Skocz do zawartości
Gość

Wybór TV 55" - głównie pod filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć,

szukam dobrego TV do sporadycznego oglądania filmów (Netflix, CDA), bez wydarzeń sportowych, bez 3D, bez gier itd. Ot, zwyczajowe oglądanie od czasu do czasu.

Zależy mi z pewnością na łączności wifi i przyzwoitym dźwięku, abym nie musiał dokupować do niego żadnych głośników.

Raczej niechętnie patrzę na modele z Android TV za sprawą tego, że ostatnio zaczynają pokazywać reklamy.

 

Początkowo zakładałem budżet około 5500 zł i OLED, ale odstraszyły mnie zdecydowanie kwestie związane z ich wypalaniem.

Poza tym stwierdziłem, że przy takim sporadycznym użytkowaniu to i tak nie będzie sensu wydawać tyle na tv.

Co w tej cenie warto kupić? W MM oglądałem 3 samsungi:

 

- UE55NU7442U

- UE55NU7023K

- UE55NU7172U

 

I w sumie nieco jako laik, nie widziałem za wielkiej różnicy poza wyglądem - funkcje bardzo podobne, a wszystkie na atrakcyjnych promocjach.

Jestem jednak otwarty na coś zupełnie innego, bo jak napisałem, laik - co można w tej cenie dobrać z jak najlepszą jakością obrazu?

Ewentualnie nawet nieco dołożyć, gdyby róznica nie była za wielka - tutaj słyszałem że warto UE55NU8002, ale czemu... nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo NU8002 to bardzo dobry tv z matryca 120Hz, dobrym HDR - jak na tą półkę cenową, dobrym kontrastem oraz szeroką paletą barw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok, dzięki, w takim razie dopłacam do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no, jeśli warto to wezmę - na allegro jest do kupienia do 3000 zł więc chyba cena ok (w innych miejscach na ogół 3400 zł i więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Z dostępnością 80xx bardzo ciężko - nigdzie nie ma. Jakaś alternatywa dla nu 80xx do 3500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Z dostępnością 80xx bardzo ciężko - nigdzie nie ma. Jakaś alternatywa dla nu 80xx do 3500 zł?

 

jeśli zejść ze 120Hz, to seria 70xx. Co chwila są wyprzedaże za 2100-2200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zejść ze 120Hz, to seria 70xx. Co chwila są wyprzedaże za 2100-2200zł.

A jak coś więcej to dopiero Oled 8B LG za 4600? Czy cos pomiędzy też się znajdzie wykluczając nu80xx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się nie wypali po pół roku.

 

Ok, przekonuje mnie to. A polecasz tańszego Sony? Xf8xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w cenie do 5k to brałbym OLEDa w ciemno. Jak się przesiadłem z LCD to już bym do niego nie wrócił (no chyba, że MicroLED wyjdzie) :) LG C8 mam od roku, głownie do netflixa/HBO i ps4 i żadnych wypaleń nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w cenie do 5k to brałbym OLEDa w ciemno. Jak się przesiadłem z LCD to już bym do niego nie wrócił (no chyba, że MicroLED wyjdzie) :) LG C8 mam od roku, głownie do netflixa/HBO i ps4 i żadnych wypaleń nie ma

 

Ja mam po trzech miesiącach powidoki na B8 m.in. od paska przewijania filmów/yt. Z telewizorem obchodzę się bardzo ostrożnie i taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po trzech miesiącach powidoki na B8 m.in. od paska przewijania filmów/yt. Z telewizorem obchodzę się bardzo ostrożnie i taka niespodzianka.

 

Napisz to w temacie o OLEDach. Swoją drogą jest już przynajmniej 4 producentów OLED i tylko temu "oryginalnemu" zdarzają się te sytuacje, a przynajmniej tylko w tych wypadkach ludzie o nich piszą. Ja i tak nastawiam się na OLED Philipsa, muszę tylko dozbierać odpowiednią kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...