Skocz do zawartości
Masterix50

Acer ED273URPBIDPX - 1440p 144Hz VA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

ostatnio przeglądając monitory 1440p i 144Hz natknąłem się na ciekawy ekran od Acera, a mianowicie chodzi o model Acer ED273URPBIDPX. Patrzę cena jakaś podejrzanie niska jak za takie parametry, dlatego postanowiłem zasięgnąć opinii speców w kwestii monitorów tutaj na forum, a wiem, że kilku takich jest po przeczytaniu długich wątków nt. pewnego Acera, którego chciałem kupić.

 

Byłbym wdzięczny za opinie odnośnie tego monitora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego potrzebujesz, ponoć matryce VA zagięte słabo nadają się do przeglądania internetu, a i 4 ms opóźnienia w grach także nie będzie fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat 4 ms byłoby prześwietne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zalezy do czego potrzebujesz, ponoć matryce VA zagięte słabo nadają się do przeglądania internetu, a i 4 ms opóźnienia w grach także nie będzie fajne

A ja proponuje autorowi zakupic monitor i przetestowac samemu bo jakos przesiadlem sie z 240Hz Tn na Va 144Hz i daje rade, przegladac internet i grac nawet fpsy :D Trzeba miec jednak swiadomosc ze czcionki nie beda tak ostre jak na plaskim ekranie i nie kazdy jest w stanie to zaakceptowac ale to nie znaczy ze sie nie da czytac ;)

 

TN nie bo slabe kolory i katy

Va nie bo smuzy, wolny i kiepskie czcionki

IPS nie bo tez smuzy, BLB, srebrzenie i kiepska czern

 

Jak zyc :lol2:

 

Kazda z tych matryc ma wady i zalety, wszystko zalezy co komu bedzie mniej przeszkadzac a co bedzie bardziej pasowac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma idealnej technologii (nawet na OLEDach występuje zjawisko smearingu wskutek ogromnego kontrastu), ale są lepsze i gorsze do konkretnych zastosowań. VA jest uznawana za najlepszą matrycę ogólnego użytku taki kompromis między TN i IPS. Dwie pozostałe mają już zawężone pole zastosowań TN super płynna do gier samemu planuję takie rozwiązanie jako monitor dodatkowy, na którym będę tylko grał. IPS super do użytku w ciągu dnia i bez oglądania filmów.

 

Smużenie na współczesnych dobrych VA to już nie problem jest na poziomie praktycznie identycznym co IPS, jedynie w cieniach nieco bardziej, jednak przeciętny użytkownik nie będzie zwracać na to uwagi, bo jest to minimalne nie to co kiedyś, gdy naprawdę przeszkadzało. Na VA 144Hz z dobrze działającym overdrive to już nawet w tych cieniach bardzo ciężko się dopatrzeć smużenia. Jedyne co to overshoot, ale ten jest obecny także na TN i też niespecjalnie przeszkadza o ile nie jest duży.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego monitora 1440p 144Hz głównie do grania, przeglądania internetu i pracy / programowania, więc tutaj chyba zagięcie nie będzie problemem, ale kto wie, nie miałem nigdy do czynienia z taką "technologią". Obecnie i od wielu lat siedzę na IPS 1080p 60Hz więc nie wiem jakby się przełożyła ostrość i ogólne wrażenia na tych nowych matrycach, które za dobre nie są jak poczytałem... Na obecnym ekranie pomimo tylu lat nie mam problemów z niedoświetleniem czy innymi problemami IPSów (może nie widzę ich)... Dokładnie to chciałbym coś kupić do 2000 zł, ale wyboru dużego nie ma na 1440p 144Hz i zawsze jakieś ale jest - TN odpadają chyba, że nie są takie złe...

 

Wracając do monitora od Acera to może i bym go kupił na wypróbowanie ale boję się, że nie ogarnę problemów na matrycy, bo u siebie nie widzę ich albo ich nie ma :D A prawda jest taka, że 1250 zł to cena ciekawa, ale opinii nigdzie nie ma... Jakby co to zawsze mogę zwrócić. Pomyślę, ale może ktoś jeszcze coś napiszę o nim lub najwyżej poczekam i pojawi się coś ciekawego za odpowiednią cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie ten monitor i niestety kolejny niewypał w poszukiwaniu monitora dla siebie. Wcześniej miałem Samsunga C27JG50 i porównując do niego tego Acera to wygrywa on tylko tym że posiada Freesync. Kolory na Acerze są gorsze, funkcja Super Sharpness zdecydowanie słabiej poprawia ostrość niż Samsung Magic Upscale. Może i Samsung ma podświetlenie z batmana ale jednak ten Acer jest w tym gorszy ponieważ podświetlenie w moich przypadku sprawia gorsze wrażenie:

 

d10da06e4c00fa2cgen.jpg

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć jakiegoś bubla i jeden zawieszony piksel się trafił. Składając nową maszynę nie myślałem, że zakup monitora w tej całej układance będzie takim wyzwaniem i że jakość monitorów dzisiaj to taka padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze że ja także nie myślałem że będę wymieniał monitor za monitorem :) Faktycznie podświetlenie bardzo słabe. Ile % podświetlenia jak robiłeś zdjęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze że ja także nie myślałem że będę wymieniał monitor za monitorem :) Faktycznie podświetlenie bardzo słabe. Ile % podświetlenia jak robiłeś zdjęcie ?

 

90% podświetlenia mam ustawione. Tak wiem, że dużo ale Samsung ma mocniejsze podświetlenie i używałem go na 70% dlatego chciałem sobie zrobić porównanie przy powiedzmy podobnych warunkach. No nic, zostanie ze mną kilka dni i pójdzie na zwrot a Samsunga trzeba przeprosić i szukać lepszej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Acer na 100% ma mieć ok. 270 cd/m2, czyli używasz jakieś 240 cd/m2 w całkowitej ciemności dla materiałów SDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten Acer na 100% ma mieć ok. 270 cd/m2, czyli używasz jakieś 240 cd/m2 w całkowitej ciemności dla materiałów SDR?

 

Czy tyle ma jasności to nie wiem bo w przypadku akurat monitorów to nie ma gorszego przykładu porównawczego tego co jest w rzeczywistości a tego co na papierze.

 

W całkowitej ciemności? Od zachodu słońca do powiedzmy godziny 23 to tylko niecałe 2h więc raczej korzystam głównie z monitora w dzień jeśli mam to jakoś określić. Dodatkowo monitor stoi w pokoju od strony słonecznej przy oknie.

Edytowane przez szaman89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w szukaniu monitora bez batmana :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w szukaniu monitora bez batmana :E

 

..."Jestem w stanie to zaakceptować"... :D

 

A tak na serio to batman jest zdecydowanie mniej widoczny na Samsungu niż to co oferuje Acer w tym modelu. Szukanie ideału nie jest dla mnie, nie jestem nie wiadomo jak wymagający. Wystarczy mi w 100% sprawna matryca (i batman :D) ale dzisiaj to nawet ciężko oczekiwać, że matryca będzie bez wypalonych/zawieszonych pikseli czy poziomych pasków tak jak się to zdarza w C27JG50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie razi ten batman jedynie przy ogladaniu filmow i niektorych scenach wieczorem widac calego batmana no ale nie przeskocze tego, w CHG70 jak mialem kiedys to to samo bylo. Jednak za ta cene monitorek wybaczam bo jak czytam o problemach monitorow 2x drozszych i wiecej to sie za glowe lapie. Jestem ciekaw co pokaze nowy Aorus GB zaprzentowany na Computex na matrycy VA.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie razi ten batman jedynie przy ogladaniu filmow i niektorych scenach wieczorem widac calego batmana no ale nie przeskocze tego, w CHG70 jak mialem kiedys to to samo bylo. Jednak za ta cene monitorek wybaczam bo jak czytam o problemach monitorow 2x drozszych i wiecej to sie za glowe lapie. Jestem ciekaw co pokaze nowy Aorus GB zaprzentowany na Computex na matrycy VA.

 

Cena Aorusa zapewne będzie konkretna i trochę poza budżetem na poziomie Acera ED273UR i Samsunga C27JG50. Znasz jakąś konkurencję jeszcze dla tych dwóch pacjentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym ciekawym kaskiem jest dla mnie plaski Smasung Space, ktory jak dla mnie ma fajna podstawe i u mnie spelnilaby role ale monitor 400zl drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym ciekawym kaskiem jest dla mnie plaski Smasung Space, ktory jak dla mnie ma fajna podstawe i u mnie spelnilaby role ale monitor 400zl drozszy.

 

Zwracałem na niego uwagę jednak i tak już budżet naciągnąłem jak stringi na wieloryba więc ten space odpada. Z resztą ja wiem jak to się kończy, zaczynasz od budżetu 800 PLN a kończysz na 2500 PLN. Trzeba wiedzieć gdzie postawić sobie granicę i stanęła na 1350 PLN ostatecznie i nieodwołalnie :D

 

To jeszcze podpytam o ten Fast Sync jeśli nie masz nic przeciwko. Jak to się ma do monitora 144Hz z grami w QHD, które wyciągają 60 klatek? Z tego co czytałem to ma to sens jakbym grał np w CSa, który na moim sprzęcie poszedłby powiedzmy w 300 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,

 

ostatnio przeglądając monitory 1440p i 144Hz natknąłem się na ciekawy ekran od Acera, a mianowicie chodzi o model Acer ED273URPBIDPX. Patrzę cena jakaś podejrzanie niska jak za takie parametry, dlatego postanowiłem zasięgnąć opinii speców w kwestii monitorów tutaj na forum, a wiem, że kilku takich jest po przeczytaniu długich wątków nt. pewnego Acera, którego chciałem kupić.

 

Byłbym wdzięczny za opinie odnośnie tego monitora...

 

 

Witam, jestem średnio szczęśliwym posiadaczem tego monitora od jakiegoś miesiąca. Moja ocena jest następująca:

 

Plusy:

-cena

-odświeżanie + freesync

-kolory wydają się być w porządku

-WQHD

 

Minusy:

- po tygodniu użytkowania przy górnej ramce zrobiła się nie równomierna szczelina. Wygląda to tak jakby się najzwyczajniej w świecie odklejał monitor od ramki. Jeśli się go delikatnie dociśnie do środka to wskakuje do obudowy i po chwili znowu wyłazi. Zaczynam się zastanawiać czy go jakimś super glue nie złapać :D. Acer nie widzi w szczelinie problemu czym podnieśli mi ciśnienie. Jeżeli się człowiek skupia na ekranie to po jakiejś chwili zapomina o tych szczelinach.

- BATMAN. podświetlenie ekranu na tym monitorze jest tak tragiczne że aż szkoda słów. Kiedy oglądam filmy przy zgaszonym świetle ciemne sceny są praktycznie zasłaniane przez bardzo wyraźnego batmana. Nawet moja żona zwróciła na to uwagę.

 

post-561940-15660707967825_thumb.jpg

 

ogólnie chciałem przysolić temu monitorowi solidną ocenę na x-komie gdzie go kupiłem ale moje komentarze jakoś nie docierają do x-komu :)

Edytowane przez Falaise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Xkom usuwa albo nie akceptuje negatywne komentarze. Taka to banda żałosnych sprzedawczyków. To samo robi komutronik.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem średnio szczęśliwym posiadaczem tego monitora od jakiegoś miesiąca. Moja ocena jest następująca:

 

Plusy:

-cena

-odświeżanie + freesync

-kolory wydają się być w porządku

-WQHD

 

Minusy:

- po tygodniu użytkowania przy górnej ramce zrobiła się nie równomierna szczelina. Wygląda to tak jakby się najzwyczajniej w świecie odklejał monitor od ramki. Jeśli się go delikatnie dociśnie do środka to wskakuje do obudowy i po chwili znowu wyłazi. Zaczynam się zastanawiać czy go jakimś super glue nie złapać :D. Acer nie widzi w szczelinie problemu czym podnieśli mi ciśnienie. Jeżeli się człowiek skupia na ekranie to po jakiejś chwili zapomina o tych szczelinach.

- BATMAN. podświetlenie ekranu na tym monitorze jest tak tragiczne że aż szkoda słów. Kiedy oglądam filmy przy zgaszonym świetle ciemne sceny są praktycznie zasłaniane przez bardzo wyraźnego batmana. Nawet moja żona zwróciła na to uwagę.

 

post-561940-15660707967825_thumb.jpg

 

ogólnie chciałem przysolić temu monitorowi solidną ocenę na x-komie gdzie go kupiłem ale moje komentarze jakoś nie docierają do x-komu :)

W tym wypadku jest już grube przegięcie ,takie coś nie powinno opuścić fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem monitor z tematu i mam problem z konfiguracją.

Karta RTX 2070 Super, kabel DisplayPort 1.2 pin 20 nie aktywny (wyczytałem w internetach, że są jakieś problemy z PINem 20). Przy tej konfiguracji nie mogę zmienić odświeżania ekranu na 120/144Hz, przy każdorazowej próbie- czarny ekran i po kilku sekundach wraca do 59Hz. Sterowniki grafiki i monitora najnowsze, w OSD ustawiony FreeSync. Czy to wina kabla (jeśli tak, to na jaki wymienić?) czy ten monitor nie zadziała na kartach nVidii?

 

edit: wymiana kabla na DP 1.4 rozwiązała problem. 1440p i odświeżanie 144Hz, jedyne co zauważyłem to lekkie migotanie obrazu od czasu do czasu

Edytowane przez ThazoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...