Skocz do zawartości
Lance8

Ryzen3 - hype train ruszył?

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepach na chwilę pojawiła się oferta nowego ryzena. Przyznaję, że sam się nad nim zastanawiam, bo spalił mi się zasilacz i jeśli poszła też płyta główna to trzeba będzie zmienić całego kompa.. Ale czy ta oferta nie jest fejkiem:

https://www.gry-online.pl/S013-amp.asp?ID=114917

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oficjalnej premiery i oficjalnej prezentacji danych technicznych przez AMD nie wierzę w żadne "przecieki" i inne pierdy. Jak wychodził CoffeLake to też niektóre portale IT mówiły o nowym i3 4/8 :E Bedzie premiera wszystko się wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę za dobrze to wygląda - zwłaszcza te MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Dlaczego te obrazki są tak fatalnej jakości? Od kiedy tak wyglądają screenshoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek 8c/16t z zegarem 4GHz to jeszcze można by uwierzyć(choć te 4,8 turbo to ciężej) ale 12c/24t z zegarami 4,2-5GHz i 16c/32t 3,9-4,7GHz to już brzmi absurdalnie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do oficjalnej premiery i oficjalnej prezentacji danych technicznych przez AMD nie wierzę w żadne "przecieki" i inne pierdy. Jak wychodził CoffeLake to też niektóre portale IT mówiły o nowym i3 4/8 :E Bedzie premiera wszystko się wyjaśni.

a już myślałem że jestem jedynym realistą ...

 

w GHz jestem stanie uwierzyć ale nie w połączeniu z taką liczbą rdzeni ...

 

zanim soft dogoniłby te biegunkę rdzeni to setki razy Zen 2 zostanie okrzykniemy powtórką buldożera

 

najbardziej mnie rozwala tekst

Szczególnie model Ryzen 9 3800X może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla graczy, którzy wymagają ogromnej wydajności od swojego procesora. Ma on być wyposażony w 16 rdzeni i 32 wątki.

graczy?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej rdzeniuff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lance8@ no co chcesz? Przecież AMD zawsze mówiło że ich głównym atutem jest ilość rdzeni z porównaniu do konkurencji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tylko soft za AMD nie nadążą :P

owszem tak samo było za czasów Phenomów x4/x6 jak i FX i tu są konsekwentni

ale wykorzystanie 6/8 rdzeni było jakie było ... (w zadadzie to i 2 rdzeni; athlon 64 x2 się kłania)

cena bycia pionierem :D

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła sciema z tymi ofertami sklepowymi :E tak jak wyżej doputy nie wyjdzie i nie będzie testów nie uwierzę :E Byłoby świetnie jakby nowy rysiek chociaż dogonił 6700K nawet z wyższym zegarem ale wątpię i w te kosmiczne takty jak i 15% wyższe ipc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA
Napisano (edytowane)

więcej rdzeniuff

 

juz nawet intel przestal sie z tego śmiać i chyba wreszcie pojął, ze niektorzy klienci juz wiedza jak bardzo byli przez nich robieni w balona.

Edytowane przez DarekGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comment_2ZneFbz7JDi1rEIrm6RVWXL1zRCBz0Rv,w400.jpg

 

Zobaczymy, jaki będzie finał :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś jeszcze?

 

[video=youtube;-CcwJ6l33Zwo]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez hype od amd jest nakrecany od dawna, ja pamietam jak sie ludzie nakrecali

 

PHENOMY , potem PHENOM II, w koncu stwierzono ze phemom II kupa i zrobili BULLDOZERA ktory miał "wyburzyć" intela :E

 

FX - powrot do korzeni i dalej kupa, ryzem dopiero cos tam pozmieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to były te teksty że 8 rdzeni amd to taka przyszłościowa technologia że o ja pier... a z czasem wyszło, że te 8 rdzeni były o wiele gorsze niż 4 od intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to były te teksty że 8 rdzeni amd to taka przyszłościowa technologia że o ja pier... a z czasem wyszło, że te 8 rdzeni były o wiele gorsze niż 4 od intela.

 

a gdzie tu nie prawda?

 

teraz FXy 8xxx radzą sobie calkiem niezle i nawet lepiej od i5 3/4 serii , bo gry i aplikacje zaczely uzywac tych wszystkich rdzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach potrafi wygrać (czasem) tylko dlatego, że są tak dziwnie pisane, że przycinają się na 4 wątkach (nieważne jak wydajnych). i7 drugiej generacji czy nawet stary Bloomfield nadal biją FX-a w większości aplikacji wielowątkowych i praktycznie wszystkich jednowątkowych. Zresztą FX wcale nie miał 8 rdzeni, ale to inna historia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hype jak hype - normalna sprawa. Czekam na realne, nie jednodniowe testy po wakacjach. Wyjdzie co jest ok a co w rzeczywistości jest wydmuszką. Teraz pora na spacer po górach, piwo ze znajomymi, jazdę rowerem albo żaglówki - co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio wgl jakies megahity byly ze niby R5 3600 pokonuje i9 9900K w tescie jednordzeniowym hahahaha no predzej bede miliarderem niz to sie sprawdzi nawet jest ze ten ryzen jest lepszy od wszytskich procesorow z serii core intela hahahahahahahahaahah

 

 

https://whatnext.pl/tani-ryzen-5-3600-ma-wyzsza-wydajnosc/

https://ithardware.pl/aktualnosci/ryzen_5_3600_pokonuje_core_i9_9900k_w_tescie_jednordzeniowym_passmark-9662.html

 

 

Niektorzty to mysla ze za 900 zl AMD nam da procesor ktory np do grania bedzie lepszy od i9 9900K za 2500 zl. Zejdzmy na ziemie troche. Niech ryzen 5 3600 bedzie na poziomie i5 8400/9400 to juz bedzie spoko

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wgl jakies megahity byly ze niby R5 3600 pokonuje i9 9900K w tescie jednordzeniowym hahahaha no predzej bede miliarderem niz to sie sprawdzi nawet jest ze ten ryzen jest lepszy od wszytskich procesorow z serii core intela hahahahahahahahaahah

 

 

https://whatnext.pl/tani-ryzen-5-3600-ma-wyzsza-wydajnosc/

https://ithardware.pl/aktualnosci/ryzen_5_3600_pokonuje_core_i9_9900k_w_tescie_jednordzeniowym_passmark-9662.html

 

 

Niektorzty to mysla ze za 900 zl AMD nam da procesor ktory np do grania bedzie lepszy od i9 9900K za 2500 zl. Zejdzmy na ziemie troche. Niech ryzen 5 3600 bedzie na poziomie i5 8400/9400 to juz bedzie spoko

 

To, że będzie lepszy od i5 nonk to już wiemy. Zastanawia mnie, czy okaże się lepszy od i7 8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...