewać?

 

Co do temperatury grafiki to się pomyliłem wyżej. Testuje w grze i max do jest 67 stopni a nie 71.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka obniżyłem do -0.160V i temepratury wahają się w GTA od 78-85 najczęściej.

-0.170V już nie przyjmuje. Wywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej chwili jednak -0.160V nie wytrzymał. Próbuję -0.150V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim clevo n871ek1 (hyperbook n87s) mam stabilnie -0.120v do tego mnoznik x38 max. W testach syntetykach dobija do 94 throttluje max do 3700. Zostawilem na 38 bo w grach nie widzial wiecej niz 80 stopni i leci caly czas pelną parą. Wczesniej ustawione miałem na x36 i do 90 nie dojezdzal nawet w full stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się jakie radiatory ma ten Dell? Miedziane czy aluminiowe? Zależy od tego jaką pastę można nałożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedziane, mam ten sam model i technik go przy mnie rozbierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...