Forum PCLab.pl: PS4 vs Xbox One S - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

PS4 vs Xbox One S Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   kanon7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Maj 2019 - 19:14

Zobacz postromikxd, o 06 Maj 2019 - 12:55, napisał(a):

bo czasem grafika na zwyklym PS4 mnie odstrasza,

Sprecyzuj, kiedy? Jakie tytuły?

#22 Użytkownik jest niedostępny   xtn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Maj 2019 - 23:20

Zobacz postromikxd, o 06 Maj 2019 - 11:55, napisał(a):

Dobrze, zacznijmy od tego że mam w posiadaniu PS4 (zwykłe. nie slim) i szukam czegos mocniejszego bo czasem grafika na zwyklym PS4 mnie odstrasza, zastawiam się nad Xbox One S ale teraz mam od was informacje że nie będzie ona lepsza od zwykłego PS4. Gdybam rowniez nad Xbox One X ale nie wiem czy warto go kupowac do monitora Full HD, a ostatnio wpadłem na pomysl zeby kupic moze jakis komputer do ok. 3000zł zbudowany tylko pod wydajność w grach. PS4 Pro raczej nie kupie bo bardziej bym chcial wyprobowac jakiegos nowszego Xboxa lub ten komputer, lecz nie mowie 'nie' PS4 Pro na sto procent. Jakieś porady? :D

Idz w PC. Za 3000zl złożysz PC który na ultra zawsze utrzyma ci 30fps w fhd, a na wysokich 60fps. Kupowanie Pro do fhd mając zwykle PS4 nie ma sensu.
Tu masz listę do PC https://www.x-kom.pl/lista/du6cm8ugu
Ryzen 2600 gtx1660 16gb ram Ssd 480gb

#23 Użytkownik jest niedostępny   romikxd 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 07 Maj 2019 - 17:39

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Generalnie odstraszyla mnie grafika w GTA 5 a dokladnie to doładowujące się wiecznie tekstury, a co do monitora Philips Momentum 436M6VBPAB 43" to jednak za duzo, chyba wolalbym kupic jakis telewizor LG 4K do jakichs 2000zł, chyba nie bedzie zły? W kazdym razie musze sie solidnie zastanowic jaka droga chce podazyc ;)

#24 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Maj 2019 - 17:48

Nie kupisz za 2k pln czy za 2.5k pln dobrego TV z 4k i HDR 1000, dla tego napisałem o tym monitorze bo w tej cenie do grania jest po prostu bezkonkurencyjny.

A dobry HDR robi wizualne wrażenie w nowych grach.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 07 Maj 2019 - 17:49

#25 Użytkownik jest niedostępny   xtn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Maj 2019 - 20:39

Zobacz postromikxd, o 07 Maj 2019 - 17:39, napisał(a):

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Generalnie odstraszyla mnie grafika w GTA 5 a dokladnie to doładowujące się wiecznie tekstury, a co do monitora Philips Momentum 436M6VBPAB 43" to jednak za duzo, chyba wolalbym kupic jakis telewizor LG 4K do jakichs 2000zł, chyba nie bedzie zły? W kazdym razie musze sie solidnie zastanowic jaka droga chce podazyc ;)

Zmień dysk na Ssd i powinno sporo pomoc.

Zobacz postlukadd, o 07 Maj 2019 - 17:48, napisał(a):

Nie kupisz za 2k pln czy za 2.5k pln dobrego TV z 4k i HDR 1000, dla tego napisałem o tym monitorze bo w tej cenie do grania jest po prostu bezkonkurencyjny.

A dobry HDR robi wizualne wrażenie w nowych grach.

Ile da się potrzeć na monitor z 1 metra z hdr na pełnej jasności? Jak dla mnie to robi wrazenie na chwile potem już gały wypala.

Ten post był edytowany przez xtn dnia: 07 Maj 2019 - 20:38

#26 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Maj 2019 - 20:58

A dla czego z 1m? Siedzisz z takiej odległości jak ci pasuję i ci jest wygodnie. HDR nie świeci 1000cd na całym ekranie, a miejscowo i różną mocą w zależności od sceny.

Ja siedzę jak gram z HDR 1000 tak ~1.5m. Monitor ma też tryb normal HDR i wtedy słabiej świeci tak do ~600-700cd, gdzie tryb vesa 1000 potrafi strzelić nawet ponad 1100cd/m2, przy tym zachowując głębię czerni na poziomie <0.02 cd/m2. Więc jakieś płomienie w nocy ładnie świecą, a reszta obrazu gdzie ma być ciemno jest ciemna.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 07 Maj 2019 - 21:18

#27 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Maj 2019 - 22:05

Jak na PC z HDR jest naprawdę różnie i użyłem tylko w DMC5 bo działa jak trzeba, tak po kupnie PS4pro to już bez HDR żyć nie mogę. Co do One S ma spoko scalowanie i w porównaniu do normalnego one to niebo a ziemia, bo gry na zwykłym one wyglądają dosłownie jak g*wno. Ps4 jest sporo lepsze, a prosiak ma już grafe na tyle w pytę, że graficznie nie mam żadnego ale w porównaniu do konfigu z sygny. No może do tego, że jakość plastiku na konsoli jest gorsza niż w ruskich zabawkach z targu z lat 90, heh chyba nawet jednorazowe talerzyki z plastiku są lepszej jakości xD XOX graficznie jeszcze lepszy ale łykaj tylko jak nastawiasz się na multiplatformy, bo oprócz halo i forzy to bieda w wuj.

#28 Użytkownik jest niedostępny   Tomz 

• Unknown Soldier
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Maj 2019 - 22:41

Zobacz postArt385, o 07 Maj 2019 - 23:05, napisał(a):

(...) Co do One S ma spoko scalowanie i w porównaniu do normalnego one to niebo a ziemia, bo gry na zwykłym one wyglądają dosłownie jak g*wno. (...)

Że co proszę :E :E Od kiedy i jakim cudem?

#29 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Maj 2019 - 23:23

Akurat grafika to najmniejszy problem.
Shadow of the Colosus, Horizon Zero Dawn, Spider Man, Uncharted, God of War, The Last of Us, Days Gone... w to nie zagrasz na XBox.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Maj 2019 - 06:33

Zobacz postTomz, o 07 Maj 2019 - 23:41, napisał(a):

Że co proszę :E :E Od kiedy i jakim cudem?

Technologia

#31 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Maj 2019 - 13:04

Zobacz postArt385, o 08 Maj 2019 - 07:33, napisał(a):

Technologia
LOL, już w czasach PS3 większość osób nie widziała różnicy w stosunku do PS2.

Xbox One S powstał by wyświetlać filmy 4K (z Blu-ray). To konsola o niemal takiej samej wydajności. Różnic między Xbox One a Xbox One S pewnie 95% osób nie zobaczy (inni ulegli sugestii lub siedzą absurdalnie blisko).

Twój przypadek to zapewne:
-szmelcowaty TV o fatalnym skalowaniu (nawet 1080p jest skalowane do 4K mimo, że da się robić to 1:1)
-ekstremalnie bliska odległość od ekranu (zbyt mała dla 1080p).

Zobacz postromikxd, o 07 Maj 2019 - 18:39, napisał(a):

Generalnie odstraszyla mnie grafika w GTA 5
Ta gra ma 6 lat !!! Porównaj sobie choćby grafikę Tomb Raider Legend z Tomb Raider na Xbox 360 itp (nawet czyste produkcje z X360 wyglądały tak jak TRL), skok grafiki dużo większy niż z końcowego X360 na Xbox One X. Generalnie gry stają się bardziej dopracowane mimo takiej samej konsoli. Gram cały czas na X360 i czasem grafika z lat 2005-2007 odrzuca, ale zaraz potem gra się fajnie.

Dla takich maniaków grafiki jak ty jest RTX 2080 Ti + i9-9900k kup i nie marudź, za 2-3 lata zmienisz na xTX 3080 Ti. 43 cale to absurd, to wymaga 2 razy większej odległości od ekranu lub 2x2 większej rozdzielczości (ale nawet wtedy ciężko będzie objąć ekran wzrokiem na pełnej koncentracji).

#32 Użytkownik jest niedostępny   bazyl74 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Maj 2019 - 07:14

Grałem tyle na ps4 w gta5 i nic mi się nie doczytywało. Dziwne. No ale trzeba przyznać, że na pc grafika ogólnie sporo lepsza, choć na konsolach nie ma tragedii i gra się przyjemnie na tv.

#33 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2019 - 10:00

Ja znów gram w GTA 5 na ps4 i grafika nic się nie zestarzała. Fakt faktem twarze postaci już nie powalają jak przy nowszych produkcjach no ale jak dobrze wiemy ta gra ma wyszła w 2013r! Gram na TV i nie widzę zastrzeżeń co do grafiki.. No moze jedynie brakuje wygładzania krawędzi.. Ale czerń, tekstury, ostrość itp na wysokim poziomie.. Polecam jescze skalibrować sobie TV..

Ja np mam TV Sony i zczaiłem, że warto w nim zmienić barwy kolorów zamiast Expert1 dałem Neutralny. Co dziwne bo przeważnie w grach używam trybu Expert1.. Różnica kolosalna! Naprawdę samym tv można sobie nieźle poprawić grafikę w takich produkcjach

#34 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 10:53

Zacznijmy od tego, że jak ktoś ma PS4 to po co przesiadać się na xboxa teoretycznie dla lepszej grafiki ale musieć kolejny raz kupować te same gry?
Jak już to właśnie mając PS$ przesiąść się na PS4 PRO.
Natomiast jeżeli komuś aż tak bardzo zależy na grafice, a gry w jakie gra to nie są exy na PSa to już dawno powinien przesiąść się na komputer.

Ten post był edytowany przez LeBomB dnia: 19 Czerwiec 2019 - 10:54

#35 Użytkownik jest niedostępny   M4RVEL 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 20:19

Playstation 4 VS Xbox ONE

PS4 Plusy

1. Konsola Playstation 4 posiada więcej gier Exclusive w przeciwieństwie do XBOX One
2. PS4 do softu 5.07 można Softmodować + emulacja PS2,NES,SNES,SEGA,ATARI,HOMEBREW
3. Interfejs PS4 jest dużo czytelniejszy i szybszy od XBOX ONE
4. Obsługa PS VR
5. Lepsza rozdzielczość w grach i niekiedy płynność

XBOX ONE Plusy

1. Mało ale za to dobre Exclusivy
2. Wsparcie Kinect v2
3. Abonament XBOX GAME PASS
4. Rewelacyjny GamePad
5. Konta współdzielone
6. Więcej możliwości multimedialnych
7. Interfejs i oglądanie filmów w 4K ( Wersja S )
8. Wymienne baterie w padzie

Minusy PS4

1. Ślizgające się analogi i ich układ
2. Krótki czas pracy pada na akumulatorze
3. Softmod puki co stanął na tytułach max do 2018 roku
4. Wciąż wygórowana cena
5. Brak możliwości całkowitego zgrywania gier z płyt na dysk konsoli >> Czemu Sony czemu <<

Minisy XBOX One

1. Wolny interfejs konsoli zwłaszcza podczas wczytywania biblioteki gier
2. Gorsza płynność i rozdzielczość w grach multi platformowych ( odczuwalność minimalna względem PS4 )
3. Potrzeba dokupowania adaptera do Kinecta v2 do konsol w wersji S i X ( małe wsparcie gier kinect )

Nic więcej mi się nie rzuca w myśli jeśli chodzi o najważniejsze różnice . Mam jedną i 2gą konsolę ale częściej korzystam z PS4 mimo że nie mogę strawić układu analogów . Płynność interfejsu i ilosć gier exclusive bardziej za mną przemawia no i Gogle VR :) XBOX One ma za to rewelacyjnego PADa którego używam z PC i garstkę fenomenalnych gier ,FORZA , GEARS , HALO :)
Najlepiej mieć 2 te konsole niż argumentować się która lepsza obie są na tym samym poziomie u mnie !! :)

Jeśli ktoś chce info o praktycznych PLUSACH lub ma pytania co do konsol ich żywotności , modowaniu , pracy itd to zapraszam do kontaktu posiadam 15 konsol w kolekcji każda w oparciu o SOFTMOD lub HARDMOD gdyż moje hobby to wydobywanie max potencjału ze sprzętu.

Mogę pomóc lub doradzić w :

Playstation 1
Playstation Classic
Playstation 2
Playstation 3
Playstation 4
PSP
PS VITA

Xbox Classic
Xbox 360
Xbox ONE

Nintendo NES
Nintendo WII
Nintendo 3DS
Nintendo Gamecubge

Sega Dreamcast

Pozdro MARV :)

Ten post był edytowany przez M4RVEL dnia: 23 Lipiec 2019 - 02:01

#36 Użytkownik jest niedostępny   Tomz 

• Unknown Soldier
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 21:10

Zobacz postM4RVEL, o 22 Lipiec 2019 - 21:19, napisał(a):

PS4 Plusy
5. Wymienne baterie w padzie

Taki z ciebie 'specjalista-doradca'?
To powiedz nam gdzie są te wymienne baterie w padach PS4 :E

Ten post był edytowany przez Tomz dnia: 22 Lipiec 2019 - 21:11

#37 Użytkownik jest niedostępny   M4RVEL 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Lipiec 2019 - 02:03

Drobny błąd i zedytowane nie w tej linii. Chodziło o pada od Xboxa :) i po co odrazu Januszowanie ;)

Pozdrawiam

Ps: Nie znawca A Hobbista :)

A w zasadzie jest pewno rozwiązanie na batetie w Dualshocku 4 i całkiem skuteczne jeśli ktoś nie chce lub nie umie wymienić akumulatora. Licencjonowana nasadka na pada z dodatkowym zastrzykiem mocy taki Power bank dla Dualshocka i nawet wytrzymuje do 18h. Troszkę przeszkadza jak ktoś ma długie palce ale idzie się przyzwyczaić.

Venom Rechargeable Battery Pack White for PlayStation 4 na przykład na Ebay, amazon.

Xbox one pad ma też swój odpowiednik można znaleźć na allegro. Nie wiem czy w tym przypadku to koniecznie bo dobre batetie akumulatorowe powinny zdać egzamin w zależności kto i ile gra :)

Ten post był edytowany przez M4RVEL dnia: 23 Lipiec 2019 - 02:17

#38 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2019 - 08:25

Zobacz postM4RVEL, o 22 Lipiec 2019 - 21:19, napisał(a):

Minusy PS4

1. Ślizgające się analogi i ich układ
2. Krótki czas pracy pada na akumulatorze
3. Softmod puki co stanął na tytułach max do 2018 roku
4. Wciąż wygórowana cena
5. Brak możliwości całkowitego zgrywania gier z płyt na dysk konsoli >> Czemu Sony czemu <<

Minisy XBOX One

1. Wolny interfejs konsoli zwłaszcza podczas wczytywania biblioteki gier
2. Gorsza płynność i rozdzielczość w grach multi platformowych ( odczuwalność minimalna względem PS4 )
3. Potrzeba dokupowania adaptera do Kinecta v2 do konsol w wersji S i X ( małe wsparcie gier kinect )

Przynajmniej ktoś w końcu dostrzega wady w xbox one zwłaszcza z kulejącym interfejsem UI..

Co do PS4 to kłóciłbym się o analogi.. Nic mi sie tam nie slizga ;P. No chyba, że ktos ma bardzo potliwe palce i ręce..

#39 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2019 - 10:26

Ja jakoś nie zauważyłem problemów z szybkim wyczerpywaniem się baterii w padzie, ale może dlatego, że zawsze po skończeniu rozgrywki podpinam go do ładowarki jaka mi został po starym telefonie i nie muszę pamiętać, żeby zostawiać konsolę włączoną albo w rest mode.
Plus mam dwa pady, więc jak jeden się ładuje, to korzystam z drugiego.

#40 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2019 - 10:41

Dlatego każde pady mają swoje wady i zalety .. Xbox trzymają dłużej ale trzeba ładować baterie raz na 2tygodnie.. A w ps4 nie mamy potrzeby ich wyciągania tylko częsciej ładujemy... Mi to tam nie przeszkadza..

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3