Skocz do zawartości
Ahmedis

Połączenie bezprzewodowe komputera z TV LGB8

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

 

Siedziałem wczoraj trochę kombinując jak podłączyć mój komputer stacjonarny do TV.

 

Komputer jest połączony kablem ethernet z routerem (od UPC Cisco, niestety nie pamiętam modelu).

Telewizor LG OLED55B8 do netu wpięty jest poprzez WiFi.

 

Jeśli chodzi o filmy to nie jest problem, mogę po prostu rzutować ekran na TV albo bezpośrednio za pomocą Windowsa10 albo przez serwer DLNA.

 

Moim problemem, a raczej pytaniem jest, czy bez karty sieciowej WiFi w komputerze, mogę wyświetlić (zduplikować) obraz z komputera na telewizorze.

Miracast nie działał, bo nie ma właśnie karty sieciowej z WIFi w PC, ale jak wyżej wspomniałem puszczanie filmów jak najbardziej działa (no bo idzie przez serwer z tego co rozumiem).

 

Czy w tej sytuacji pozostaje mi tylko zakup karty sieciowej/adaptera i połaczenie przez WiFI Direct, jeśli tak to czym mam się kierować? (PC i TV są od siebie oddalone może o 3m). Chodzi raczej o granie w jakieś gry typu Soul Calibur czy Ace Combat na padzie będąc rozwalonym na kanapie zamiast przy kompie :) ).

 

Niestety połączenie kablem raczej odpada z kilku względów (tylko jeden port hdmi w karcie graficznej, kabel by się walał przez pokój chyba że bym go przeciągnął nad drzwiami itp itd.).

 

Dziękuję za pomoc i porady, bo w necie niestety nic sensownego nie znalazłem, a siedziałem nad tym kilka godzin.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ahmedis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...