Skocz do zawartości
Mateo192

Playstation (PSX) reanimacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Znalazłem ostatnio starą, ale sprawną konsolę PSX vel PS1. Mam z nią wiele przyjemnych wspomnień z dzieciństwa, dlatego też chciał bym ją ocalić od zapomnienia. Problem polega na tym, że konsola nie ma tacki, patrz poniżej:

 

8yvsrr.jpg

 

Sposób na nią był taki, że zakładało się talerzyk od starego radia, na to w formie przytwierdzenia magnez z odpowiednim otworem tak by pasował na talerzyk i dzięki temu mechanizm startował prawidłowo, płyty były odczytywane poprawnie.

 

Teraz jednak chcę przywrócić konsoli dawną świetność, kupiłem drugą uszkodzoną z dobrą klapką górną by przenieść ją do konsoli pierwotnej. Jednak przykręcenie tacki nie rozwiązało problemu, płyta obróci się dwa razy po czym staje.

 

Co jest tego przyczyną i czy przypadkiem ten talerzyk przy laserze ze zdjęcia nr 1 nie jest przypadkiem niekompletny ?

 

Jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat proszę o zabranie głosu, podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolka powinna zacząć czytać płytę po wciśnięciu np ołówkiem tego małego elementu w formie kółeczka w prawym górnym rogu pod pokrywą / tacką. Jeśli napęd zakręci pare razy ale się nic nie dzieje to możliwe, że laser nie widzi płyty bo ma już swoje lata. Mógł się też rozregulować, ale jeśli konsolka nie była rozkręcana to raczej bym tego nie obstawiał i nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Konsolka powinna zacząć czytać płytę po wciśnięciu np ołówkiem tego małego elementu w formie kółeczka w prawym górnym rogu pod pokrywą / tacką. Jeśli napęd zakręci pare razy ale się nic nie dzieje to możliwe, że laser nie widzi płyty bo ma już swoje lata. Mógł się też rozregulować, ale jeśli konsolka nie była rozkręcana to raczej bym tego nie obstawiał i nie ruszał.

 

Płytkę czyta tylko z magnezem, który dociska płytę na takim talerzyku od radia, wygląda to tak:

 

2luw8rd.jpg

 

Wciskanie długopisem w to kółeczko na północy, nic nie daje.

 

PS. Nie o laser tutaj chodzi ten talerzyk obrotowy płyt cd ze zdjęcia 1 wydaje mi się jakiś dziwny. Potrzebuję jedynie obiektywnego spojrzenia

Edytowane przez Mateo192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój talerzyk w PSX wygląda tak:

Nouveau-pour-Playstation-1-pour-PS1-Console-Remplacement-CD-Laser-Broche-Hub-Disque-Support-pour-PS.jpg_640x640.jpg

 

Właśnie, właśnie o to chodzi ja tam czegoś takiego nie mam i chyba tutaj jest pies pogrzebany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 zł na alledrogo kosztuje. Niestety nie potrafię Ci powiedzieć czy u Ciebie akurat tego brakuje, bo nie serwisuję konsol, jeszcze.

 

Kupiłem już z metalową podstawką. Spokko nie ma problemu, sam sprawdzę i zdam relację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdjęcia nie obrazują wszystkiego, więc postanowiłem się umieścić krótki filmik z obecnego stanu rzeczy:

 

Mój link

 

Na drugiej konsoli (będącej dawką klapki) ćwiczyłem zdejmowanie obrotowego talerzyka CD podważając go płaskim śrubokrętem. Czy powstałe zarysowania jak ze zdjęcia poniżej mają jakiś większy niźli tylko estetyczny wpływ ?

 

4fu5x0.jpg

Edytowane przez Mateo192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa, po obejrzeniu Twojego filmiku już wiem o co chodzi :D masz przemajstrowany talerzyk trzymający płyty. Dokup oryginalny i go podmień, powinno działać. A co do rys to one są na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czas na update !

 

Wymieniłem talerzyk obrotowy do płyt cd, dotarł do mnie adapter dzięki czemu mogę podpiąć się pod monitor. Plus tego wszystkiego taki, że płyta obraca się ale najwyraźniej za wolno, zresztą sami oceńcie:

 

Filmik

 

Jest postęp, ale co dalej ?

Edytowane przez Mateo192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...