Skocz do zawartości
fiszek

Alior Bank kantor

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Chciałem spytać czy ma ktoś z was do czynienia z Alior Bankiem kantorem walutowym?

Zakłada się rachunki i korzysta. Z tym że mam dziwne opory (wszystko przez internet) z przelewaniem tam pieniędzy (potrzebuję banku w innej walucie z możliwością przewalutowania, z tego co wybadałem alior ma troszeczkę tylko gorsze kursy od kantorów w moim mieście więc przy dobrym kursie i tak będzie mi się opłacało)

 

Miał ktoś do czynienia korzysta?

Kasa mu nie znikła?

Jakieś dziwne obciążenia? (karta mnie nie interesuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobre kursy i kantor podpięty do konta jako usługa ma Santander. Masz konto złotówkowe i zakładasz w innej walucie jaką chcesz. Przewalutowujesz w ramach subkont jednego konta głownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior to w końcu bank i wszystkie środki również w kantorze masz ubezpieczone przez BFG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można spać spokojnie dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem , wszystko w porządku . Przelewałem euro z konta zagranicznego na kantor i zamieniałem na złotówki i potem przelew na konto w zwykłym aliorze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revolut. Mają litewską licencję bankową, za niedługo będą wchodzić na rynek kredytów. Mam, polecam, rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy do wymiany gotówki jest walutomat.

Możesz ustawić swój własny kurs.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem , wszystko w porządku . Przelewałem euro z konta zagranicznego na kantor i zamieniałem na złotówki i potem przelew na konto w zwykłym aliorze .

 

A kasę tam trzymałeś dłuższy czas?

 

 

 

 

 

 

Nie chcę korzystać z jakichś zewnętrznych stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kasę tam trzymałeś dłuższy czas?

Nie , tylko wymieniałem . Założyłem sobie normalne walutowe i te w kantorze nie jest mi potrzebne do trzymania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja z kantoru Alior korzystam od ponad 2 lat.

Karta kurzy się w portfelu i czeka na lepsze czasy, ale była mi potrzebna w pewnym momencie.

Fajne warunki - kiedyś było tak, że kartę na daną walutę masz za free jak zrobisz kilka transakcji w ciągu pierwszych miesięcy.

Później za darmo no limit.

Nie wiem jak z bankomatami. Nie pamiętam, ale ja tam trzymam kasę głównie na zakupy na autostradzie.

€100 na czarną godzinę trzeba mieć :D

Apka internetowa całkiem fajna.

Przewalutowanie czy założenie kolejnego konta walutowego też banalne.

U mnie głównymi powodami wyboru były:

- znośne kursy (nieco gorsze kantorów fizycznych i od cinkciarz, ale temu nie ufam),

- natychmiastowe przelewy z i do ROR w alior,

- darmowa karta nawet jak się z niej,

- założenie pierwszego i każdego następnego konta walutowego przez internet.

 

Ogólne wrażenia:

- nie wiem czy jest najlepszy, bo nie mam żadnego porównania, ale nigdy nie narzekałem.

 

Co do trzymania kasy dłuższy czas to moje €100 leży od chyba 18 miesięcy nietykane i ma się dobrze.

 

EDIT:

Siet. Zalogowałem się z ciekawości i się okazało, że od lutego 2017 było 100 euro, ale 19 marca 2019 przypadkiem zapłaciłem tą kartą za taxi :E

Musiałem być nieźle pijany :E

Ważne, że działa.

Celowo PINy mam takie same na kartach. Żeby nie zapomnieć :D

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kantor ma normalne kursy, a jak kupujesz duzo i czesto i masz oddział aliora w miescie to mozesz kupic w kantorze stacjonarnym i wplacic kase w oddziale

 

u mnie bylo tak ze powyzej 1000euro/1000funtow w kantorze był rabat chyba 2-3% wiec czasami przy wiekszych zakupach nawet stówe mozna bylo oszczedzic chociaz zwykle kwoty byly mniejsze wiec sie nie oplacalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować to nie Duniek raczej sprzedawać im xD

Nie chcę po prostu większości kasy trzymać na jednym koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Bank Śląski ma bardzo dobry kantor z kursami znacznie lepszymi niż tradycyjne kantory.

Jest to info z drugiej ręki, ale i ja, i ta druga ręka jesteśmy sektor bankowy, więc jeśli chcesz, możesz się zainteresować bliżej. Mi to do szczęścia osobiście potrzebne nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sprawdzałem na necie to alior jest 2 w opłacalności wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobie revoluta bez sensu jest korzystać z jakiegokolwiek kantoru no chyba, że ktoś wymienia grubą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revolut jest darmowy do 20k. Później płacisz dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświecić jak przelać euro na to konto(tak czytałem że można w oddziale wpłacić ale nie tędy droga skoro są one na koncie walutowym)?

Mam także u nich założone konto walutowe na których mam walutę w euro...szukałem ale nie znalazłem jak zasilić konto i wymienić potem na PLN

Konto w alior kantor założyłem uproszczonym trybem za pomocą konta walutowego

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku są tam numery kont do różnych walut i normalnie się na nie przelewy robi przynajmniej tak zakładam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę tam numerów kont dlatego pytam...

Przyjrzałem się dziś i faktycznie są te numery po kliknięciu na "+"

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zadać głupie pytanie ? Na czym polega przewalutowanie jak płaci się kartą przez internet ? W przypadku AIRbnb to mniej więcej ściągnęło mi sumę jaka pokazywało ale w przypadku Ryanair to już różnica między kwotą w aplikacji a ta pobraną jest już spora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć, że w momencie, w którym kurs waluty (€,$) leci ostro w górę często pojawiają się różne problemy "techniczne" z przyjęciem zlecenia sprzedaży, możliwością logowania (przerwy w dostępie) itp historie??

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ja jestem już taki śpiący czy jestem idiotą i nie widzę numeru konta na które można przelać pieniądze do banku? Wtf tam się wydarzyło na tej stronie kantoru?

 

Wcześniej było normalnie wszystko widać teraz jestem zagubiony.

Edytowane przez fiszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest problem, który masz od dłuższego czasu czy w momencie pisania postu ? Teraz coś grzebią i niektóre usługi mają przerwę techniczną. Spróbuj w niedzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy wygląd to porazka jak dla mnie

 

plusem jest to ze mozna wymienic chyba np z obcej waluty na inną obcą - wczesniej mozna bylo tylko sprzedac lub kupic za PLN (tzn jesli mozna bylo inaczej to opcja taka byla ukryta bo w sumie wymienic potrzebowałem tylko raz i nie bylo to az tak pilne wiec nie szukalem dluzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest problem ale to jest nic.

Założyłem 3 podkonta funty/euro/dolary miesiąc temu wiedziałem że będę robił przelewy.

 

nie ma żadnego :o

najlepsze że przelałem na konta po nie małej sumie wczoraj bo dodałem do banku jako konta odbiorców. Wchodzę po przelewie na aliora a tam dupa nie ma nic żadnego rachunku. Dobrze że udało mi się to cofnąć ale na 99% alior spalony dla mnie.

Zainteresuje się jakimś walutomatem/Revolut-em i innym bankiem

Edytowane przez fiszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
    • Dragons Dogma 3 kupisz w częściach, każda osobno po 700zł każda, a każde kolejne uruchomienie gry będzie kosztowało 5$ jak Ci pasuje takie podejście to ok, ale mi nie pasuje jak wielu innym graczom takie coś.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...