Skocz do zawartości
gorzi

Następca P9 do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Poszukuję następcy P9, zależy mi na dobrych zdjęciach przede wszystkim w dzień, baterii która wytrzyma dłużej niż kilkanaście godzin. dość dobrej jakości wykonania jednak telefon i tak wyląduje szybko w jakimiś etui z wystającymi rantami więc nie martwię się zbytnio o rysujące się plastiki z tyłu obudowy.

 

Całodniowa lektura różnych portali i for zakończyła się sporządzeniem listy potencjalnych telefonów:

 

 

1 Xiaomi Redmi Note 6 Pro

2 Asus Zenfone Max Pro (M2) ZB631KL

3 Xiaomi Pocophone F1

4 Oppo RX17 Neo

5 Xiaomi Redmi Note 7 48MP

6 Asus Zenfone 5 ZE620KL

7 Xiaomi Mi 8

8 Xiaomi Mi A2

9 Xiaomi Mi 9 SE

10 Nokia 7 Plus

 

Trochę więcej niż się spodziewałem, właśnie jestem w trakcie porównywania specyfikacji i już w kilku modelach brak USB C staje się minusem (mam jeszcze P20 lite i liczę na unifikację ładowarek).

 

Czy znacie może jakieś wady lub istotne mankamenty poszczególnych modeli (coś co nie wynika wprost z suchej specyfikacji) żeby jakiś tel. odrzucić? Czy któryś z nich jest gorszy od mojego aktualnego P9 i P20 lite? - nie chcę zamienić P9 na coś gorszego... Może któryś z tych modeli wyróżnia się na tle konkurencji? Celuję w kwotę max 1500 zł brutto.

Edytowane przez gorzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre zdjęcia, to Xiaomi z miejsca odrzuć. Asusy też w tej kwestii nie błyszczą.

 

A czemu odrzuciłeś Huawei P20? Myślę, że najbardziej by ci pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Błyszczą.

 

Lg v30 masz w xkom za 1400zl, za 1600zl w Orange masz bez umowy lg G7. No i zenfone 5, który ma najsłabszy proc z wymienionych ale kosztuje 1100zl.

W cenie masz jeszcze P20 huaweia.

 

I gdzieś Ty wyczytal, że xiaomi jest dobrym fotofonem do 1500zl? W tej cenie masz znacznie lepsze słuchawki niż ksiołmi

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Błyszczą.

 

Pod jakim względem? Jestem użytkownikiem Zenfone 5Z i o ile z samego telefonu jestem zadowolony, tak aparat jest przeciętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pod jakim względem? Jestem użytkownikiem Zenfone 5Z i o ile z samego telefonu jestem zadowolony, tak aparat jest przeciętny.

 

Cena. Za 1100zl zenfon 5 równych sobie raczej nie ma, w cenie 1600zl wobec 5z tylko flagowce 2017 są równe. A jest ich kilka, jak v30 czy u11.

Sam mam u11 i też nie jestem specjalnie zadowolony ze zdjęć, no ale lepiej po prostu w tym budżecie nie miałem do wyboru. Teraz też ciężko.

Ale raz jeszcze, cena.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest fajna, ale nie zmienia to faktu, że aparat jest najwyżej średni. Stary Galaxy S6 którego mam w szufladzie ze zdechłą baterią robi ładniejsze fotki. Wrzuciłbym coś dla porównania, ale akurat nie ma mnie w domu. Dziewczyna ma S7 i tutaj też zdjęcia wychodzą dużo lepsze pod względem kolorystyki i szczegółów.

 

W budżecie do 1000 zł zdjęcia są ok, ale już do 1500 zł są średnie - bo taki Huawei P20 zrobi lepsze fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Above wrzucał swoje porównanie P20 z zen5 i po ich obejrzeniu ja, jak i kilka innych osób może stwierdzić coś zupełnie odwrotnego. A z gcam z pixela tym bardziej ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlinkowałbyś do tego porównania? Nie wiem kto to Above.

 

Z Gcam też próbowałem i nadal bez szału... Ale jakoś super nie wnikałem w temat, może kwestia konkretnych ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej to ja testowałem te telefony jednak nie sugerujsie tym jednym porównaniem. Generalnie P20 ma wyraźnie lepszy aparat od Zenfone 5. Zenek nadgania możliwością skorzystania z aplikacji aparatu gcam ale na co dzień to średnio wygodne bo zdjecia długo się przetwarzaja. P20 zbyt szybko oceniłem. Po dłużych testach stwierdzam że to świetny w swojej cenie fotosmartfon szczególnie do portretów, makro, zdjęć nocnych i monochromatycznych. Czasami przesadza z AI ale można to skorygować. Błyskawicznie łapie ostrość i ciężkie warunki oświetleniowe mu nie przeszkadzają. Z minusów to brak trybu auto hdr, trzeba sobie samemu ustawiać i szkoda ze nie ma dodatkowego obiektywu szerokokątnego. Zenfone takowy ma ale jest tragicznej jakości.

 

Jednak nie da się ukryć że do 1100zl Zenfone 5 to jeden z najlepszych fotosmartfonow. Potem już ma mocna konkurencję. Aha Zenfone 5 ma bardzo kiepski tryb portretowy, dosłownie aparat muli podczas robienia foto i ktoś musi się nie ruszać żeby to jakoś wyszło. Pod tym względem P20 to rakieta. 

 

Aha jak jest jeszcze LG V30 za 1400zl to bym go wybrał. Potem mocno rozwazylbym Xiaomi Mi 9 SE

 

 

 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi8 do 1500zł też kocur w kwestii zdjęć. W zasadzie wybór między Mi9 SE, Mi8 czy P20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 był moim początkowym typem, jednak ze względu na brak obsługi kart i mój sposób użytkowania telefonu musiałbym wziąć wersję 128 GB a to już mocno przekracza budżet.

 

Lg V30 nie ma jeszcze aktualizacji do Pie i trochę się obawiam powolnych upgradów tego producenta poza tym słuchawka już dośc długo jest na rynku, muszę poczytać parę testów.

 

Ogólna opinia o aparatach Xiaomi była kiepska ale staram się nie powielać stereotypów, kilka recenzji wskazało całkiem przyzwoita jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A oppo rx17 neo? Może aparat nie jest jakiś wybitny jak na swoją cenę, ale patrząc po jego nominalnej wartości jest bardzo ok. Widziałem zdjęcia tu wrzucane, mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Ma za to wiele innych cech, których nie mają inni. I jest po prostu wyjątkowy, bez kopiowania. Nie pomylisz go z żadnym innym.

Jeszcze nie miałem okazji obcować z oppo, ale powoli robię się fanem tej marki. A jak sobie sprawie, to będzie dopiero :heu:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1272797-Oppo-RX17-NEO-opinie-recenzje-informacje/page__p__15390510__fromsearch__1entry15390510

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi8 od czasu premiery i pierwszych recenzji dostało sporo usprawnień aparatu. Jest znacznie lepszy niż początkowo. Także warto go rozważyć, najlepiej poszukaj na forum.android.com.pl lub xda wątków ze zdjęciami z Mi8 jak to obecnie u ludzi wygląda. To najlepsza droga by ocenić realnie potencjał fotograficzny tego fona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi8 od czasu premiery i pierwszych recenzji dostało sporo usprawnień aparatu. Jest znacznie lepszy niż początkowo. Także warto go rozważyć, najlepiej poszukaj na forum.android.com.pl lub xda wątków ze zdjęciami z Mi8 jak to obecnie u ludzi wygląda. To najlepsza droga by ocenić realnie potencjał fotograficzny tego fona.

 

Niestety ale muszę skreślić Mi8 z tego samego powodu co P20, nie obsługuje kart pamięci a wersja 128 GB przekracza budżet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei P30 lite ma slot na karty SD i niezłe aparaty , bateria też nie najgorsza. Huawei Nova 3 to samo , slot na karty jest , bateria jedna z lepszych , aparat bardzo fajny podobny do P20 tylko bez OIS. Pocophone F1 tez ma slot na karty , bardzo dobra baterie i fajny aparat. Aha no i jeszcze masz Motorole G7 plus , jej główny plus to bardzo dobry jasny aparat z OIS i czysty system , ma slot na kartę pamięci , bateria da radę jeden dzień na pewno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na tle tej calej listy wypada samsung a50? ktos cos? bo wydaje sie ok a ma 128 gb z tego co pamietam w podstawowej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jeśli chcecie mieć dobry aparat, nie tylko pod względem zdjęć ale filmów i nagrywania audio to akurat tutaj zenphone 5 wygrywa lekką ręką z P20. P20 ma tak skopcony autofokus i dźwięk że głowa mała.

 

A50 również bardzo fajny wybór. Aparat ma bardzo stabilny, autofocus jak to w samsungach daje radę i to bardzo dobrze. Nie ważne czy w dzień czy nocy aparat potrafi cyknąć fajne zdjęcie. No i tutaj masz amoleda i plastikowe plecy - co moim zdaniem lepszy wybór od szkła. Stabilizacja w 1080p jest genialna.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest potrzeba nagrywania dźwięków to może coś z Xperia? Aktualnie promki są, mozna kupić i 1000zł taniej słuchawkę.

Aparaty może nie są najwybitniejsze w cenie ale nie można na pewno powiedzieć, że nie są dobre. Mają nawet dobry dźwięk ale przede wszystkim mikrofony kierunkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcecie mieć dobry aparat, nie tylko pod względem zdjęć ale filmów i nagrywania audio to akurat tutaj zenphone 5 wygrywa lekką ręką z P20. P20 ma tak skopcony autofokus i dźwięk że głowa mała.

 

A50 również bardzo fajny wybór. Aparat ma bardzo stabilny, autofocus jak to w samsungach daje radę i to bardzo dobrze. Nie ważne czy w dzień czy nocy aparat potrafi cyknąć fajne zdjęcie. No i tutaj masz amoleda i plastikowe plecy - co moim zdaniem lepszy wybór od szkła. Stabilizacja w 1080p jest genialna.

 

fliperpl xcenie Twoje opinie ale tutaj nie do końca się z Tobą zgodzę. Fakt Zenfone 5 kręci ciut lepsze filmy od P20 , Huawei nadal nie jest zbyt rewelacyjny w tej kwestii ale autofocus moim zdaniem działa świetnie , lepiej jak w Zenfone 5. W szczególności przy robieniu fotek jest bardzo szybki i trafny , Zenfone 5 nie raz ma problem a szczególnie w trybie bokeh gdzie Znfone zamula a Huawi błyskawicznie łapie ostrość i nie muli .Generalnie Zenfone 5 i tak ma świetny aparat w swojej cenie ale ze wskazaniem na użycie gcam . Huawei P20 jest bardziej wszechstronny i pewny , zrobi lepsze jakościowo fotki , to inna półka cenowa.

 

Co do A50 to foty z jego aparatów są miękkie ,przez co małe szczegółowe. W nocy z tego co widziałem w testach daleko mu do P20. Stabilizacje w 1080p większość fonów w tej cenie ma dobra , szkoda że nie dali 4k... Ten telefon niestety ma inne minusy jak zamulanie czasem czy wolny czytnik linii papilarnych w ekranie i często zawodny.

 

Za 1449zł jest P20 w mediamarkt , nie ma bata żeby kupić coś lepszego w tej cenie ... https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/smartfon-huawei-p20-64gb-fioletowy?utm_source=tradedoubler&utm_medium=affiliate&utm_term=tradedoubler&utm_campaign=tradedoubler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

IMO jest. Pamiętaj, że porównywałem bezpośrednio przez jakiś rok ;)

Tylko bateria i tryb nocny z przewaga dla P20. Reszta niekiedy odczuwalnie gorsza.

 

Ale z aktualnych modelki to się zgodę. P20 za 1450zl to świetna propozycja.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić nowy tel do tej kwoty czy uzwyke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem na bieżąco odpowiadać w ciągu ostatnich dni.

@ Frytejr0

Telefon tylko nowy z fakturą.

 

 

Proponowany P30 Lite, wygląda Ciekawie ale cena powyżej limitu aktualnie.

 

P20 - tak jak pisałem mój faworyt ale ze względu na pamięć muszę odrzucić wersja 128GB jest za droga a 64 to za mało

 

 

Widać że w tej granicznej kwocie i przy założeniu slotu na karty lub 128 GB sporo osób typuje Zenfone 5. W moim porównaniu parametrów (sucha specyfikacja) ta słuchawka jednak się nie wyróżniała - przeciętna bateria, słaby CPU i GPU w porównaniu z konkurencją wymienioną w 1 poście, przedni aparat i niższej rozdzielczości od konkurencji.

Naprawdę jest tak dobry i specyfikacja nie przedstawia pełnych mozliwosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak. Papier to papier, przyjmie wszystko. Nie mpx stanowią o jakości zdjęć, nie ilość mAh w baterii stanowi o czasie jej pracy, nie taktowanie procka stanowi o szybkości i stabilności działania.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a samsung a50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź polecanego wcześniej już v30. Spełni wszystkie Twoje wymagania, pod każdym kątem jest lepszą opcją od zenfone 5 (wiem, że inna cena, ale wciąż). Jedyny jego mankament to wsparcie. Za to masz lepszy aparat, lepszy szeroki kąt, wodoszczelność, standard militarny, świetne audio na słuchawkach, OLED i w miarę baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam klawiatura działa częściowo, np nacisne I to wpisuje się O, na F7 nawias, na Shift przecinek, część klawiszy qwerty, asdf nie działa całkowicie. Wyciągałem złącze z płyty głównej wkładałem na nowo, bez reakcji. Włożyłem nowy dysk z systemem, żeby wyeliminować problem software to samo. Ustawienia biosu do domyślnych to samo. Usunięcie w menadżerze urządzeń i dodanie na nowo również. Więc chyba klawiatura do wymiany. Pytanie czy lepiej kupić osobno i rzeźbić czy cały palmrest + klawiatura? Ogólnie dużej dostępności nie ma    Poniżej filmik jak go wygląda    https://youtube.com/shorts/YJJLpsXiXpI
    • Udało mi się to ogarnąć, przynajmniej firmware update od Gigabyte, bo ten od Nvidii dalej boję się uruchomić. Trzeba było zmienić język systemu windows na English USA i dopiero wtedy się zaktualizowało poprawnie.
    • Witam, potrzebuje pomocy z wyborem. Moja sieć: - internet radiowy (antena na dachu), przy antenie router od ISP, nie mam do niego dostępu admina, ale nadaje on sieć wifi do której mogę się zalogować jako uzytkownik - z routera idzie kabel rj45 na poddasze, gdzie laczy się z "POE Ubiquiti" (również od ISP) -Ubiquiti laczy się kablem rj45 z moim routerem TP-Link AX1800, który tworzy nową sieć wifi6 do której podłączają się domownicy Owa sieć wifi6 ma zasieg na dom ale chciałbym rozszerzyć na cały teren -minimum 50 metrów dalej. Ciągnięcie dodatkowego kabla rj45 nie wchodzi w grę. Internet podpowiada aby dokupić urządzenie (jedno lub wiecej) typu repeater kompatybilne z EasyMesh i Wifi6. Ale czy to jest najlepsze rozwiązanie? Ponadto tych kompatybilnych urządzeń jest sporo i nie wiem  które wybrać. Optymalnie nie chciałbym wydać za dużo pieniedzy,  ale jeżeli jest jakiś jeden świetny repeater który załatwi sprawę to może byłoby najlepiej. Zastanawiałem się nad https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/wzmacniacze-wi-fi/wzmacniacz-sieci-tp-link-re505x?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiYOxBhC5ARIsAIvdH52XEsBX_dForirTnCAQKJdhPU8hk19YqzitPqBBqraDo9tzPBdk5cQaAjsBEALw_wcB Ktoś mi zasugerował żeby podlaczyc drugi router AX1800. To ma sens?
    • Ale ta "mniejszość" wystarczy, w cudzysłowiu bo to mniejszość jest przeciwko i grożą odwołaniem spikera i paraliżem izby, byle tylko nie dopuścić do głosowania bo wtedy pakiet pomocy przejdzie, żeby Johnson który notabene dostał ostatnio poparcie od Trumpa, mógł myśleć o utrzymaniu stołka jak podda pod głosowanie te wsparcie musi mieć poparcie Demokratów, a ci z jednej strony chcą pomóc Ukrainie, z drugiej chętnie by popatrzyli jak GOP sam się niszczy, odwołując własnego spikera i paraliżując izbę, co zauważają już nawet mocno prawicowi komentatorzy na Foxie. Pytanie czy u demokratów zwycięży "interes narodow" czy interes partyjny.  Marjorie Taylor Greene is an idiot. She is trying to wreak the GOP | Fox News Musisz zrozumieć, że problem nie jest w poparciu partyjnym dla pomocy Ukrainie, tylko w samym poddaniu tego pod głosowanie, co próbują blokować indywidua pokroju Greene czy Thomas Massie który jest tak jawnie pro-rosyjski jak tylko się da. Patrząc po tym jak duże i jawne są wpływy rosyjskie w USA to chyba czas u nich na nowego McCarthy-ego i nowe polowanie na czarownice.
    • Przepraszam, że się wtrącam, ale o jaką funkcję w BIOS-ie chodzi?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...