Skocz do zawartości
skajti

Wymiana na i7 6700t

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy warto waszym zdaniem wymieniać i5 6400 4.5 na i7 6700t do kręcenia za dopłatą ok 200 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700t nie podkręcisz. Skoro masz płytę na Z170 to lepiej poszukać 6700k/7700k i kręcić. Chociaż do tej grafiki nie wiem czy jest sens. Jak masz duże spadki fpsów w grach to 6700t może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700t nie podkręcisz. Skoro masz płytę na Z170 to lepiej poszukać 6700k/7700k i kręcić. Chociaż do tej grafiki nie wiem czy jest sens. Jak masz duże spadki fpsów w grach to 6700t może pomóc.

 

Jesteś pewien, że na biosie non-k 6700t nie będzie chciał się kręcić? Z tego co widzę to ludzie robią spokojnie 4,4 na tych procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że na biosie non-k 6700t nie będzie chciał się kręcić? Z tego co widzę to ludzie robią spokojnie 4,4 na tych procesorach.

 

6700t ma zablokowany mnożnik, chyba, że istnieją jakieś kombinacje aby go podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700t ma zablokowany mnożnik, chyba, że istnieją jakieś kombinacje aby go podkręcić.

Ludzie kręcą te proce przez szynę i wychodzą im całkiem niezłe wyniki.

 

Powiem tak, jeśli dopłata wyjdzie symboliczna, to można wymienić i rezultat będzie nie najgorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaylo piszesz bzdury że się nie da tego kręcić. Sam mam i7 6400T (ES) i wykręciłem go na 4Ghz bo więcej nie potrzebowałem na płycie Z170 z modyfikowanym biosem możesz kręcić Non-K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystkie zablokowane procesory 6 generacji intela ( włącznie z Pentiumem i Celeronem ) można podkręcać na płytach Z170 z biosem OC-Non-K. Nie koniecznie ze zmodyfikowanym Biosem, bo oryginalne też dawały taką możliwość. Płyty w celu poprawy tej funkcjonalności dostawały nawet swój zewnętrzny generator BCLK.

 

Cześć, czy warto waszym zdaniem wymieniać i5 6400 4.5 na i7 6700t do kręcenia za dopłatą ok 200 zł?

 

Warto wymienić na dowolne i7 6/7gen. Im tańsze tym lepiej.

 

Warto też zrobić mod biosa / proca i kupić coś 8/9 gen. Ale to już trudniejsze zadanie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...