Skocz do zawartości
Czarnecki45

Za ile kupię dobrą drukarkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam zastanawiam się która drukarka lepiej sie sprawdzi, laserowa czy atramentowa i ile muszę przygotować pieniędzy na ten zakup

 

Zależy mi na:

- niskich kosztach eksploatacji

- możliwie niskiej cenie zakupu

- fajnie by było gdyby miała funkcje kopiarki( ale nie jest to konieczne)

 

Nie drukuje dużo, a tak naprawdę mało, wystarczy mi monochromatyczna i dobrze by było gdyby nie zajmowała dużo miejsca.

 

Możecie podać odrazu konkretne modele.

 

Z góry dziekuje.

Edytowane przez Czarnecki45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laserowa mono Xerox Phaser 3020 posiadam i mogę polecić. Jak drukujesz sporadycznie to lepiej wybrać laserową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę:

 

https://www.x-kom.pl/p/430396-drukarka-laserowa-hp-samsung-xpress-sl-m2026w.html

 

Mam model 2022W i już 5 lat, zero problemów. Toner jest razem z bębnem. Toner zamiennik z chipem około 60-80 zł.

 

Laserowa mono Xerox Phaser 3020 posiadam i mogę polecić. Jak drukujesz sporadycznie to lepiej wybrać laserową.

Też sie kiedyś na tą napaliłem. Zużyłem toner startowy, kupuje zamiennik, wsadzam i drukarka nie żyje. W serwisie powiedzieli, że uwalił chip od zamiennika drukarkę. Poszła do kosza. Poza tym toner ma bez bębna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak drukujesz sporadycznie to lepiej wybrać laserową.

Też jestem tego zdania. W atramentówce więcej tuszu może skończyć w pampersie, niż na papierze, przy takim okazjonalnym drukowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio upolowałem używkę Lexmarka MS510DN z drugim podajnikiem papieru za 130zł (poziomy materiałów eksploatacyjnych w okolicach 90%) , drugi pojemnik pchnąłem za 100zł więc chyba zrobiłem interes życia :E

 

Sama drukarka jak najbardziej fajna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio upolowałem używkę Lexmarka MS510DN z drugim podajnikiem papieru za 130zł (poziomy materiałów eksploatacyjnych w okolicach 90%) , drugi pojemnik pchnąłem za 100zł więc chyba zrobiłem interes życia :E

 

Sama drukarka jak najbardziej fajna...

 

Raczej wątpię, że tyle na nią wyda :E

 

https://www.ceneo.pl/21138081

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką: XEROX Phaser 3260V_DNI. Ma WiFi, ma duplex automatyczny, ma kartę sieciową RJ45. Skaner mam osobno. Drożej wychodzi, ale jak jedno padnie to wymieniamy tylko to jedno, w innym wypadku musimy wymienić wszystko. Koleś miał kiedyś kombajn Samsunga ze skanerem. Padł skaner i musiał wymienić wszystko, bo nie było chętnych do naprawy. Ja kiedyś miałem drukarkę ze skanerem HP. Padła drukarka i wszystko do kosza poleciało.

 

Dodatkowo Skanery sprzedawane osobno zazwyczaj mają lepsze parametry od tych wbudowanych do kombajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne tylko brak Wi-Fi, AirPrint dla urządzen Apple-a to trochę dysklasyfikuje. Brak druku dwustronnego w takim urządzeniu tez lipa.

 

Lepsza ta bo ma wszystko włącznie z drukowaniem automatycznym, dwustronnym:

 

https://www.ceneo.pl/59096134

 

No z tym wi fi trochę słabo że nie ma nawet ne zauważyłem, ale niestety już zamówiłem, duplex szczerze mówiąc nie jest mi potrzebny za bardzo(mało drukuje jak już wspomniałem) tak czy inaczej za 340zl myślę że nie będę żałował, ale dziękuję za wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biurze uzywam Epson L3050 i L6190.

Patrzac na cene to lepiej L3050. Okolo 650-700zl. Tusze oryginaly smiesznie tanie i wystarczaja na 6k stron. Eksploatacja tansza niz laser.

Tluke na niej glownie jakies kupony rabatowe na papierze foto (kupujac papier foto w hurcie wychodzi nie wiele drozej niz wydruk na ploterze) i zdjecia.

Posiada opcje wydruku bez ramek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za 250-300zl kubisz bizhub 20. Tonery po 30-40zl, bęben 20zl. Sieć, fax, duplex. Rewelacyjne sprzęty. Mam taką od kilku lat kupiona używana.

https://allegro.pl/oferta/minolta-bizhub-20-dupleks-siec-gwar-6m-134-tys-7302910218

 

Wytrzyma więcej niż niejeden aktualny sprzęt.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za 250-300zl kubisz bizhub 20. Tonery po 30-40zl, bęben 20zl. Sieć, fax, duplex. Rewelacyjne sprzęty. Mam taką od kilku lat kupiona używana.

https://allegro.pl/oferta/minolta-bizhub-20-dupleks-siec-gwar-6m-134-tys-7302910218

 

Wytrzyma więcej niż niejeden aktualny sprzęt.

 

 

Nie no może i fajna ale bez przesady że ja kupie taka drukarkę do domu, gdzie drukuje 2-3 razy na miesiąc a drukarka zajmie mi pół pokoju, może i jest opłacalna no ale tak jak mówię toner z wydajnością 1000 stron mi starczy na baaaardzo długo.

Edytowane przez Czarnecki45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do domu szukaj czegoś z systemem INK, czy to Brother, Canon, Epson, co tańsze, w domu mam epsona L220 i po jakiś 3latach dopiero dokupiłem tusze, a wcale mało nie drukuje, w pracy też mamy jednego Brothera i Epsona w systemie INK i też sobie ludzie, chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...