Skocz do zawartości
cherrz

Undervolting Ryzen 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was obniża napięcia swoim Ryśkom? Mój 3700 robi na 1,1V, a 4000 na 1,33 i tak sobie myślę jakie wy macie wyniki undervoltingu, bo nie miałem szczęścia w krzemowej loterii, a że u mnie pracuje jedynie ze podeszłą już 1060 to chyba nie widzę sensu go kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś na forum...nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego jak ja rozumiem UV Ryzenów to raczej obniża się napięcia prockom z "X" żeby automat cisnął je wyżej dzięki niższym temperaturom.

W przypadku wersji bez "X" i tak ręcznie ustawiasz parametry OC powyżej specyfikacji więc chyba trudno mówić o undervoltingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego jak ja rozumiem UV Ryzenów to raczej obniża się napięcia prockom z "X" żeby automat cisnął je wyżej dzięki niższym temperaturom.

W przypadku wersji bez "X" i tak ręcznie ustawiasz parametry OC powyżej specyfikacji więc chyba trudno mówić o undervoltingu?

 

Stockowe napięcie skacze znacznie wyżej niż 1,1V, więc jest to pewnego rodzaju undervolting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można się w to bawić (zawsze to te 15W mniej) ale w sumie dlaczego dokładnie to robisz? Jeśli masz problem z temperaturą to warto się przyjrzeć czy wszystko działa dobrze. Na stock i stresie na zegarach z pudełka nie powinno się grzac mocno.

A kręcić proca opłaci się nawet przy 1060 - lepszy minimalny fps i mniejsze spadki jak trafisz na miejsce cisnące CPU w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV zawsze warto zrobić choćby po to by było ciszej. Nawet 15W mniej do rozproszenia to mniejsze obroty wentylatorów

Ustaw inaczej krzywą wentylatorów w BIOS i masz to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dostaniesz wyzsze temperatury, a jak godzisz sie na wyzsze temperatury to możesz jeszcze bardzie spowolnic wentylki dzięki UV i i miec ciszę całkowitą, moze nawet wentylko zatrzymac przy dużych radiatorach.

Masz BOXowe chłodzenie, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można się w to bawić (zawsze to te 15W mniej) ale w sumie dlaczego dokładnie to robisz? Jeśli masz problem z temperaturą to warto się przyjrzeć czy wszystko działa dobrze. Na stock i stresie na zegarach z pudełka nie powinno się grzac mocno.

A kręcić proca opłaci się nawet przy 1060 - lepszy minimalny fps i mniejsze spadki jak trafisz na miejsce cisnące CPU w grze

 

Wg. testów które oglądałem to w grach około 40W mniej, więc jest różnica. Problemów z temp. nie mam, ale jakoś mnie to cieszy jak w grach mi 45 potrafi nie przekroczyć. Obecnie mam 75HZ monitor, więc ciężko znaleźć grę w której procek będzie latał na 100% przy 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie i nigdy boxowego nie miałem.

Panie... matkę Pan oszukasz, ojca oszukasz, fizyki nie oszukasz.

Im więcej Twój piec produkuje ciepła tym wiecej musisz go rozproszyć. Im mniej ciepła produkuje tym mniej masz do rozproszenia, a w zwiazku z tym jakiego chłodzenia byś nie miał to obniżenie ilosci energii produkowanej przez pc-ta zawsze pozwoli zwolnić wentylatorom lub nawet je zatrzymać.

 

Jak ktoś ma boxa to zwolni z np. 1500 na 1000.

Jak ma dobre chłodzenie to zwolni z 800 na 500.

A jak ma super chłodzenie to zamiast mieć 500 zatrzyma wentyle całkiem.

 

UV robi się głownie po to, by było ciszej lub chłodniej, albo i ciszej i chłodniej a nie dla oszczednosci kilkunastu złotych na rok.

I nawet jak masz cicho to zawsze możesz mieć jeszcze ciszej.

No chyba że już teraz wentyle stoją - ale wtedy przy ciszy absolutnej dzięki UV mozesz mieć chłodniej

Zawsze podziwiam świrów chcących pasywnego chłodzenia :E

Rozumiem walczyć z GPU, które ma często 2 albo 3 wentylatory i kręcą się 1800-2500rpm. I tutaj zejść o 50-60W robi robotę, ale UV CPU aby jeden [najczęściej] wentylator spowolnić?

 

Sztuka dla sztuki, ale jak ktoś ma świra na tym punkcie - co mi do tego :) Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...