Skocz do zawartości
Fairyqueen

Monitor dla architekta-modelowanie, wizualizacje 4 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o polecenie monitora dla architekta wnętrz, praca na archicadzie, sketchupie, vrayu i podobnych, czyli modelowanie i renderowanie.

 

Monitor będzie podpięty do laptopa (przynajmniej na razie).

Budżet ok 4 tys.

Myślę o 32 calach, ale nie wiem, czy tak duży będzie wygodny? Poza tym 27-calowe będą miały lepsze parametry w tej cenie.

Ma być 3840 × 2160 (UHD 4K), dobra jasność i bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Naczytałam się mnóstwa zestawień i jest trochę za duży wybór:)

 

Takie przykładowo mam zapisane:

Dell U3219Q (210-AQUO)

Eizo EV2785-WT

Lenovo ThinkVision P32U

EIZO 27" COLOREDGE CS2730-BK

NEC MultiSync EA271U

Dell UP3216Q - ale już droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy laptop da radę z takim monitorem...

Optowałbym za UP3216Q. Wszak to inwestycja na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie w 4K bierz :) Monitory typu ColorEdge sa dobre do pracy z kolorem o krytycznym znaczeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zawęziłam do 32 calowych.

 

Ciągnie mnie ku temu (bo mam laptopoa Lenovo Thinkpad P51):

 

Lenovo ThinkVision P32U

 

https://www.techradar.com/reviews/lenovo-thinkvision-p32u-10

 

Jest to całkiem świeży produkt, nie ma jeszcze wielu recenzji. Nie wiem, czy to duża wada brak HDR i jasność "tylko 300" (niedostateczna jasność mocno mi przeszkadza w moim laptopie, ale przesiadłam się z retiny...).

 

 

Poza tym jeszcze taki znalazłam z niezłą konfiguracją:

ViewSonic VP3268-4K

https://www.expertreviews.co.uk/accessories/1407398/viewsonic-vp3268-4k-monitor-review

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez Fairyqueen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A może o takim samsungu pomyśl: Samsung U32R590CWUX ?

 

Ma matrycę VA. Dużo ludzi pisze w Internecie że wzrok mniej się męczy przy matrycy VA. Dodatkowo ekran jest zakrzywiony, co wbrew pozorom dużo daje na plus.

 

Możesz też pomyśleć o czymś takim: LC43J890DKUXEN:

 

monitor-gaming-curbat-led-43-samsung-lc43j890dkuxen-4k-120hz.jpg

 

Widziałem to w jakimś biurze i zrobiło to na mnie bardzo duże wrażenie. Tylko że było jeszcze szersze. Co najmniej wyglądało jakby ktoś 3 monitory w jeden skleił.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie będzie ani 32", ani 4K, ani w limicie cenowym - ale jeśli trafiają się warunki pracy, gdzie widać srebrzenie (głównie średnie oświetlenie), to zerknąłbym na coś z filtrami OCF. Najtańszy tutaj to NEC PA271Q. O odwzorowanie kolorów matwić się nie ma co, to graficzny LCD. Te filtry potrafią dodać uroku LCD. Nie piszę zaraz kupić, zerknąć gdzieś "co to jest".

 

Patrzę na pierwsze zestawienie i dwa eizo, myślę, że tu odpowiedniki NEC będą ciekawsze, zarówno dla EV jak i dla CS. CX-ów już nie ma, a CG to wariactwo cenowe.

 

Do CAD-owskich i pochodnych chyba jednak lepiej 4K. Bezkompromisowy jest PA322UHD, ale cena nie ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EV3237

Tani (jak na duży 4K), solidny, z kompromisami (sRGB, chyba brak stabilizacji po powierzchni), ale jednak w porządku monitor. Czyli potrzebne będzie urealnienie budżetu, bo nawet to budżetowe coś swoje kosztuje.

Samsungi, AOCe, Lenovo i inne to szrot monitoro-podobny. Dobre jest do zabaw w gierki, nie będzie miało jednak startu do poważniejszych zadań.

 

PS. "Dobra jasność" nie mówi tutaj kompletnie nic. W warunkach domowych i typowych biurowych każdy współczesny monitor powinien osiągnąć odpowiedni poziom jasności.

 

Dodatkowo ekran jest zakrzywiony, co wbrew pozorom dużo daje na plus.

Ja pier....lę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

EV3237

Tani (jak na duży 4K), solidny, z kompromisami (sRGB,

Wieść gminna niesie, że ma gamut nieco szerszy (ponad 80% AdobeRGB, podczas gdy 100% sRGB to jak wiadomo 72% AdobeRGB). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Monitor ciekawy, ale przy cenie 3,5 tys PLN, nie powinien mieć ciemniejszej jednej strony wzgl. środka o np. 35-40%. Kontrast statyczny też nie zachwyca, bo jedynie ~1000:1 - totalnie przeciętny jak na IPS, podczas gdy są IPS z kontrastem 1600:1 https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/32ud99-w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast kontrastem, ale jak monitor ma tak nierówny ekran, że maksymalna różnica pomiędzy dwoma punktami ekranu to prawie 53%, to polecanie tego do wątkowych zastosowań to jest jakiś żarcik.

Kto da coś więcej? Gejmingowy zakrzywiony był, rekord nierówności podświetlenia był. Co teraz? CRT? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz NEC lub EIZO największa szansa na matryce bez srebrzenia czerni, blb, minimalnym glow i równomierną bielą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na forum: https://mva.pl/

 

Wszystko w jednym, wystarczy zapytać, konkretne osoby udzielą odpowiedzi na wszelakie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zapraszam na forum: https://mva.pl/

 

Wszystko w jednym, wystarczy zapytać, konkretne osoby udzielą odpowiedzi na wszelakie pytania.

I jako jedynie słuszna polecą NEC w wersji CT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dodatkowo ekran jest zakrzywiony, co wbrew pozorom dużo daje na plus.

Dobrze wyjaśnić dla potomnych: NIE KUPUJE SIĘ ZAKRZYWIONYCH MONITORÓW TAM GDZIE UŻYWA SIĘ PROSTYCH LINII. CHYBA ŻE CHCESZ SPOWODOWAĆ KATASTROFĘ BUDOWLANĄ.

Edytowane przez supervisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedzi, po zagłębieniu się powierzchownym w temat rzeczywiście stanęło na Eizo lub Nec.

Ze względu na budżet 27"

 

Czy przy 4K i 27" ikonki i literki nie będą za małe? Programy, których używam nie wspierają zbyt dobrze skalowania, a na pewno nie powyżej 150%.

 

Wybór jest dość ograniczony:

 

Eizo EV2785-WT

NEC EA271U

 

No chyba, że z 4k zrezygnuję, to w tedy jeszcze np:

 

Nec PA271Q

 

 

Główne zastosowanie: modelowanie i rendering, bo do tego mój latpop za mały, z CADem daje radę.

Edytowane przez Fairyqueen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej wspomniano radzę podpytać na mva.pl ,tam są ludzie którzy naprawdę wiedzą co z czym się je ;) chłopaki siedzą w tym po 20-25 lat więc na pewno udzielą wyczerpującej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej wspomniano radzę podpytać na mva.pl ,tam są ludzie którzy naprawdę wiedzą co z czym się je ;) chłopaki siedzą w tym po 20-25 lat więc na pewno udzielą wyczerpującej odpowiedzi.

 

Tam już pytałam, ale dość mało użytkowników się wypowiada, a więcej sprzedawców, kompetentnych, ale jednak sprzedawców. Nie jest to błaha decyzja, więc wole mieć w miarę bezstronną opinię.

Czy te zestawienia w sieci to wszystkie sponsorowane? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No a jak uważasz ???? producent podrzuca sprzęt więc jak ma nie wyjść w testach dobrze ;) jakby coś wyszło nie tak wtedy koniec pieśni ;) Nic z tym nie zrobisz a co do mva.pl chcąc nie chcąc jak najbardziej są tam sprzedawcy ale dużo z nich oprócz sprzedaży długie lata siedzą ogólnie w tej branży zwiazanej z kolorem,cadami itp. Sprzedaż sprzedażą ale masz tam rzetelnie wytłumaczone o co sie rozchodzi ;) i większości kwestii jak się nie wierzy na słowo można to zweryfikować czytając np. fachmanów z europy.Podkreślę raz jeszcze w polandii jest garstka ludzi którzy bez dwóch zdań są fachowcami w tej dziedzinie i w większości są właśnie na mva czy się to komuś podoba czy nie ;)Druga sprawa eizo i nec odbiega jakościowo na plus od tej całej masówki więc obszar poszukiwań zawęża się do tych dwóch marek.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mimo wszystko jednak warto pamiętać, że mva jest prywatnym forum jednego ze sprzedawców tychże LCD. Nie musi to oznaczać, że bedzie wyłącznie tępa reklama sprzedawanych przez siebie produktów, nie musi to oznaczać, że tam nie ma fachowców (bo tacy akurat tam są). Tylko jeśli ktoś doradza w jakims temacie, to wiedza n/t tego, czy przypadkiem od naszego wyboru nie zalezy prowizja doradzającego, jest już warta posiadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to zmienia że jest to prywatne forum ???? Z dłuższej perspektywy wnioskuje że to chyba nawet dobrze nie ma tam takiego syfu jak na wszechobecnych forach :E Są tam sformułowania pisane specjalistycznym językiem i jak sam pewnie widzisz nie ma kidziarstwa ze swoimi genialnymi pomysłami ;) bo najzwyczajniej w świecie nie zrozumieją nic a nic ;) Nie wiem też o jakiej prowizji piszesz chcesz tzw. :E wersje specjalne ct,color kupujesz, nie chcesz kupujesz w innych sklepach nawet i po drugiej stronie planety ;) nie widziałem żeby ktoś tam kogoś zmuszał każdy ma swój rozum ;) Kupujesz zwykła wersje kalibrujesz (ok.150pln) i temat się zamyka a jak ktoś chce mieć dłuższa gwarancje,gwarancje na pixle,oprogramowanie itp. dopłaca i też temat się zamyka ;) Napiszę raz jeszcze nikogo nie bronię ale sam dobrze wiesz że to raczej jedyne forum w polandii gdzie można dostać rzetelną informacje i tam piszą ludzie którzy mają duże pojęcie tzw. wąskie grono ;) Sam pewnie też wiesz że szły tam ostre konwersacje kontry itd. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgodzę. Eizo do większości swoich monitorów bierze matryce z tzw. masówki występujące u konkurencji w modelach za połowe ceny, a czasem jeszcze taniej. Na mva.pl tłumaczą to lepszą elektroniką, prawda jest jednak taka, że w nawet najlepiej wysterowanej matrycy nie da się zamaskować blb, glow, zafarbów bieli w różnych częściach ekranu. Eizo ma w swojej ofercie tylko kilka modeli w cenach 5k+, które posiadają panele nie-masówki od panasonica, a nawet i one nie są wolne od wad IPS. Na amazon klienci pokazują takie zdjęcia glow modeli eizo za 10k, że aż oczy bolą. Monitorów eizo z gwarancją równomierności bieli są uwaga będzie szał sztuk 2 lub 3 już nie pamiętam. Parametry też nie do końca się zgadzają z deklaracją producenta, np. ostatnio nowość CG278X, który miał mieć wysoki jak na IPS kontrast 1300:1 w rzeczywistości w testach z wielkim trudem wyciąga 1100:1. Poza tym panowie z mva nigdy nie odwiodą od zakupu eizo tych przeciętnych użytkowników, którym eizo do szczęscia tak naprawdę w ogóle nie jest potrzebne. Zamiast zaproponować coś bardziej uniwersalnego na VA, albo już nawet ten IPS ale z szybszą matrycą innych marek niż eizo/nec, wciskają na potęgę EV2420 za 1500zł, który ma dokładnie ten sam panel co lg i delle w cenie 600-800zł, a jak ktoś im to napisze to zaraz odpowiedź, że cudowna elektronika eizo maskuje wady i przerabia na cud malinę. Standardowa odpowiedź tamtejszego góru "nawet najtańszy eizo jest lepszy od wszystkiego w tej cenie". Tak oczywiście nie jest, bo za te cene można już mieć przyzwoitego IPS 2K z o wiele szybszą matrycą, wyższą luminancją, lepszymi kolorami takich producentów jak asus, acer i inne. Ale co mają robić ich rolą jest napędzać na eizo i nec, bo są agentami sprzedaży tych monitorów. Większość pro-użytkowników nie potrzebuje rady tych panów, bo oni doskonale wiedzą co mają kupić i kupią sobie tego eizo, bądź neca oczywiście z serii CG lub CX za odpowiednie pieniądze świadomie i bez wciskania bajeru. Ale to jest garstka, bo większość osób które przychodzi z pytaniami o poradę to nie są profesjonaliści, tylko przeciętni użytkownicy, którzy ze względu na renomę japońskich marek szukają czegoś lepszego. Oni na bajer panów z mva dają się nabierać najbardziej, bo im najłatwiej wcisnąć najtańszego eizo i wmówić, że nie znajdą nic lepszego u masowej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Unadarek, już to przerabialiśmy (w tym i na priv), nie widzę powodów, by przerabiać ponownie. Informacja kim jest włąściciel forum i czym zawodowo się zajmuje powinna tutaj być na samym wierzchu. Można co najwyżej pominąć jego niezbyt chlubną przeszłość, gdzie swoje prywatne problemy rozwiązywał za pomocą pieniędzy swoich klientów, działając ewidentnie na ich szkodę, a tyczyło to właśnie sprzedaży graficznych LCD.

 

Sam pewnie też wiesz że szły tam ostre konwersacje kontry itd

 

Jedną taką ostrą dyskusję z kontrami pamiętam, utkwiła mi, tyczyła wyższoci elektroniki EIZO nad ta od NEC. Był tam dystrybutor, który jechał po NEC ile wejdzie. NEC (u niego) cudownie się uzdrowił, nawet był już lepszy od EIZO, gdy tylko zaczął je sprzedawać.

 

@goodboy22

Czy EV są warte swojej ceny, cięzko mi ocenić, mają wszystkie wady IPSów. EA też je mają, choć w kwestii kalibracji już można sporo. Fajne jest DUC/DUE, bo to zapewnia już równomierny obraz, bez cyrków z nierównościami. Fajne są filtry OCF, pojawia się fajniejsza czerń, znika srebrzenie, ma to PA271Q i mają CG, miały już niedostępne CX. Tego konkurencja nie posiada (o ile wiem), pytanie czy to wszędzie warte aż takich dopłat. To co opisujesz z amazon, to mogły być jakieś wadliwe sztuki, te mają prawo trafić się nawet najlepszym. Sam mam CX, tu mogę zapewnić, że żadnej z typowych wad IPS nie posiada. Żadnych wycieków, czy nierówności, żadnego srebrzenia, bardzo ładna czerń.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie do końca się z tym zgodzę. Eizo do większości swoich monitorów bierze matryce z tzw. masówki występujące u konkurencji w modelach za połowe ceny, a czasem jeszcze taniej. Na mva.pl tłumaczą to lepszą elektroniką, prawda jest jednak taka, że w nawet najlepiej wysterowanej matrycy nie da się zamaskować blb, glow, zafarbów bieli w różnych częściach ekranu. Eizo ma w swojej ofercie tylko kilka modeli w cenach 5k+, które posiadają panele nie-masówki od panasonica, a nawet i one nie są wolne od wad IPS. Na amazon klienci pokazują takie zdjęcia glow modeli eizo za 10k, że aż oczy bolą. Monitorów eizo z gwarancją równomierności bieli są uwaga będzie szał sztuk 2 lub 3 już nie pamiętam. Parametry też nie do końca się zgadzają z deklaracją producenta, np. ostatnio nowość CG278X, który miał mieć wysoki jak na IPS kontrast 1300:1 w rzeczywistości w testach z wielkim trudem wyciąga 1100:1. Poza tym panowie z mva nigdy nie odwiodą od zakupu eizo tych przeciętnych użytkowników, którym eizo do szczęscia tak naprawdę w ogóle nie jest potrzebne. Zamiast zaproponować coś bardziej uniwersalnego na VA, albo już nawet ten IPS ale z szybszą matrycą innych marek niż eizo/nec, wciskają na potęgę EV2420 za 1500zł, który ma dokładnie ten sam panel co lg i delle w cenie 600-800zł, a jak ktoś im to napisze to zaraz odpowiedź, że cudowna elektronika eizo maskuje wady i przerabia na cud malinę. Standardowa odpowiedź tamtejszego góru "nawet najtańszy eizo jest lepszy od wszystkiego w tej cenie". Tak oczywiście nie jest, bo za te cene można już mieć przyzwoitego IPS 2K z o wiele szybszą matrycą, wyższą luminancją, lepszymi kolorami takich producentów jak asus, acer i inne. Ale co mają robić ich rolą jest napędzać na eizo i nec, bo są agentami sprzedaży tych monitorów. Większość pro-użytkowników nie potrzebuje rady tych panów, bo oni doskonale wiedzą co mają kupić i kupią sobie tego eizo, bądź neca oczywiście z serii CG lub CX za odpowiednie pieniądze świadomie i bez wciskania bajeru. Ale to jest garstka, bo większość osób które przychodzi z pytaniami o poradę to nie są profesjonaliści, tylko przeciętni użytkownicy, którzy ze względu na renomę japońskich marek szukają czegoś lepszego. Oni na bajer panów z mva dają się nabierać najbardziej, bo im najłatwiej wcisnąć najtańszego eizo i wmówić, że nie znajdą nic lepszego u masowej konkurencji.

To dobrze że ktoś w końcu to rozumie :E że pewnych rzeczy się nie przeskoczy (wad matryc ips) nawet w sprzętach za grubą kasę ;) a z tym wysterowaniem matryc przez elektronikę to jest może i boląca ale prawda czy ktoś chce czy nie ,trzeba rozróżniać blb,ips glow itp. a inne aspekty :E Tutaj na pclolu potrafi być 20 stron wojenki o blb którego tak naprawdę nie ma lub jest minimalny za to jest glow którego ludziska nie potrafią rozróżnić i jest walka z wiatrakami :E Co do tych tanich eizo ev widziałeś z 2-3-4 monitory obok siebie czyli całą masówkę i własnie tani ev ?????? Ja piszę to z własnej perspektywy trochę szkiełek w swoim żywocie widziałem i dla mnie taki tani eizo kasuje większość tej masówki.Wszystko też zależy kto na co patrzy poresztą kolor to temat rzeka i nie wdaje się w gupie gadki.Mnie osobiście nie interesuje tysiacpincset hyrców sresyncki itp. więc mam inny podgląd sytuacji.Na koniec jeszcze tylko zapytam :E a co znaczy z lepszymi kolorami czyli jakimi :E proszę cię zbędna gadka.

 

Unadarek, już to przerabialiśmy (w tym i na priv), nie widzę powodów, by przerabiać ponownie. Informacja kim jest włąściciel forum i czym zawodowo się zajmuje powinna tutaj być na samym wierzchu. Można co najwyżej pominąć jego niezbyt chlubną przeszłość, gdzie swoje prywatne problemy rozwiązywał za pomocą pieniędzy swoich klientów, działając ewidentnie na ich szkodę, a tyczyło to właśnie sprzedaży graficznych LCD.

 

 

 

Jedną taką ostrą dyskusję z kontrami pamiętam, utkwiła mi, tyczyła wyższoci elektroniki EIZO nad ta od NEC. Był tam dystrybutor, który jechał po NEC ile wejdzie. NEC (u niego) cudownie się uzdrowił, nawet był już lepszy od EIZO, gdy tylko zaczął je sprzedawać.

Wszystko się zgadza ale ja już pomijam nawet tego Pana ,piszę o forumowiczach którzy rzetelnie opisują lub nawet pomogą jak zajdzie potrzeba.Są inne zagraniczne fora więc jak piszę wiekszość rzeczy można zweryfikować

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jak Stefan napisał, ciężko znaleźć taki lekki smukły laptop z dobrą specyfikacją i wydajnym systemem chłodzenia do 5500 zł. Znalazłem takiego smukłego Acera o wadze 1.8kg i wyglądzie standardowego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Windowsem i czytnikiem linii papilarnych, natomiast Acer'y nie słyną z dobrego chłodzenia, dodatkowo RTX 3050Ti to nie jest powalająca karta a w połączeniu z 4 rdzeniowym prockiem doświadczenia będą średnie tym bardziej jeśli twoja dziewczyna chce obrabiać zdjęcia czy wideo, w FHD na medium powinna wyciągnąć 54 fps w Valhalli, 51 fps w CP 2077 czy w Cywilizacji 6 około 59 fps. Ostatnia kwestia to cena, w promocji z kodem gsm-laptopy kosztuje 3 333 zł zamiast 3 449. Druga mocniejsza opcja wychodząca poza budżet to 16 calowy Lenovo Slim z 8 rdzeniowym R7, na DDR5 (16GB) oraz RTX 4060, taka konfiguracja spokojnie wystarczy pod wydajne granie. Dodatkowo do obróbki zdjęć/wideo przyda się jasność 500 nitów oraz rozdzielczość 2560 x 1600. (zerknij również w temat rabatów, zawsze coś urwiemy  )    
    • Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi? wg producentka powinny być na zewnątrz. tutaj 1 testowo był od wewnątrz https://imgur.com/QiXuKbq
    • Może jakieś skoki mocy trigeruja zabezpieczenie. Zasilacz ma już dwa lata wiec w jakimś stopniu się zużył.
    • Dobra, łącznie 8h za mną, zainstalowałem wszystkie gry jakie mogłem aby popatrzeć. Wad nie stwierdzam. Tu wszystko jest w miarę sensowne i w miarę logiczne. Usunałbym jedynie 3 z 5 trybów HDR bo te akurat nie mają żadnego większego sensu. Jak nie wywali jakiegoś martwego piksela w 28 dni to zostaje. Jak wywali wleci druga sztuka, bo nic lepszego nie da się kupić. Ale nadal, w trybie z peak do 1080 nit, jasność jasnych scen mogłaby być jeszcze trochę jaśniejsza. Jest przepaść względem Asus, ale no nadal chciałoby się więcej  A może już mam skrzywioną psychę po kontakcie z TV QD-OLED bo te czasami masakrują gałki jasnością Aaaaa, w SDR jasność jest dojechana totalnie. Ani MSI, ani Asus nie mają startu. Na 100 nie da się używać jest tak jasno.
    • No tak,podczas gra...ale 35 minut stresowania kombustorem przelecial(dłużej nie miałem czasu). No wiem że to nie jest topowy zasilacz,ale niby Golda ma,więc niby nie jest tragicznie   Tempy podczas grania w normie,grafika chyba 63C.ehhhh    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...