Skocz do zawartości
Roothar

Klawiatura mechaniczna ~~ 200/250 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio zainteresowałem się klawiaturami mechanicznymi, jako, że mój poczciwy Logitech G105 już nieco niedomaga (jeszcze membranowy :P).

Nie chciałbym wydawać bardzo dużo, gdyż na hardkorowe granie już niestety nie ma czasu, choć oczywiście jakiś RPG/ RTS czy moba od czasu do czasu uruchamiam.

Wybiorę najpewniej przełączniki brązowe w związku z powyższym.

 

Po przejrzeniu sieci w interesującej mnie kwocie jest kilka modeli. Między innymi:

SPC Gear GK 530

Modecom Lanparty RGB

Czy w podobnej cenie są jeszcze jakieś godne uwagi produkty ? Która z tych klawiatur będzie lepsza (Niby SPC ma lepsze przełączniki).

 

Czy warto dopłacić kilkadziesiąt złotych i poszukać na przykład:

sharkoon skiller mech sgk3

lub SPC gear gk 550

Polecacie jakiś inny model w podobnej cenie ( ale to już absolutny max) ?

 

Z góry dzięki za opinie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pamiętaj że mechanik nawet na brązowych przełącznikach jest głośniejszy od membrany.

 

 

Ja mam sgk3 ale na niebieskich. Teraz pewnie wybrał bym brązowe; dodatkowo jednak podpórka pod nadgarstki musi być.

SGk3 jak dla mnie jest bardzo dobrze wykonana, podświetlenie ma dużo opcji, po 1,5 roku użytkowania jak nowa.

 

O innych klawiaturach się nie wypowiem.

 

Edit:

 

Widzę że podrożały nawet SGK3 od czasu gdy ja swoją kupiłem.

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pamiętaj że mechanik nawet na brązowych przełącznikach jest głośniejszy od membrany.

 

 

Ja mam sgk3 ale na niebieskich. Teraz pewnie wybrał bym brązowe; dodatkowo jednak podpórka pod nadgarstki musi być.

SGk3 jak dla mnie jest bardzo dobrze wykonana, podświetlenie ma dużo opcji, po 1,5 roku użytkowania jak nowa.

 

O innych klawiaturach się nie wypowiem.

 

Edit:

 

Widzę że podrożały nawet SGK3 od czasu gdy ja swoją kupiłem.

 

Można dokupić w późniejszym czasie dodatkowo podpórkę, np. od Fellowes, ja tak do CMa używam i jest to nawet wygodniejsze niż te dopinane często do klawiatur, bo jest wyższa i można sobie ją swobodniej ułożyć - dalej lub bliżej klawiatury wg preferencji.

 

https://www.morele.net/fellowes-podkladka-zelowa-przed-klawiature-memory-foam-black-9178201-377662/

 

To prawda, że brązowe przełączniki i tak są głośniejsze niż membranówki. Mam też czerwone gaterony i one nieco cichsze są, ale w sumie odczucie pisania lepsze mi się wydaje na Cherry MX Brown, na czerwonych ten nacisk jest tak minimalny, że grając i opierając palce o W S A D, zdarzało mi się, że nieumyślnie skręcałem w lewo lub prawo A/D, bo okazywało się, że odrobinę mi palec się zapadł.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić w późniejszym czasie dodatkowo podpórkę, np. od Fellowes, ja tak do CMa używam i jest to nawet wygodniejsze niż te dopinane często do klawiatur, bo jest wyższa i można sobie ją swobodniej ułożyć - dalej lub bliżej klawiatury wg preferencji.

 

https://www.morele.net/fellowes-podkladka-zelowa-przed-klawiature-memory-foam-black-9178201-377662/

 

To prawda, że brązowe przełączniki i tak są głośniejsze niż membranówki. Mam też czerwone gaterony i one nieco cichsze są, ale w sumie odczucie pisania lepsze mi się wydaje na Cherry MX Brown, na czerwonych ten nacisk jest tak minimalny, że grając i opierając palce o W S A D, zdarzało mi się, że nieumyślnie skręcałem w lewo lub prawo A/D, bo okazywało się, że odrobinę mi palec się zapadł.

 

 

Mam tą podkładkę od fellowsa. Faktycznie jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...