Skocz do zawartości
MiMaty

LG 34GK950F

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak wyglądają Wasze doświadczenia z tym monitorem?

 

Wczoraj odebrałem moją sztukę i generalnie jest OK, ale są 2 rzeczy do których mogę się przyczepić:

 

Po 1 IPS glow

 

l63Z1La.jpg

 

Tak jak BLB mi nie przeszkadza (zdjęcie trochę przesadza, w rzeczywistości BLB praktycznie nie widać) tak poświata niestety tak. Jest to widoczne w sporej części lewej strony. Przy normalnej odległości od monitora (długość ręki) rzuca się w to oczy, przy ponad metrze efekt jest mniej widoczny.

 

Po 2 ekran migocze na białych tłach. Nie są to żadne artefakty, a taka chwilowa zmiana jasności na białym tle która zdarza się kilka razy pod rząd, po czym ustaje na jakiś czas. Też to macie?

 

Na plus bardzo fajne kolory (aczkolwiek różnica między moim starym dellem U2412M nie jest aż tak duża), brak badów, równomierność jasnych kolorów, 144 Hz no i sam format ekranu - ultrawide jest super ;)

Edytowane przez MiMaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do migotania to jest to spowodowany funkcja powersaver. Jak wylaczysz wszystko wroci do normy.

 

Firmware nowy wgrales?

 

Co do IPS glow to jaki poziom jasnosci monitora masz ustawiony? Dla mnie ten monitor jest na tyle jasny, ze uzywam wartosci 15-20. Na moim egzemplarzu IPS glow byl praktycznie minimalny, jedynie BLB w rogach masakra. Aha sprobuj lekko pomasowac ekran w tym miejscu jakas delikatna szmatka przez 1-2min i zobacz czy pomoze i czy sie zabarwienie zmienia przy dotyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do migotania to jest to spowodowany funkcja powersaver. Jak wylaczysz wszystko wroci do normy.

 

Firmware nowy wgrales?

 

Co do IPS glow to jaki poziom jasnosci monitora masz ustawiony? Dla mnie ten monitor jest na tyle jasny, ze uzywam wartosci 15-20. Na moim egzemplarzu IPS glow byl praktycznie minimalny, jedynie BLB w rogach masakra. Aha sprobuj lekko pomasowac ekran w tym miejscu jakas delikatna szmatka przez 1-2min i zobacz czy pomoze i czy sie zabarwienie zmienia przy dotyku.

Tak.

 

Poziom 17. Mówisz o "SMART ENERGY SAVINGS"?

 

Edit. Ustawiłem to i migotanie podświetlenia faktycznie ustąpiło. Dzięki ;)

 

Próbowałem lekko pomasować i nie widzę wielkiej poprawy. BLB (czyli to co "masowanie" mogłoby poprawić) w tym modelu jest dość małe, to co głównie przeszkadza to glow. Z drugiej strony efekt widoczny jest tylko na czarnym tle. Na kolorach typu ciemnoszary, ciemnoniebieski, etc. tego praktycznie nie widać. O ile przez te 2 tygodnie nie wyjdzie żaden numer to chyba go sobie zostawię, nie licząc tej poświaty ten monitor jest naprawdę super :)

 

BLB u mnie wygląda tak i osobiście ledwo to widzę:

 

dAhtCGz.png

Edytowane przez MiMaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...