Skocz do zawartości
MS3

32GB RAM pod Intel i5-9400F?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po długiejjj przerwie :) Mam pytanie, czy pod Intel i5-9400F ma sens ładować 32GB RAMu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To trochę jakby zapytać, czy jest sens lać do auta więcej paliwa niż mniej.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to ilosc ramu zalezna jest do posiadanego procesora? Bo o ile sie nie myle to dokladamy tylko wtedy kiedy jej brakuje a 32GB to tylko do pracy w odp warunkach wiec pytanie naprawde z d..... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę nie było sensu pytać, można zamknąć temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo temat jest naprawdę prosty, albo potrzebujesz tej pamięci albo nie potrzebujesz. Te procesory bez problemu i 128GB by łyknęły, oficjalnie na dzień dzisiejszy jest max 64GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy potrzebuję, bo sprzęt odbieram w oniedziałek. Dlatego pytam, czy opłaca się dokupić.

Mój kopm stary miał Q6600 4gb Cruciala i nvidię 8800gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz czy potrzebujesz to na 99% nie potrzebujesz i te 16GB wystarczy Ci z nawiązką, a nawet jeżeli zabraknie to dokupisz sobie drugi komplet i rozbudujesz do 32GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 16GB w roku 2012 albo 2013, nie pamiętam. Od tamtej pory dalej tyle samo i zwiększę chyba dopiero jak przejdę na następcę Zen 2 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) myślę, że tapetę na pulpicie odpalę po starcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 16gb do normalnego użytku typu gier + serfowanie po internecie z wieloma stronami to bardzo dobry wybór. Jeżeli jesteś graczem to na pewno bardziej opłaca się dołożyć do karty graficznej lub i7 zamiast ramu na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @hopes, obecnie to bardziej zajmuję się córką :P ale kiedyś miałem 800 paragonów na Diablo 3, wszystkie Gothic/Risen, teraz głównie chcuałbym odpalić Wiedźmina 3, czy też ostatnie części Call of Duty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do call of duty i innych gier fps przydałby Ci się monitor 144hz. Do wiedźmina 3 KLIK jak widzisz gtx 1660 ti da radę(jak lekko zejdziesz z detalami), ale rtx 2060 wcale tutaj nie jest przesadzony. Patrz jakie wydatki i to o wiele bardziej potrzebne niż 32gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ładną 2060 trzeba dołożyć te minimum 350zł. Wydajność większa (w wiedżminie te 20fps) choć na swoim Eizo grając w 1680x1050 nie zyskam raczej nic. Zresztą czy będe miał 100fps czy 120fps, nie robi różnicy :) Pozdrawiam i dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć na swoim Eizo grając w 1680x1050 nie zyskam raczej nic.

Wiecznie tego EIZO mieć nie będziesz, choć z drugiej strony mój EIZO od ponad 10 lat zepsuć się nie chce :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 60 fps jest tragedia jaka gra by nie była. W grach fps warto mieć minimalny fps co najmniej 90 fps i więcej oraz monitor 144hz. Z twojego eizo korzystałbym jako monitor pomocniczy. Sam swojego eizo oddałem bratu i pracuje teraz na dwóch monitorach eizo full hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 60 fps jest tragedia jaka gra by nie była. W grach fps warto mieć minimalny fps co najmniej 90 fps i więcej oraz monitor 144hz. Z twojego eizo korzystałbym jako monitor pomocniczy. Sam swojego eizo oddałem bratu i pracuje teraz na dwóch monitorach eizo full hd.

 

Co za stek bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W grach fps warto mieć minimalny fps co najmniej 90 fps i więcej oraz monitor 144hz.

Miałem CRT 160 Hz (a nie jakieś marne LCD 144Hz :) ) i mogę powiedzieć, że bzdury opowiadasz. Przy 60 Hz/fps jest już całkiem OK. Za to przy 30 fps można jak najbardziej marudzić. Oczywiście przy 90 czy 240 Hz będzie lepiej (jeśli w ogóle nasza karta tyle wyciągnie, bez spadków), niż przy 60, ale pisanie, że 90 Hz to minimum, to dla mnie bzdura. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeczytaj jeszcze raz i zacznij pisać z sensem. Jakie znowu 90 Hz? 90 fps minimum na monitorze 144hz w grach FPS. Poza tym CRT to całkiem co innego niż LCD, jak zaczniesz produkować CRT na masową skalę to wtedy możesz porównywać - lekcja historii nie jest tutaj potrzebna.

 

Edit: Na prawdę grałbyś w gry FPS multiplayer na 60 fps? Chyba godzinę w miesiącu :D :D :D

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeczytaj jeszcze raz i zacznij pisać z sensem. Jakie znowu 90 Hz? 90 fps minimum na monitorze 144hz w grach FPS.

Myślałem, że masz dobry monitor "gajmingowy" i przy pomocy FreeSync/G-Sync itp. dostosowuje częstotliwość odświeżania monitora do aktualnego FPS, dzięki czemu 90Hz = 90 FPS ... no ale widzę byłem w błędzie. Sorry :)

 

Edit: Na prawdę grałbyś w gry FPS multiplayer na 60 fps? Chyba godzinę w miesiącu :D :D :D

Grałem kiedyś całkiem sporo przy takim FPS (marnowałem więcej niz godzinę życia miesięcznie na tym) i nawet ze świetnymi wynikami (jeszcze za czasów Battlefield 2, a wcześniej Unreal Tournament pierwsza część - zwykle byłem na pierwszym miejscu/w czołówce). Po przesiadce na LCD, z powodu LAG i zwiększonego smużenia (obecnie już 10 letnie EIZO nie jest rakietą pod tymi wzgl.) wyniki natychmiast mi się pogorszyły i zostały tylko dobre/ponad przeciętne. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Todis aż nie mógł tego zdzierżyć że za takie małe pieniążki kupiłem Asus MG279Q i trafiłem na dobrą sztukę. Rezygnując z g-synca zaoszczędziłem 1100 zł. Na pewno lepiej zrobiłem niż kupując 60-75 hz monitor. Jeśli próbujesz mi tutaj dogryźć to źle trafiłeś. A co mnie obchodzi że kiedyś miałeś dobre wyniki na monitorze CRT? Również grałem kiedyś na CRT, ale po wielu latach użytkowania poszedł na złom i po co to rozpamiętywać... Lubisz grać w gry FPS na 60 fps albo na monitorze 60 hz to gratulacje, ale nie zachęcaj innych.

 

Wracając do tego co się czepiłeś to nie zdajesz sobie sprawy z własnej głupoty albo próbujesz zamaskować swój błąd.

Oczywiście przy 90 czy 240 Hz będzie lepiej (jeśli w ogóle nasza karta tyle wyciągnie, bez spadków), niż przy 60, ale pisanie, że 90 Hz to minimum, to dla mnie bzdura.

Pisałem o 90 fps minimum, ponieważ od 90 fps w górę wykorzystuje się należycie 144 hz. Bawiłem się godzinami w pomiary ile najmniej fps gwarantuje na monitorze 144hz płynną rozgrywkę w grach FPS więc wiem co piszę.

90Hz = 90 FPS

Kolejny błąd. Polecanie autorowi g-sync przy full hd kiedy autor nie ma kasy na drogi bajer jakim jest g-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejny błąd. Polecanie autorowi g-sync przy full hd kiedy autor nie ma kasy na drogi bajer jakim jest g-sync.

Ja na pewno czegoś takiego mu nie poleciłem, a jak twierdzisz inaczej, to to zacytuj, bo inaczej:

nie zdajesz sobie sprawy z własnej głupoty albo próbujesz zamaskować swój błąd

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz dobry monitor "gajmingowy" i przy pomocy FreeSync/G-Sync itp.

To nie zawracaj głowy g-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślałem, że masz dobry monitor "gajmingowy" i przy pomocy FreeSync/G-Sync itp.

To nie zawracaj głowy g-sync.

... no i coś zacytował? Jakie "polecanie"? Nawet nie chodziło o samo g-sync, tylko o dowolną technologię zmiennego odświeżania.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no ale to nie jest dobry monitor no no. :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa jest, z tym, że nie widzę sensu jej wydawać na marne :) dla mnie osobiście 60fps jest zupełnie ok, powyżej nie widzę różnicy.

Komputer odebrany, 1660ti fajna karta, przynajmniej w wykonaniu Asusa cewki nie piszą, choć wstępnie miał być Gainward.

Monitor jeszcze posłuży, obrabiam zdjęcia, Eizo z sRGB przynajmniej daje wiarygodny obraz. Ale ma już 23k/h wyświetlone, biały zaczyna żółknąć deczko.

Coś nowego za rok max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...