Skocz do zawartości
OKOCIM85

Samsun ue50nu7092 - Obraz zmienia barwę pod różnym kątem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem właśnie Samsunga ue50nu7092, i po zawieszeniu na ścianie i odpaleniu zauważyłem, iż z każdego źródła jakiego oglądam obraz (hdmi, wifi, dvbs) zmienia się obraz na blado jasny zawsze gdy zmienię kąt patrzenia z centralnego na wprost na każdy inny (15, 30, 60, 120 stopni). Z samsunga dostałem info, że tak już mają te telewizory. Po odpaleniu obrazu testowego pojawia się obrazek (bardzo barwny taki jak jest często na wystawach w sklepach) i ten obrazek rzeczywiście niespecjalnie zmienia kolor na jasny przy zmianie kąta patrzenia, ale ten obrazek jest tak specyficzny i się nie porusza że się nie dziwię że na nim tych zmian nie widać.

Mnóstwo ludzi kupiło ten TV i opinie ma bardzo dobre jak na wersję budget :) NIKT nie narzeka na ten problem, nie chce mi się wierzyć, że tylko ja to widzę...

Zrobiłem aktualizację oprogramowania do najnowszej, obraz zresetowałem do ustawień fabrycznych, bawiłem się ustawieniami ale za każdym razem obraz jest ładny tylko wtedy gdy siedzę na równo na przeciwko tv..

Proszę o opinie, jeśli ktoś ma podobne doświadczenia lub wyprowadzenie mnie z błędu jeśli tak ma być ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To normalne. Nikt nie narzeka bo nikt nie chce się przyznać że jest cokolwiek nie tak z tym co mają. Jeśli chcesz dobre kąty widzenia to na przyszłość kup coś z panelem IPS, np. Sony.

Edytowane przez supervisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką reakcję :) Obawiałem się, że jestem po prostu ignorantem co wydał 1700 plna i chce mieć cud maliny ;p trza było dołożyć parę stówek ehhh najlepsze że miałem wcześniej LCD 40 cali TV z 2010 roku i takich problemów nie miałem :)) ciofamy się ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, miałem 32" Samsunga na S-PVA i był idealny (oprócz rozmiaru oczywiście). Obecnie mam Philipsa na IPS i w nocy z kolei srebrzy jak głupi. Nie da się na to patrzeć. Pod kątem też nie jest najlepiej. I jeszcze każą sobie płacić za te pseudo matryce jak za mokre zboże. Nie dogodzisz, trzeba pójść w OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...