Skocz do zawartości
T_G

Radeon VII

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos moze z labowiczow ? potrzebuje troche informacji przed zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas scenka przykladowa i rendering w blenderze, czy jest roznica na sterowniku game i pro, czy w pro jest reczne przelaczenie asynchronicznych obliczen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie wiem czy są sterowniki pro do VII, ja używam normalnych. Głównie kupiłem kartę do Substance Paintera i tu naprawdę daje radę można pracować na kilku setach tekstur w 4k, nic nie przycina naprawdę jest moc w tym sofcie. W samym modelowani w blenderze to odczuwam że viewport jest odrobinę wydajniejszy/płynniejszy w porównaniu z moim starym gtx960. Co do renderowania to chyba jest trochę testów, chyba ze coś konkretnego chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam viewport to mi niepotrzebny, interesuje mnie wyrenderowanie sceny z dwoma bmw z uzyciem opencl ale z porownaniem sterownikow ale jak nie uzywasz to lipa, potrzebuje karte do video, praca na dwoch podgladach 4k i akceleracja obliczen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wsparcie OpenCL leży i kwiczy, praktycznie każdy soft preferuje CUDA i NVidię.

Weź sobie zobacz wyniki Vegi 64, dołóż do tego jakieś 20-25% z różnicy zegarów i będziesz miał wyniki Radeona VII.

 

2136781.png

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo wierzę w internetowe benchmarki dlatego założyłem ten temat, w załączniku radeon nano, rendering na win7, gdzie nie ma opcji przełączenia w sterowniku karty pod obliczenia nie mówiąc już o opcjach ze sterów "pro"

post-43440-1556887544175_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ja Ci mogę podać mój wynik na 2070 i sterach Creator ready które ładnego kopa w Blendku dają.

Jest to wynik na 2.80 bo 2.79 wspiera Turinga tylko w eksperymentalnych betach, ale sprawdzaliśmy z Tomkiem wynik i są one porównywalne.

 

2136784.jpg

 

Opcje "Pro" gówno dają, podobnie zresztą jak niewiele dawało przełączanie pomiędzy "obliczeniami" a "grafiką" w opcjach.

Zresztą nie wierz za bardzo we wsparcie sterownikami dla R VII, wystarczy sobie przypomnieć Frontier Edition na którą prawie wtopiłem kilka tysi a okazała się kupą.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie kompletnie nie interesuje nvidia, a odpalenie tego benchmarka na win 10 i sterach+obliczenia daje mi 20 sekund przyrostu w porównaniu do wersji na sterach pod win 7, teoretycznie przy 3.5 minuty te 20 sekund to jest nic ale właśnie chciałem się dowiedzieć jak się to "nic" ma na radeonie siódemce przy 4 kombinacjach sterowników

 

nie używam blendera do pracy zawodowej natomiast dość dobrze pokazuje różnice w renderingu gpu a pozostałe parametry przy video to mają dla mnie mniejsze znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz tam wyniki tego samego bencha na Vedze i widać że czas to jakieś 2 minuty, Ty masz około 3:20 a więc Vega jest o około 50-60% szybsza, co się zgadza z zegarami ponieważ Nano ma zegar nie wyższy z reguły niż 945 Mhz a na Vedze spokojnie wyciąga te 1500-1550 Mhz.

Do Radeona VII doliczasz te 20% i masz wynik w zasadzie w każdym zastosowaniu, to jest w końcu nadal Vega tylko że w 7nm i z wyższymi zegarami, 16GB ram można olać bo to żadnego kopa nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zastanawia mnie (zakładam , że in plus) te 16 gb bo przy 3 monitorach 4K do tej pory cały czas kombinujemy konfiguracje typu 1070ti+1050ti bo żadna pojedyncza karta nie daje rady obsługiwać tego sensownie i tak staram się pozbierać do kupy jakieś informacje bo wydać 3K to nie problem, problem, żeby to było warte tych pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w blenderze 2.80 mam wynik 1.14 z tą sceną

 

czy ktoś zainstalował sterowniki enterprise z panelem ? czy to pieśń przyszłości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Ci mogę podać mój wynik na 2070 i sterach Creator ready które ładnego kopa w Blendku dają.

Jest to wynik na 2.80 bo 2.79 wspiera Turinga tylko w eksperymentalnych betach, ale sprawdzaliśmy z Tomkiem wynik i są one porównywalne.

 

2136784.jpg

 

Opcje "Pro" gówno dają, podobnie zresztą jak niewiele dawało przełączanie pomiędzy "obliczeniami" a "grafiką" w opcjach.

Zresztą nie wierz za bardzo we wsparcie sterownikami dla R VII, wystarczy sobie przypomnieć Frontier Edition na którą prawie wtopiłem kilka tysi a okazała się kupą.

 

Szkoda kolego, ze nie dodales w swoim wpisie, ze zmniejszyles ilosc sampli do 20.

Z takim ustawieniem na zwyklej VEGA64 mam czas renderowania 34 sekundy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to cwaniaczek, u mnie 32.41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałeś o navi, mniejsza moc obliczeniowa ale może być efektywniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ma mniejszą moc obliczeniową to jak ?

 

poza tym już ją mam, z nano się przesiadłem i jestem zadowolony, pracuje z video i streamy 4k z dużymi bitrateami chodzą w czasie rzeczywistym a nie mam quick synca tylko komp wisi na dwóch starych xeonach, także wszystko się opiera na grafice

 

bardzo jestem ciekawy jak to z tym driverem enterprise jest czy będzie ale na ten moment i tak jest OK

 

p.s. z nvidii nie ma alternatywy po sterowniki nie-od quadro nie nadają się do pracy, instalujesz/updatujesz i Ci silnik wywala renderujący albo pojawiają się artefakty albo nie ma akceleracji w pełnoekranowym podglądzie, nie mówiąc już o konfiguracji kilkumonitorowej gdzie multiview działa perfekcyjnie a surround... działa jak sobie sam chce a nie jak Ty chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kolego, ze nie dodales w swoim wpisie, ze zmniejszyles ilosc sampli do 20.

Z takim ustawieniem na zwyklej VEGA64 mam czas renderowania 34 sekundy :)

Nic nie zmniejszałem bo tyle ten plik ma standardowo jak go otwierasz, jedynie w Blender Benchmarku masz te sample chyba podbite do 30.

 

Co do samego Radka VII to dokładnie jak przewidywałem, dostał EOL jeszcze szybciej niż Frontier Edition. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy się pomylili, ty jeden dobrze zrobiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Nic nie zmniejszałem bo tyle ten plik ma standardowo jak go otwierasz, jedynie w Blender Benchmarku masz te sample chyba podbite do 30.

 

Co do samego Radka VII to dokładnie jak przewidywałem, dostał EOL jeszcze szybciej niż Frontier Edition. :E

 

 

To wciaz nie potwierdzona informacja przez AMD, a nawet gdyby tak bylo , to nie oznacza to konca supportu na horyzoncie bo akurat tutaj, AMD zarzucic wiele nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy się pomylili, ty jeden dobrze zrobiłeś...

U mnie ta scena w pakiecie z Blender Benchmark ma 35 sampli. Ale w istocie krążyła też wersja, która miała wbite 20 sampli. Zresztą nie bardzo widzę, o co się oburzacie, skoro na screenie są widocznie ustawienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak porownujemy gre z odpalonym 16 przebiegowym antialiasem to nie uruchamiam jej z 4 przebiegami zeby sie pochwalic jaki to mam super wydajny komp i boosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ilość sampli nie ma wpływu na relacje między sprzętami, o ile się porównuje przy takiej samej (ale to oczywiste). Mam dużą bazę wyników poszczególnych GPU w Blenderze i przy 35 próbkach wychodzi dokładnie to samo, co zaprezentowaliście stronę wcześniej (~30% przewagi V64 nad RTX 2070). Zasadniczo jeśli chodzi o rendering w Blenderze, to RTX 2070 SUPER wystarczy, aby wyprzedzić całą ofertę AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...