Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z opisem ta płyta ma 2 gniazda atx 12v, jedno 8 pin, a drugie 4 pin. Czy jeśli podłączę zasilanie tylko pod gniazdo 4 pin płyta będzie działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od procesora ale według mnie 8 pin to minimum. Dodatkowe 4 pin są zbędne jak na razie.

 

Jaki masz zasilacz że nie ma 8 pin EPS?

 

Zawsze możesz kupić przejściówkę molex do 8 pin ale od dłuższego czasu jest 8 pin w zasilaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O ile pamiętam z instrukcji jak składałem swojego złoma, to 8pin ESP "is a must", a 4pin "half ESP" można olać, to tylko dodatkowe zasilanie poprowadzone oddzielnymi warstwami PCB potrzebne (albo i nie) przy ekstremalnym podkręcaniu. Ta wtyczka 4pin to chyba nie takie zwykłe 4pin ze starych zasilaczy ATX z czasów Pentium 4, tylko skrócone o połowę ESP.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój zasilacz to jakiś Noname 3G Power 750W i nie posiada 8 pinowej wtyczki więc raczej czeka mnie wymiana. Myślałem że jeszcze pochodzi chwilę, ale chyba już czas się z nim pożegnać.

Znalazlem HKC V-POWER 750 Watt ATX, on ma tylko jedno złącze 8pin 12v więc wystarczy nawet przy podkręconym procesorze?

Edytowane przez Andymen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś teście OC (chyba na tomshardware) czytałem, że ta wtyczka 4pin jest zbędna (prędzej sekcja zasilania pójdzie z dymem niż potrzebny jej będzie dodatkowy prąd).

Co do zasilacza - nie znam marki, niby na pclabowej czarnej liście nie ma HKC, ale jakiś podejrzanie tani jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to trochę zaniepokoiło i ostatecznie kupiłem Cooler Mastera 550W. On ma 4+4 ATX 12V i żadnego dodatkowego 4pinowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...